Miért van ennyi ostoba ember, akik megkérdőjeleznek tudományosan bebizonyított dolgokat? Mit lehetne tenni az ellen, hogy másoknak ártsanak a nézeteikkel?
Tanulatlan, műveletlen, korlátolt emberek ilyenek.
Nem tehetsz semmit. Tudomásul kell venni a létezésüket,
és szelektálni, hogy kikre figyelsz oda.
A szektásodás tulajdonságai jellemzők az ilyen emberekre.
Általában kevésbé művelt, és/vagy kiközösített emberek esnek áldozatául ezen miszinformációknak. A fő motiváció a szektásodott emberek számára a hit, hogy egy titkos tudás birtokában vagy, amiről csak te és egy elkülönített kis közösség tud, és ott van a küldetéstudat, hogy ezt a tudást terjeszteni kell. A szekta vezetői legtöbbször démonizálják a tudományt és annak sok elért eredményét hiteltelenítik a saját áltudományos nézeteikkel, hogy kételkedj a külső emberek szavaiban, akik tényekkel próbálnak ellenérvelni. Tehát látható, hogy ilyenkor ezek az emberek meg sem hallják, meg sem akarják hallani a külső emberek bizonyítékait, ebben a fázisban már nagyon mélyen vannak a buborékban, a saját visszhang-termük pedig elég hangos, hogy elnyomjon minden más zajt.
Erre szándékosan is ráerősítenek, mert az ilyen emberek sokkal könnyebben irányíthatók.
Ez az oldal is ezt csinálja.
Konteósnak lenni nagyon kényelmes dolog. Nem kell évtizedekig tanulni, bonyolult matekkal és természettudománnyal foglalkozni. Csak megnézel egy 10 perces propagandát és máris nem te vagy a műveletlen, hanem az összes orvos és tudós. Ők mind hülyék, nem értenek semmihez, de neked, mint kiválasztottnak igazi mély rálátásod van a világ összetett működésére.
Másik kellemes dolog a konteókban, hogy az eddig jelentéktelen életed hirtelen annyira fontossá válik, hogy az amerikai kormány is téged figyeltet, fbi ügynökök hallgatják le a telefonod és grafikonokat készítenek a kakaóscsiga fogyasztási szokásaidról, mely minden bizonnyal nagy hatással van a gyógyszermaffia világuralmi törekvéseire.
Röviden: mindenkinél okosabb és fontosabb vagy, ezért üldöz a hatalom. Ha hiszel benne, egy csapásra sci-fi főhős lehetsz.
Szerintem marha sok ember van, akinek a dolgokat megtanulni fáj, inkább csinálnak mást. Aztán a tudás nélkül csinálható dolgok nem töltik ki az életüket és valamivel ki kell tölteni.
A mindenféle szappanopera-sorozatokra, butatest éjjel-nappal stb. agyrágógumikra szoktam azt mondani, hogy az foglakozik szabadidejében mások életével, akinek nincs sajátja.
Na a konteó is hasonló. Kitölt egy hiányt. Leköt. Anélkül, hogy ehhez meg kéne erőltetni az agyad objektív gondolkodó részét.
Plusz azt a tendenciát látom, hogy rengeteg ember egyenlőségjelet tesz a kételkedés és bölcsesség közé, plusz birkának nézi azokat, akik nem tiltakoznak, kárálnak az objektív belátóképességgel elfogadandó dolgok ellen is.
Ezek forradalmárnak, lázadónak, okosabbnak hiszik magukat attól, hogy mindennel szembe mennek, ami a társadalomban közelfogadott, legyen az bármi, tudomány, szokás, politika, akármi.
A ma trendi ultimatív szabadság számukra a minden konvencióval, megszokottal, elfogadottal szembe fordulás, nekik ez az önmegvalósítás.
És ez fontosabb számukra, mint az, hogy van-e objektív értelme a hozzáállásuknak.
A dolog a születéssel kezdődik. Szerencsésebb csecsemőkre figyelnek, szeretik őket, szakértő módon terelgeti a felnőttkor felé. Ők olyasmiket fognak magától értetődőnek tartani, mire iskolába mennek, hogy a tanulás élvezetes számukra, miközben pechesebb társaik ezt felfogni se tudják. Ekkor kezdődik a háttérhatalom és társai szerepeltetése. Ekkor a leghülyébb is érzékeli a környezete eltéréseit, és magyarázatot szeretne rá. De nincs, csak a konteó. És erre szakosodnak az előbbi társaság sérültebb tagjaiból, mert hamar rájönnek, rendkívül jövedelmező. Innentől nincs megállás, nincs visszafordulás, nincs "átjelentkezés" a másik csoportra. Pontosabban alulról felfelé nincs, fordítva előfordul (ennek is oka van). Ezért kezdi minden diktatórikus jellegű hatalom az oktatás tönkretételével. Fiatal felnőtt kortól már csak elvétve fordul elő (rendkívül sok odafigyelés árán) változás.
Ezzel az emberek csoportosítása be is fejeződött, most jön a működés.
Amikor hallunk valamit, két eset van. Vagy értünk hozzá és képesek vagyunk mérlegelni a valóságtartalmát vagy nem. Utóbbi esetben az asszociációs agy lép működésbe, ha valami kellemes ismert dologra tud asszociálni, akkor az szeretnivaló, ha kellemetlenre, akkor irtóznivaló lesz belőle. További "vizsgálatra" az agy nem vállalkozik. Ha nem is képes, akkor ebből hamis esetben tévhit lesz, legalább annyira nehezen változtatható, mint mondjuk a vallás. Ahhoz, hogy az agy "elemezzen", plusz erős motiváció kell. Ez vagy az életmódból következik, vagy kellő ismerettel erős gyanút fogunk a hallottak igazságtartalmáról. Minden más esetben marad az asszociáció. Ez ismét fontos ok az oktatás leépítésére, ha a cél a megtévesztés.
A megtévesztett ember egy sajátos alkat. Az embernek sikerélményre, a félelem elkerülésének lehetőségére van szüksége a normális élethez, ez evolúciós tulajdonság. A megtévesztett ember szinte folyamatosan van bizonytalanságban, hiszen a környezeti hatások zömét nem érti. Ezért az a kevés tévhit, amihez kellemes (de nem valós!) élmény kötődik, erős meggyőződéssé alakul. Erre két ok is van, egyfelől kell a sikerélmény (és ezt itt én érteni vélem!), másfelől ki szereti nyilvánosan beismerni tévedését. Ezért foggal körömmel ragaszkodik hozzá. Szó szerint, mert más eszköze nincs. Az itt gyakori "leugatás" olaj a tűzre, hiszen nem elég, hogy tévedésben vagyunk, még le is néznek érte. Ez pedig a sarokba szorított macska esete. A legreménytelenebb esetben is támad, lehetőleg durván, hiszen zsigereiben érzi, maximum egy esete van, több nem. Ezt tapasztaljuk a téves ismeret felrovása esetén. Ha ehhez hozzávesszük a mai társadalmi állapotot (közszemléletet), amelyben óriási a nyomás a másság elutasítására, így érthetővé válik a migránsozás, zsidózás, cigányozás, vagy deviánsnak vélt emberi tulajdonságok iránti gyűlölet. Ennek megváltoztatása sokszor lehetetlen, de mindenképpen óriási önuralmat, türelmet és sok munkát igényel. Már ha van hozzá energia.
’Miért van ennyi ostoba ember, akik megkérdőjeleznek tudományosan bebizonyított dolgokat? Mit lehetne tenni az ellen, hogy másoknak ártsanak a nézeteikkel?
Gondolok itt pl. az oltásellenesekre, vírustagadókra, stb. Lehet ehhez köze a közösségi médiának és annak, hogy ezek az emberek könnyebben megtalálják egymást? ’
Ha már orvostudományról beszélsz, akkor tudd, hogy a valóság el van fojtva. Nézd meg pl. ennek a neves orvosnak, összes videóját, de mehetsz a weboldalára is, ott lesz a válasz nemcsak a Covid19 hisztériára:
https://www.youtube.com/channel/UCLjpGEhvIl-aiSrby67z7Lg/vid..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!