Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudott eddig még...

Miért nem tudott eddig még itt gyakorin senki igazán komoly valláskritikát kidolgozni?

Figyelt kérdés

Az összes valláskritikát/Isten kritikát néhány alap tipológiára építik.


1. Önellentmondások a bibliában.

Amik igazából nem önellentmondások csak a laikusnak tűnik annak.


2. Ha az evolúció létezik akkor Isten nem létezhet.


3. Isten olyan mint a mikulás.


4. Logikai paradoxonok, amik a mindenhatóságot mint lehetséges létező dolgot próbálják meg önellentmondásba keverni.


5. Melyik isten az igazi?


6. Isten nem is jóságos.


7. A tudomány bebizonyította, hogy Isten nem létezik.

xD


És még lenne jó pár amit leírhattam volna, csak nem láttam értelmét.

Hisz ezek mind gyermeteg és nevetséges érvek, nem hogy Isten létét cáfolják, hanem még ellenérvet is kár kigondolni rájuk.

Ráadásul a legszomorúbb az egészben, hogy ezt mind komolyan gondolják, majd más szövegkörnyezetben újra csomagolva előadják.

És ezt megteszik újra, és újra, és újra.

Nem veszik észre, hogy gyermeteg érveik hatástalanok?

És mind ezt nem provokálás céljából írtam, hanem mint valláskritikusok kritikusa.

Ám ha már ti ennyire híján vagytok a kreativitásnak, akkor egy általam költött kicsinyke versel fejezném be:


Az ateista elgondolja valláskritikáját,

Azért hogy növelje itt a zöld pipáját,

Keresztények úgysem tudnak érvelni,

Mert Istenüket szeretik maguknak beképzelni.


Jöhetnek a tudományos érvek,

Úgysem értik ezeket a buta keresztények,

Bizonyítottam nektek Isten nem más mint képzelet,

Hát ismerjétek el zseniális személyemet.



2022. szept. 4. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 LeonScottKennedy ***** válasza:
88%

"1. Önellentmondások a bibliában.


Amik igazából nem önellentmondások csak a laikusnak tűnik annak."


Hahahahaha... hahahahha... hahaha ;)

Eddig olvastam, semmi értelme folytatni. A kérdező sem olvasta a Bibliát, mint a legtöbb teista.


https://www.youtube.com/watch?v=RB3g6mXLEKk

2022. szept. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:

"Kérdező: nem azzal van baj, ha mi nem tudnánk újabb kritikákkal előjönni 2000 év után. Hanem az, hogy ti továbbra sem tudtatok egyikre sem választ adni."


Most őszintén, gyakorin kívül kerestél már máshol válaszokat ezekre a kritikákra?

Na ugye hogy nem.

Azért mert nem is érdekel csak okoskodni akartok.


"Nem kell adni itt a drámát meg a napi jólmegmondóember szerepet, simán csak nem reagálsz s kész."


Pedig ide pontosan egy "jólmegmondóember" kell aki helyre rakon benneteket.

Pláne, hogy a tudományos kategórián belül valamelyik kérdésben sokan ti magatok is elismertétek, hogy csak trollkodni jártok ide.

Azért remélem hívő oldalról senki nem veszi komolyan az ilyen bohócokat.


"Miért, a vallások hoztak valami újat? Nem?"


Mi vallásosak, hívők hozzunk újat a valláskritikába?

Ez xD


Na jó, léptem dolgozni.

2022. szept. 5. 05:47
 33/70 Darkmoon80 ***** válasza:
85%
Kérdező hozzászólás hasznossága ismét 0 azaz nulla, csak sajnos kérdezőként védettséget élvez...
2022. szept. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

Mondom én ,hogy ne erőltesd a válaszolást. Láthatóan tartod magad ahhoz ,hogy véletlenül se érvelj s úgy viselkedsz mint egy sértődött kisgyerek.


“Pedig ide pontosan egy "jólmegmondóember" kell aki helyre rakon benneteket.”


Hát te aztán tényleg jól helyreraktál itt mindenkit…


“Pláne, hogy a tudományos kategórián belül valamelyik kérdésben sokan ti magatok is elismertétek, hogy csak trollkodni jártok ide.”


Ja, csak rendszerint nem a gyakran látott válaszolók hanem az olyan gyökerek mint az elektrontagadó-laposföldes, kvantumzoli, 1fizikus, újabban valami vallási fanatikus is odatévedt stb. Gondolom te vagy az elektrontagadó, olyan a stílusod. Persze nicknév minek is, hadd higgye azt az ember ,hogy új troll van az oldalon. Öröm ,hogy ide is beszabadultál. Látom itt is ugyan azt csinálod: írsz egy sor hülyeséget, leírják miért hülyeség aztán adod itt magas lóról az okosat s jól megállapítod ,hogy körülötted mindenki hülye.


“Mi vallásosak, hívők hozzunk újat a valláskritikába?

Ez xD”


Legalább értelmezd a mondatot ha már reagálsz rá. Bár ha többszáz válaszon keresztül kellett magyarázni ,hogy miért van víz a víztoronyban vagy miért nem lapos a Föld akkor nem csodálkozom.

2022. szept. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
9%
Érdekes itt minden hozzászólás 100%-os volt, amíg ide nem jöttem. A kérdezőnek ebben az egyben igaza van, amit a zöld pipákról írt.
2022. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 Darkmoon80 ***** válasza:
92%

Lehet, kár volt ide jönnöd, ha hasonlóan hasznos és témába vágó hozzászólásokat írsz!


Esetleg, ha a kérdéssel kapcsolatban megalapozott és hasznos hozzászólást írsz, arra te is megkapod a zöld pipát, akkor is ha ellenvéleményt fejtesz ki!

2022. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

"Mondom én ,hogy ne erőltesd a válaszolást. Láthatóan tartod magad ahhoz ,hogy véletlenül se érvelj"


Szeretnéd mi?

Hogy kéjenc mosollyal az arcodon szerkeszd a már jól bejáratott érveid alapján a "nagy" választ.

Hogy ezzel alsóbbrendű szerepbe kényszerítsd a másikat, és aztán majd okosabbnak hiszed magadat.



"Esetleg, ha a kérdéssel kapcsolatban megalapozott és hasznos hozzászólást írsz, arra te is megkapod a zöld pipát, akkor is ha ellenvéleményt fejtesz ki!"


Na persze.

Aki nem ateista hozzászólást ír, azt már rögtön reflexből le pontozzátok.

Még azt a rossz zöld pipát is sajnáljátok a másiktól.


"Érdekes itt minden hozzászólás 100%-os volt, amíg ide nem jöttem. A kérdezőnek ebben az egyben igaza van, amit a zöld pipákról írt."


Mindenben igazam van.


1. Azt állítottam, hogy az ateisták már évek óta nem tudnak mit hozzátenni, a valláskritikához.


Igaz vagy nem igaz?

Igaz.


2. Az ateista azért jár ide, mert okoskodni akar.

Igaz vagy nem igaz?

Igaz.


3. Azt vetettem fel, hogy az ateisták igazságtalanul osztogatják a pontokat. Aki ateista azt felpontozzák, aki hívő azt le.

Igaz vagy nem igaz?

Igaz.


Tehát akkor, mi is az amiben nincs igazam?


"Mondom én ,hogy ne erőltesd a válaszolást."


Ugyanezt tudom tanácsolni neked is komám.

Csak tudod ha a valláskritikába tévedsz okoskodni, ne fájjon ha valaki tükröt tart eléd.

2022. szept. 5. 18:44
 38/70 anonim ***** válasza:
92%

"Hogy ezzel alsóbbrendű szerepbe kényszerítsd a másikat, és aztán majd okosabbnak hiszed magadat."


Az 5éves unokahúgom is okosabb nálad. Ezt már szépen bebizonyítottad és bizonyítod minden újabb válaszoddal. De ennek semmi köze nincsen a valláshoz. Ahogyan semmilyen vitához sem.



"Aki nem ateista hozzászólást ír, azt már rögtön reflexből le pontozzátok.

Még azt a rossz zöld pipát is sajnáljátok a másiktól."

A válaszoló azért nem kapott zöld pipát (nem mintha ez annyira lényeges lenne) mert lényegében csak annyit írt hogy lepontozta az embereket. Egy ilyen választ miért kéne értékelni?


"Mindenben igazam van."

Ilyen szintű beképzeltséget. Nem reped a plafon mikor ilyeneket írsz?



"Tehát akkor, mi is az amiben nincs igazam?"

Mindent leszámítva? Talán azt tudod magadról hogy fiú vagy -e vagy lány. De talán még abban is tévedsz.


"Csak tudod ha a valláskritikába tévedsz okoskodni, ne fájjon ha valaki tükröt tart eléd."

Nem tükröt tartasz az itt a probléma. Egy eltorzult és utálkozó képet alkottál az ateistákról és azt próbálod erőltetni.

Ezzel csak magadról mutatsz egy képet.

2022. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:

"Az 5éves unokahúgom is okosabb nálad. Ezt már szépen bebizonyítottad és bizonyítod minden újabb válaszoddal."


Aha.


"De ennek semmi köze nincsen a valláshoz. Ahogyan semmilyen vitához sem."


Ejj, a kutya fáját!

Milyen okos következtetés. :)


""Mindenben igazam van."


"Ilyen szintű beképzeltséget. Nem reped a plafon mikor ilyeneket írsz?"


Ha meg szerinted nincs igazam, akkor adj legalább 1 okot, ami alapján megváltoztassam feltevéseim.

Azt hiszem ez nem fog sikerülni.


"Egy eltorzult és utálkozó képet alkottál az ateistákról és azt próbálod erőltetni."


Ez a való!

2022. szept. 5. 19:24
 40/70 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, kivétel nélkül minden válaszodból árad az önteltség, a gőg, az alázat és mások iránt érzett tisztelet teljes hiánya. Ateistaként mondom neked: én megbocsátom ezen bűneid, rajtam ne múljon az üdvözzéged. De a bibliai Isten nem feltétlen látja helyesnek, ha ilyen bűnös és erőszakos eszközökkel igyekszel mocskolni másokat.

Találtam neked (okulásul, hogy ne csak a képeskönyv változatával találkozz a Bibliának) a következő magyar nyelvű bejegyzést a kevélységről ( [link] A saját vallásod szerint egy méltatlan ember vagy, a keresztény Isten által támasztott értékrendet saját magad tagadtad meg minden eddigi hozzászólásoddal.


"

Kevélység - Lásd még Alázatos, Alázatosság; Hiú, Hiúság; Javak; Pénz; Világiasság


Az alázatosság vagy taníthatóság hiánya. A kevélység egymás ellen és Isten ellen fordítja az embereket. A kevély ember a körülötte lévők fölé helyezi magát, és saját akaratát követi, nem Isten akaratát. Önteltség, irigység, keményszívűség és gőg jellemzi a kevély embert.


Óvakodj attól, hogy az Urat elfelejtsd, különben felfuvalkodik a szíved, 5 Móz. 8:11–14.

A kevélységet és az önteltséget gyűlölöm, Péld. 8:13 (Péld. 6:16–17).

Kevélység jár a pusztulás előtt, Péld. 16:18.

Az Úr napja utoléri a kevélyeket, Ésa. 2:11–12 (2 Ne. 12:11–12).

Szíved kevélysége megtévesztett téged, Abd. 1:3.

A kevélyek mind olyanok lesznek, mint a tarló, Mal. 4:1 (1 Ne. 22:15; 3 Ne. 25:1; T&Sz 29:9).

Aki magát felmagasztalja, megaláztatik, Mát. 23:12 (T&Sz 101:42).

Isten a kevélyeknek ellene áll, 1 Pét. 5:5.

A nagy és tágas épület a világ kevélysége volt, 1 Ne. 11:36 (1 Ne. 12:18).

Amikor tanultak, azt gondolják, hogy bölcsek, 2 Ne. 9:28–29.

Felemelkedtetek szívetek kevélységében, Jákób 2:13, 16 (Alma 4:8–12).

Levetettétek-e magatokról a kevélységet? Alma 5:28.

Rendkívül nagy kevélység férkőzött az emberek szívébe, Hél. 3:33–36.

Mily gyakran emelkednek fel kevélységben az emberek gyermekei, Hél. 12:4–5.

E nemzet kevélysége bizonyul pusztulásuk okának, Moró. 8:27.

Óvakodjatok a kevélységtől, különben olyanokká váltok, mint a nefiták, T&Sz 38:39.

Hagyjatok fel minden kevélységetekkel és léha gondolkozásmódotokkal, T&Sz 88:121.

"

2022. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!