Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A darwini evolúció nem cáfolta...

A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt? Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:02
 181/188 Pombe ***** válasza:
86%

Kedves @179


Hm...hmm... Két oldalt teleírtunk már. Te állítod, hogy tiszteljük, meg mindenki amit csak akar... Én írom, hogy ez nem tisztelet kérdése, és akárhol, akármilyen szituban nem hihet akármiben.. De nem jutunk egyről a kettőre.


;)


Hogy is írtad korábban?: "Van ennek értelme? Mindenki vakon ragaszkodik a saját véleményéhez."

2021. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/188 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted végigolvastam, azt, hogy ki hogyan értelmezi szerinted félre a Bibliát? Egyetlen mondat sem szòlt hozzád. Kiírtam a véleményem és drámázol a semmin 2 oldalon át. Én meg magyarázom, hogy közöd nincs hozzá. Lépj már tovább. Amúgy ha jól tudom a kérdésre reagálunk nem egymásra. Pont ezért nem olvasom az eszmefuttatásod vègig. Szimplán nem érdekel. Jogod és lehetőséged van neked is így tenni. Mint ahogy 2 oldal alatt számtalanszor leírtam. Nem érdekel, hogy hogyan magyarázod nekem az álláspontodat, csak azt nem értem, hogy nem vagy képes felfogni, hogy véleményt nyilvánítok egy kérdésre. Nem rád, nem a te válaszodra, nem a te véleményedre.
2021. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/188 anonim ***** válasza:
45%
Már bocsánat, hogy megzavartam az eszmefuttatásod azzal, hogy arra használtam az oldalt amire való, válaszoltam egy kérdésre.
2021. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/188 anonim ***** válasza:
Nekem eszem ágában sincs meggyőzni téged semmiről. Csak ragaszkodok a jogomhoz, hogy szabadon véleményt alkossak, ahogy megtetted te is. Pont teszek rá mit gondolsz arról amit írtam. Engem a "tovább mész, és kész" felszólításod fogott meg.
2021. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/188 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Szerintem én is élek a jogommal ,hogy közbepofázzak a beszélgetésetekbe.

“Jogom van a véleményemhez”, “ha nem tetszik menj tovább”, “mindenki abban hisz amiben akar” ezek azok a tipikus mondatok amikbe mindig belefutok mikor bizonyításra szólítanak fel egy összeesküvés-elméletest, vallásost vagy bárkit. Ezt ne vedd magadra kedves 182-183-184... válaszoló. Hasonlóan vélekedek mint Pombe, azaz igen, van mindenkinek véleménye s joga azt kimondani DE nincs joga álhíreket/ hülyeségeket terjeszteni. Pombe nem szimplán a véleményét mondja/ mondta el -nem csak most hanem úgy általában- hanem alátámasztotta azt hiteles forrásból így az már szerintem kicsit több mint egyszerű vélemény. Csak azért nem kell tisztelni más véleményét mert az “más”. Pont emiatt a “tiszteletmegadás” miatti “könnyűkezüség” az oka annak ,hogy pl: tucatnyi álhír szabadon terjeng mondjuk a jelenlegi járványhelyzetről. Mondanom sem kell ,hogy ez finoman mondva nem segít a helyzeten s ez emberéletekbe, munkahelyekbe stb került/ kerül. Nem mondom ,hogy egyedül ez az oka de nagyon rossz hatással van a helyzetre.

Tehát ja, szabadon kimondhatod amit gondolsz de ha azt kicsit sem tudod alátámasztani akkor nincs szó semmiféle tiszteletről. Mert hát mit lehet azon tisztelni ,hogy “szerintem kék a fű mert csak, jogom van ezt hinni”?

2021. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/188 Pombe ***** válasza:
72%

#182: "Kiírtam a véleményem és drámázol a semmin 2 oldalon át."


Miről alkotsz véleményt úgy, hogy fogalmad sincs arról, hogy kinek mi az álláspontja abban a topikban, ahol a résztvevőket bírálod? Na, ez a tiszteletlenség! :(


Világosan az értésedre adtam már elsőre, hogy baromira figyelmetlen vagy, ugyanis nem hitkérdésekről folyt a vita, hanem egyértelműen tisztázható kérdésekről. Innentől kezdve neked szépen elnézést kellett volna kérned azért, hogy totálisan félreértetted a helyzetet, és pontosan itt kellett volna kilépned abból a témából, aminek semmi de semmi köze nem volt a te beszólásodhoz.


Az eszem megáll! Még te mered leírni, hogy itt drámázok két oldala a semmiről??? Te drámázol olyanról, ami itt meg sem történt! Vegyél már vissza jóember, mert kisodródsz! :(


Kb. azt művelted itt (kis túlzással), mintha egy hívő meg egy ateista (ráadásul az ateistát is csak te fantáziáltad ide) azon vitatkozott volna vehemensen, hogy jogosan vitték-e fel a tej árát, majd berobbansz közéjük (kb vakon, süketen, de sztereotípiákkal állig felvértezve), hogy mindenkinek joga van azt hinnie, amit akar, meg valamiért ezért kellene is tisztelni, és hogy csak széthúzást teremt... meg az összes többi olyan hajmeresztő demagógiádat szétszórod közöttük, mint amikkel itt minket traktáltál.


Persze, hogy kinyilváníthatod a véleményedet, akár a tej áráról is, de ezt ott tedd, ahol annak helye is van!

2021. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/188 anonim ***** válasza:
A gyakori kérdések.hu pont az a hely ahol ezt lehet. A kérdésre válaszoltam és nem rád. Ahogy az oldal szabálya is ez. Nyiss egy saját fórumot és akkor ott beszélj a haverokkal. Senki sem fog közbevágni. Tiszteletlenség? Ki iránt? A kérdező iránt? Aki vallásosként feltesz egy provokatív kérdést a valláskritika témakörben?
2021. febr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/188 Pombe ***** válasza:
72%

#187: "A kérdésre válaszoltam és nem rád"


Ez bizony nem kicsi füllentés.


Ezt írod a #170-ben: "169 válasz alatt nem tudta meggyőzni egymást 2 oldal. Van ennek értelme? Mindenki vakon ragaszkodik a saját véleményéhez."


A sok megjegyzés miatt válaszoltál, amiről azt hitted, hogy azokban végig ment a "van isten/nincs Isten" adok-kapok. Magadban már vakon mindenkit körültekintés nélkül előre beskatulyáztál az atesita/teista címkék alá. Tudod, a 2 oldal. Te magad ismered el: "Szerinted végigolvastam, azt, hogy ki hogyan értelmezi szerinted félre a Bibliát?".


Azért arra nem gondoltam, hogy még a legutolsó megjegyzésbe se olvastál bele, arra meg végképp nem, hogy ezt mentségül hozod fel. :D


Nem a @Kérdezőnek válaszoltál, hanem mindenkit lesajnáltál a tájékozódás legkisebb igénye nélkül. Magadat meg úgy mutattad be, mint egy mindenki felett álló nagy bölcs tanítót...


Tényleg nem unod még? :)

2021. febr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!