Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » SEGITSEG! FONTOS! Igaz hogy...

Jeffyk kérdése:

SEGITSEG! FONTOS! Igaz hogy ha valaki ongyilkos lesz a pokolba jutt? Sokkan alitjak hogy igaz de en szerintem pokol nem letezik, es ezz csak szo beszed. Na szerintetek ha valaki ongyilkoss lesz annak Isten meg megbocsajthat?

Figyelt kérdés
Hulyesegekett ne irjatok,csak ertelmes valsszt kerek. KOSZ :)

2013. febr. 12. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit ellentmondásos az elképzelésed. Ha egyszer nem létezik pokol, akkor miért létezne egy isten? Mindkettő ugyanúgy lehet ó/középkori kitaláció maradványa.
2013. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

hit kérdése

egyébként pedig az öngyilkosság nem jó megoldás a problémára

2013. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
lehett nem megoldas de ha tudnam hogy csak ugy simman meghalok nincs szenvedes nincs pokol akkor,a foldi szenvedesert cserebe meg erne
2013. febr. 12. 16:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem jut sehova, egyszerűen nem fogsz tovább létezni.


*Ha ilyen kérdéseid vannak igazán nem kellene meghalnod.

2013. febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem feltétlenül jut a pokolra, csak ha életében gonosz volt, és nem bánta meg a bűneit. Ha jó ember volt, csak kilátástalan helyzetbe került pl. nagyon előrehaladott betegsége volt és lassú, fájdalmas, biztos halált jósoltak neki az orvosok, és voltak is fájdalmai és ezért ölte meg magát, akkor szerintem Isten megbocsájt neki és nem jut a pokolra.
2013. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-os.. Eddig te valaszoltal a leggjobban es ezzen legalabb tudok gondolkozni. kosz
2013. febr. 14. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen. Ez így van.


Pontosabban, aki öngyilkos lesz annak a lelke elkárhozik, és a pokolban újra és újra át fogja élni azt a pillanatot.


Istennek ehhez semmi köze. Ez csakis a te döntésed. Ha gonosz voltál életedben és természetes halállal halsz meg vagy balesetben, akkor megbocsátást nyerhetsz a bűneidért.


mondom ezt ateistaként ;)

2013. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én valahogy úgy képzelem el, hogy az öngyilkosok nem kerülnek a menybe. Talán a pokolba se.(Legalább is nem fognak kondérban rotyogni, miközben vasvillával bökdösik őket :)


Talán megkapják újra és újra a problémáikat odaát is, amíg nem tudnak velük szembe nézni, és csak utána léphetnek tovább.

De nem hiszem, hogy ezt megúszhatják meneküléssel.

2013. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Aki öngyilkos, az az élet felett dönt jogtalanul, még akkor is ha a saját életéről van szó. Mért? Mert bár te éled az életedet, amit kaptál, de épp ez az, hogy te csak kaptad. Nem te csináltad magadnak, nem te teremtetted a lehetőséget rá. Isten adja, és neki is van joga elvenni azt, amikor ő tudja az idejét. Aki öngyilkos lesz, azzal fog találkozni, aki az öngyilkosságra buzdítja valahol a lelke és a gondolatai mélyén, vagyis az ördöggel és igenis elkárhozik, mert a kárhozat létezik. Ha nem létezne a kárhozat, nem létezne az öngyilkossági gondolat sem.

Én azt ajánlom, hogy mond el Istennek a panaszodat, szólítsd meg, kérd őszintén, hogy mutassa meg magát neked, persze nem szószerint, és igyekezz megtérni. Boldog lehetsz.

2013. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, h a bibliában benne is van! Aki öngyilkos az gó le a pokolba!
2013. ápr. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!