Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen olyan állítás van a...

Milyen olyan állítás van a Bibliában amit a tudomány bebizonyította hogy nem úgy van, tehát miben tévedett a Biblia?

Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 07:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

"A fordítások hibátlanságát úgy értem, hogy ha hibát találnak, azt javítják"

ez egész egyszerűen nem így van. előbb már említették a szűz-fiatal nő félrefordítást. az ki lett javítva? „Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak: utálatosság az.” 3. Móz. 18,22. itt a 'férfiú' rosszul lett fordítva, helyesen kisfiúnak kellett volna fordítani, tehát a pedofíliáról beszél, nem a homoszexualitásról. tuti van még több példa


"A Biblia nem csodákról ír, legalábbis nem megmagyarázhatatlan eseményekről"

egész világot elborító árvíz, a vörös tenger szétválasztása, víz borrá változtatása, jézus feltámadása.


"Mi volt a nagy Bumm előtt, amitől a világ keletkezését számítjuk? Vajon az idő is akkor keletkezett?"

ezt a fzika kutatja


"Vagy hogyan keletkeztek a sejtek? Mitől lettek élők, mozgó, anyagcserével rendelkező lények? Vagy ezekből a sejtekből hogy lett ember?"

ezt meg a biológia


"És ezek közül egyik sem intelligens, még az idegsejtek sem"

definiáld a intelligenciát


"Vajon kizárt, hogy másképp, de szintén természetes módon másfajta intelligencia kialakulhatott? Én feltételezem, hogy kialakulhatott, de a formája bármi lehet."

ezért kéne definiálni az intelligenciát. az állati ösztönök pl intelligencia?


"És akkor a Biblia is kezd értelmet kapni."

nem, továbbra sem

2021. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 Meton ***** válasza:
0%

Definiáljam az intelligenciát? Mondjuk te képes vagy meginni egy pohár vizet, holott erre egyenként egyetlen sejted sem képes. Neked nem nagy feladat, de a sejtjeidnek egy jól szervezett komplex folyamat, amivel megteremtik a működésükhöz szükséges ideális környezetet. Persze elválaszthatod az illati és emberi intelligenciát, de ilyen szinten szerintem nem lényeges. A sejtjeid egyenként nem képesek erre az intelligenciára, itt ez a lényeg. Aztán persze ugyanez az intelligencia, amivel gondolkozni, alkotni tudsz.

Tehát az intelligencia első feltétele, hogy képes legyen az önfenntartásra. Mondjuk ha van egy intelligens csillag, akkor annak képesnek kell lennie a saját létfenntartására. Persze egy csillag nagyon hosszú ideig él és ki tudja, mire lehet szüksége a fennmaradásához. Azt meg végképp nem tudom, hogy gyűjti be ezeket. Arról nem is beszélve, hogy minden egyes csillag esetleg csak egy sejtje egy még nagyobb lénynek. A lényeg, hogy létrejöhet egy elképzelhetetlenül hatalmas lény, amit egy ember esetleg nem is képes érzékelni.

Vagy mehetünk más irányba. Mondjuk lehetnek az emberek is a nagyobb lény sejtjei. Az emberek egyenként intelligensek, mégsem észlelhetik a nagyobb lényt. Persze tovább formálódik a dolog, ha a növényeket és állatokat is belevesszük a nagyobb lény alkotó elemeibe. Hogy aztán ez a lény miképpen képes a teremtésre, azt nem tudom, de azt már bizonyította, hogy mindenre képes.

Na a teremtés pont egy ellentmondásos rész. Mert ugye első nap megteremtette a világosságot és elválasztotta a sötétségtől. De a napot és a holdat sokkal később hozta létre. Már az is kérdéses, hogy meddig tartott az első nap. Azt írja, hogy reggeltől estig. De ha nincs nap, akkor nincs se reggel, se este.

Erre csak egy megoldás. Kezdetben sötétség volt, mondjuk egy vulkánkitörés miatt. Akár a Krakatau vulkán is lehetett. Először megjelent a fény, vagyis az eget borító füst kezdett oszlani. Utána megjelent a föld, mert a víz visszahúzódott. Aztán lassan a nap és a hold is megjelent. Na itt is van egy hiba, ugyanis a hold 50%-ban nappal látszik. A többi nagyjából beleillik ebbe a forgató könyvbe. Az viszont fontos, hogy a világ alatt a Földközi-tenger keleti partja és India közti rész, nagyjából. Persze lehet, hogy nagyobb terület volt, de lényeges, hogy nem az egész bolygó.

2021. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 Meton ***** válasza:
0%
Időközben eszembe jutott a megoldás a holdra. Mondjuk, mivel Irakról beszélünk úgy nagyjából, ott a hold esetleg nappal nem látszik a fény miatt. De akkor itt megint egy jó példa, hogy azt írták le, amit láttak, függetlenül attól, ami történt. Ezt én arra hasonlítanám, mint amikor egy bűvészmutatványt leírnak. Aki látja, hogy fűrésszel ketté vágnak valakit, azt írja le, amit lát. Mi viszont már okosabbak vagyunk, tehát ezért nem mindegy, hogyan értelmezzük a Bibliát.
2021. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 Meton ***** válasza:
0%
Közben jönnek az ötletek. Ádám például nem tulajdonnév, nem egy konkrét személy neve, hanem az embert jelent. Nőt és férfit vegyesen. És akkor a teremtés sem azt jelenti, hogy valamit létrehozott a semmiből, hanem hogy a világban megjelent. Mondjuk az emberek megtelepedtek. És akkor értelmet kap az is, hogy a világ 5000 éves, mert így elképzelhető. Igaz, hogy Noé volt vagy 900 éves, de ezzel meg az a gond, hogy valószínűleg ő sem egyetlen személy volt, hanem egy vérvonal. Úgy már lehet 900 éves.
2021. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 Anahystor ***** válasza:
90%

Nem gondolod, hogy az ilyen "értelmezéssel" egyszerűen meghazudtolod a Bibliát?


(Ateistaként kérdezem)

2021. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:

Aki tanult Föld történetet, az nyilván tudja, hogy az ember megjelenése a Földön egy olyan jelentéktelen részlet, hogyha írnánk egy 1000 oldalas könyvet a Földről, annak az utolsó mondatàba leírhatnánk-és megjelent az ember. Szó sincs itt Biblia àltali teremtésről. Emberi csontokat a földkéreg csak felsőbb rétegeiben lehet találni. Mindig volt egy uralkodó faj a bolygón, most épp mi vagyunk. Ha saját hibánkból kiirtjuk magunkat, akkor sem lesz világvége. A Föld nem áll meg. Lesz idővel más domináns faj. Ahogy mi is folyamatosan fejlődünk, az ősember teste még teljesen más felépítésű volt, a mostani meg nem a végleges. Ezt hívják evolúciónak és sok ponton bizonyítja a Biblia tévedését.


Azt viszont hogy létezhet Isten nem zárja ki, mert kérdéses lehet az is, hogy kellett-e egy felsőbb erő ennek a folyamatnak az elindulásához.

2021. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:

Amúgy meg 2 vérfertőzés is van az egész emberiség történetében, ha a Bibliában hiszünk


1 Ádám és Éva-a gyerekeiknek az anyjukkal, vagy testvéreikkel kellett volna közösülni-ezt a hívők meg is szokták magyarázni, miért nem vérfertőzés. Na de utána jött:


2 Noé aki minden fajból egy párt vihetett

Itt már az egész állatvilágot is tönkretette volna genetikailag

2021. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 Meton ***** válasza:

A Bibliában nincs vérfertőzés, már amennyire én tudom, A zsidók mindig családon belül házasodtak. A másik, hogy Ádám nem egyetlen személy, hanem maga az emberiség. Hogy Éva mi volt, azt így nehezen tudnám megmagyarázni.

A Biblia által említett teremtés nem lehetett szó szerint teremtés. Ugyanis ha volt reggel és este, akkor már volt nap is. Vagyis a napot teremthette meg a harmadik napon, ha az akkor már létezett. Ez egy paradoxon, ami a hibás értelmezés miatt van és nem azért, mert az nem igaz, ami a Bibliában van.

Ami Noé bárkáját illeti, azt is izgalmas lenne értelmezni. Én abban sem vagyok biztos, hogy a bárka egy vízen úszó alkalmatosságot jelent. Hajót biztosan nem, hiszen a zsidók nem építettek hajót, olyat meg főleg nem, ami bírná a tengeri viharokat. Azt sem tudom, mekkora a létező legnagyobb fából készült hajó, ugyanis ennek vannak fizikai határai. A bárka inkább menedék lehet. De egyéb gondok is voltak, hiszen a szúnyogokat, bogarakat, vagy akár a halakat hova tette? Egyáltalán a szúnyogokat miért vitte fel a bárkára? Ó igen, és vannak olyan fajok, amik képesek a nemüket változtatni, belőlük nem kell különböző. És még egy dolog. Mi van, ha egy állat párnak csak egynemű utódai lesznek? Ez egy csomó olyan kérdés, ami arra utal, hogy a magyarázat nagyon más, mint amit ma gondolunk.

2021. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 Meton ***** válasza:
De hogy magyarázatot próbálja adni, szerintem a bárka egy magasan fekvő földterület volt, ahova a helyi állat és növényvilágot begyűjtötte, hogy mindegyikből legyen hím és nőstény is. A növényeket is, mert az özönvíz azt elpusztítja. És persze sok-sok embert. Ezen is sokat agyaltam, de ha Noé egyedül volt, akkor az özönvíz után pár héttel éhen halt volna. Az ember ugyanis egymagában a természetben nem képes huzamosabb ideig életben maradni. Ezen persze érdemes lenne vitázni. De arra gondolok, ha egy átlagembert kitesznek az erdőbe, az se vizet, se élelmet nem tudna találni. Noé idejében talán talpra esettebbek voltak az emberek. Ha Noé értett az ácsmesterséghez és képes volt szerszámokat készíteni, akkor esetleg menedéket tudott építeni. De mindenképpen hiányzott egy csomó szakma és persze tudás, ami az emberiség fennmaradásához elengedhetetlen, és ezt Noé egymaga bitosan nem tudta. Ezért fontos, hogy sok embernek kellett maradnia, minden fontosabb szakmából legalább egy.
2021. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
93%
49 Látod, megy a találgatás, valamiféle értelemmel biró dolog kihámozása belőle. Ha nem igy, akkor biztosan úgy, ha úgy sem, akkor meg biztosan amúgy. Ha meg amúgy sem, akkor meg majd valaki biztosan kitalál majd valamit, hogy hogyan kéne magyarázni. Már mindenféle elrugaszkodott értelmezést próbálsz belegyömöszölni, beleerőszakolni a Bibliába, csak hogy valami értelmet próbálj kifacsarni belőle. Tényleg nem érzed, hogy mennyire izzadságszagú ez a kényszeres mentegetőzés meg magyarázatkeresés?
2021. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!