Mózes idejében mikor Isten az egyiptomiakra mérte a 10 csapást, akkor az egyiptomiak miért nem kezdték el inkább az urat imádni mint saját isteneiket?
Az igaz.
Viszont ha elengedték volna Mózes népét akkor ez nem történt volna meg.
Isten mindenható és mindent tudó. Szerinted ha akarta volna akkor nem tudott volna békésebb módszert találni arra hogy elengedjék Mózes népét?
Ő mészárolni akart. Ha meg akarta volna győzni az egyiptomiakat arról hogy tévúton járnak egy halál eset nélkül megtudta volna tenni. Ugyan ilyen módon azt is ha azt akarta volna hogy elengedjék Mózes népét. De nem ezt akarta.
Mi az hogy "megenyhíti a fáraó szívét" ?
Vegye el a szabad akaratot?
Ez így volt igazságos!
"Ő mészárolni akart."
Ha meg mészárolni akart akkor miért nem azzal kezdte?
Jól értem, hogy szerinted ha Isten egy emberre hatott volna akkor elvette volna a szabad akaratot, úgyhogy inkább igazságos több tízezer ártatlan ember kiírtása? Úgy látom a kereszténység tényleg a szeretet vallása.
Amúgy nem pont az van megírva, hogy Isten megkeményítette a szívét (2Móz7,3)? Gondolom a megkeményítés az nem ellenkezik a szabad akarattal ellentétben a megenyhítéssel, mert az viszont hatalmas bűntény lett volna.
Vallásos bibliakutatók számára is tény, hogy Mózes nem létezett. Ahogyan maguk a zsidó (és nem zsidó) történészek is bizonyították, hogy zsidók sem voltak soha rabszolgák Egyiptom földjén.
Ezért a kérdésed egy fiktív szituációra vonatkozik: "az egyiptomiak miért nem kezdték el inkább az urat imádni mint saját isteneiket?"
Ha te most a keresztény Istenben hiszel, de Magyarországot ellepi egy másik istenben hívő nép, aminek az istene súlyos csapásokat mér a népünkre, akkor te erősebben fogsz hinni Istenben, vagy inkább átállsz és a másik istenben fogsz hinni?
#2 "ha elengedték volna Mózes népét akkor ez nem történt volna meg"
Nem az egyiptomiak tartották vissza Mózes népét, hanem az egyetlen uralkodó: a fáraó. Mégcsak abban sem voltak vétkesek az egyiptomiak, hogy ők választották volna az uralkodót, annak idején ez másképpen működött.
#5 "Mi az hogy "megenyhíti a fáraó szívét"? Vegye el a szabad akaratot? Ez így volt igazságos!"
Elkerülhette a figyelmed, hogy a Biblia szerint a fáraót megfosztotta Isten a szabad akaratától. Minden alkalommal Isten megkeményítette a fáraó szívét.
Istennek számos módja lett volna arra, hogy a bosszúját a valóban felelős vezetőn töltse ki, hogy a fáraóval együttműködő embereket leckéztesse meg. De ő a bosszúvágyát csak az tudta tompítani, hogy Egyiptom teljes lakosságával kegyetlenkedett, szó szerint, az újszülöttektől a vénemberekig. Ha szerinted ez az igazságosság, akkor nagyon el vagy távolodva a valóságtól.
#6 "Ha meg mészárolni akart akkor miért nem azzal kezdte?"
Tudta, hogy mi fog történni. Csak azért nem kezdte a mészárlással, mert meg akarta adni a módját. Picit jaszkarizni akart előtte a kiválasztott népének, hogy látványosabb legyen a műsor és nagyobbat üssön. Az nem jött volna ki jól, hogy a fáraó mégis elengedi őket, ezért nem tud mindenféle módon kegyetlenkedni, kellett az a 10 csapás.
Tudatában annak tehát, hogy a sztori semmiképpen nem történhetett meg a valóságban, felmerül a kérdés, miért volt szükség arra, hogy a Biblia mégis leírja ezt, tanító célzattal. Milyen módon segíti elő ez a történet azt, hogy az emberek megtalálják Istent és megtalálják annak a tanítását, a megfelelő morál szerint éljenek. Szerény magánvéleményem szerint ez egy tökéletes leírás ahhoz, hogy a hívő ember felismerje Isten hatalmát, és hogy nem szabad vele kekeckedni, mert eltapos. Téged, a gyerekeidet és annak a gyerekeit is, stb. Hetedíziglen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!