Isten nem létezik, ugye?
#50 AZ anyagokról szóló pèldàval csak azt akartam èrzèkeltetni, hogy ha magàra hagyod ebben a vilàgban, az csak tönkremegy ès nem tovàbb "tovàbb fejlödik".
De senkit nem akarok meg gyözni, jól fogalmaztad a kèrdèsedben szàmodra nincs Iste n!
#51
Ez mind szép és jó de az a baj ,hogy hülyeséget beszéltél. Amire gondolsz az gondolom az entrópia törvénye illetve a termodinamika II. főtételét is egy lapon szokták vele emlegetni. Csakhogy ezek zárt/ izolált rendszerekre vonatkoznak. Ha nyílt rendszerekre is igazak kellene legyenek akkor egy fagyott pocsolya is ellent mondana a fizikának. Na meg maga a Föld nem zárt rendszer, az élőlények sem. Az élőlényekre jellemzőek az “életjelenségek”, folyamatosan anyagcserét folytatnak a környezetükkel, szaporodnak stb de egy halom összehordott élettelen cucc ami semmilyen szinten nem lép kölcsönhatásba egymással nyilván nem fog semmivé sem fejlődni. Többek közt ezért hibás a példád.
A korábbi kommentjeid hibáit már leírták: úgy gondolkodsz ,hogy minden az emberhez/ élethez igazodik s nem fordítva, pedig bizony az élet alkalmazkodik az aktuális körülményekhez és nem a világegyetem az élethez. Csak gondolj bele hány meg hány milliárd bolygó létezik, lehetetlen ,hogy ne legyen “néhány” (még nem tudjuk pontosan mennyi) ami alkalmas életre.
" ha magàra hagyod ebben a vilàgban, az csak tönkremegy ès nem tovàbb "tovàbb fejlödik""
Láttál már kristályosodást?
Láttál már hópelyhet?
Láttál már cseppkövet?
#52 Igen, minden pèlda egy kocsit sàntít... ez is.
A kommented màsodik rèszèvel egyetèrtek, ès így is gondolom, hogy a föld az embernek lett teremtve. Nem tagadom, hogy màshol is lehet èlet.
#53 Igen, ismerösek ezek a jelensègek de nem tekintenèm ezeket fejlödèsnek inkàbb àtalakulàsnak, módosulàsnak.
#54 zolitech
“ Igen, ismerösek ezek a jelensègek de nem tekintenèm ezeket fejlödèsnek inkàbb àtalakulàsnak, módosulàsnak.”
Igazából az élet is csak átalakul, módosul a körülményekhez mérten s ennek a folyamatos változásnak az egyik “eredménye” az ember, meg igazából minden valaha élt élőlény durván fogalmazva “csak egy lehetősége/ eredménye” az evolúciónak. Az ,hogy mi ennek egy részét fejlődésnek nevezzük és magunkat helyezzük a legtetejére az teljesen önkényes minden szempontból. Ha azt tekintenénk fejlettebbnek ami egy pocsolyában is vígan él akkor egy kis amőba fejlettebb lenne az embernél. Ha az emésztőrendszert vennénk alapul akkor a tehenek fejlettebbek. Ha a fizikai erőt a testmérethez képest akkor a hangyák, góliátbogarak stb mind leköröznek minket. Ha az idegrendszert, eszközhasználatot nézzük akkor az ember lesz kiemelkedő.
Illetve ne feledd ,hogy a Föld ugyan annyira az emberért van mint mondjuk a kacsákért, békákért, legyekért, rózsabokrokért, gombákért és az összes ma (is) élő élőlényért. Sőt, a Föld nagyrésze nem is túl optimális az ember számára, eleve a felszín nagyja tenger/ óceán s a szárazföldek nagyja is eléggé kompromisszumosan lakható (túl hideg, túl meleg, nem terem semmi vagy túl sok a ránk veszélyes állat stb). Persze azzal a hittel is lehet élni ,hogy ez nekünk van, elvégre mégis csak megélünk valahogy. A baj ott kezdődik ha valaki ezen felbátorodva úgy gondolja ,hogy bármit megtehet mert “ő a teremtés koronája”.
#55 Egyetértek azzal amit írtál, ha az evolúció szerint nézzük.
Szerintem elég különleges hely a föld, az ember az értelme és a beszéde miatt emelkedik ki az élölények közül. Ha akarja, ha nem ö a fönök. Ezért fellelöséggel is bir a tetteiért. Mivel Isten hasonlatosságára lett teremtve. Ha az evolúció szerint gondolkodik lemond erröl, mert állattól származtatja magát, ennek a következménye, hogy az "erösebb legyözheti a gyengébbet" elvek kialakulása. Ami soha nem vezetett jóra.
Egyébként mi lenne az "optimális" hely az ember számára? Hát rajtunk múlik ,tehetnénk a földet optimális hellyé, illetve a rossz állapotokon is javíthatnánk, de a választ mindenki tudja miért nem megy?! Nem fogom itt taglalni!!
Kedves utolsó! Nem mindenki rossz helyzeten lehetne javítani
Az "isten" az egyik emberen segít a másikat hagyja szenvedni, akkor ez igazságos?
"hogy az "erösebb legyözheti a gyengébbet" elvek kialakulása. Ami soha nem vezetett jóra."
De ha megnézed az emberiség történelmét pont ezen az elven próbáltunk folyton javítani. Ha egy isten teremtett volna minket akkor erre nem lenne szükség. Ha tetszik ha nem ez az igazság és ehhez nem kellett holmi jöttment isten beavatkozása.
#56
“Ha az evolúció szerint gondolkodik lemond erröl, mert állattól származtatja magát, ennek a következménye, hogy az "erösebb legyözheti a gyengébbet" elvek kialakulása.”
Én ezt másképp gondolom. Nem lehet könnyű mondjuk lelőni egy gorillát ha úgy tekintesz rá mint egy emberszerű rokonunkra. Viszont ha az jár a fejedben ,hogy márpedig te vagy a teremtés koronája, érted van a Föld, ígyis-úgyis te vagy a főnök akkor könnyebb lepuffantani ,hogy aztán hamutartót csinálj a kezéből, elvégre “csak egy állat, semmi közöm hozzá”.
Azt említsük meg ,hogy az evolúció elmélete jó ha 80-100 éve él a köztudatban, úgy ahogy. Ezzel szemben a különböző vallási nézetek több tízezer évekre nyúlnak vissza s manapság is ezek vannak túlsúlyban a közemberek közt. S ne feledjük ,hogy az evolúció nem arról szól ,hogy “az erősebb kutya b@szik”. A sok véletlenszerű variációból az adott környezetben legrátermettebb szaporodik jobban, de ez nem feltétlenül jár más fajok ok nélküli kiirtásával. Nézd meg mondjuk mennyi szimbiotikus kapcsolat létezik az élővilágban. Az ilyeneknél mind a két faj kölcsönösen segíti egymást, ez is előnyös tud lenni. Persze az élet olyan ,hogy akaratlanúl is akár indirekt módon ártasz más élőlényeknek. Ez főleg azért alakult így mert nem végtelen a Föld. Végesek a lehetőségek, az erőforrások, a betölthető nichék (ökológiai fülkék) s emiatt az alkalmazkodóbb kiszorítja a kevésbé fittet.
Egy idevágó kérdés:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Az “állattól származás” meg nem von maga után semmi olyat. Mind a mai napig állatok vagyunk, minden olyan tulajdonságunk megvan ami alapján egy élőlényt az állatok közé sorolunk, s nincs olyan ami annyira különleges lenne ,hogy amiatt ne lennénk állatok.
" Ezért fellelöséggel is bir a tetteiért. Mivel Isten hasonlatosságára lett teremtve. Ha az evolúció szerint gondolkodik lemond erröl, mert állattól származtatja magát,..."
Miért is?
Az ember ... ember.
Függetlenül attól, hogy az evolúció "terméke", vagy Isten gyúrta agyagból.
Az emberségről egyik esetben sem kell lemondani, SŐT éppen az evolucionista gondolkodás adja meg azt a nézőpontot, hogy a világ nem ÉRTÜNK (emberekért van teremtve), hanem csupán részei vagyunk a természetnek, és illő tisztelettel kell rá tekinteni, elfogadva benne a helyünket.
"mert állattól származtatja magát, ennek a következménye, hogy az "erösebb legyözheti a gyengébbet" elvek kialakulása. Ami soha nem vezetett jóra."
Ez nem elv, hanem tapasztalat. A természet így működik. Az persze más kérdés, hogy egy társadalom miként szabályozza az együttélési normákat, felülírva ezt a viselkedésformát, ami azért bizonyos kulturált formában mégis állandóan jelen van.
A munkahelyi ranglétrán az erősebb lép feljebb, függetlenül attól, hogy mi az erőssége (okosabb, jobbak a képességei, szorgalmasabb, jobban "fekszik", jók az összeköttetései.
Csak a mesében győz a nyámnyila harmadik királyfi.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne tisztelni a másikat, és nem tenni neki olyat amit magunknak nem kívánnánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!