Milyen olyan állítás van a Bibliában amit a tudomány bebizonyította hogy nem úgy van, tehát miben tévedett a Biblia?
"Milyen olyan állítás van a Bibliában amit a tudomány bebizonyította hogy nem úgy van, tehát miben tévedett a Biblia?"
MILYEN OLYAN állítás van a Bibliában amiröl a tudomány NEM bizonyította BE, hogy nem úgy van, tehát amiben tévedett a biblia?
Ugyanis ILYEN NINCS!
4Mózes 22:28
"És megnyitá az Úr a szamárnak száját, és monda a szamár Bálámnak: Mit vétettem néked, hogy immár háromszor vertél meg engem?"
Fun fact: A szamarak nem tudnak beszélni.
Az egész teremtéstörténet: pl. föld hamarabb volt, mint fény.
Nem volt nagy özönvíz; ezt valószínűleg a babiloni fogság alatt vették át a zsidók.
Nem volt exodus; Mózes története nagyrészt kitaláció.
Kedves kérdező!
Ebben a témában már sokan tették fel azonos vagy hasonló kérdéseiket. Ha komolyan gondolod a kérdésed és van kedved, vess egy pillantást erre, ami viszonylag friss:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..
Az ottani 6-os és 7-es választ írtam én, konkrét példákat említve.
Nem az a baj a bibliával hogy sok hülyeség van benne, hanem hogy később a (katolikus) egyház nevű erőszakszervezet mindenkit elhalgattatott/elpusztított/megkínzott aki ellenkezőjét mert állítani, mint ami ebben a mesekönyvben van, ezzel pedig sokáig feltartóztatták a tudomány fejlődését. Sokáig még az ellen is lázadoztak, hogy az emberek elolvashassák mi van benne. Nem véletlenül bukott el a (katolikus) egyház, és jött a reformáció.
Ma már szerencsére a (katolikus) egyház nevű erőszakszervezet hatalma elenyészett, legalábbis hazánkban.
A Szentírások keletkezésekor még nem ismerték a történetírás mai formáját. Nem törekedtek a pontosságra például. A fontosabb események történetek formájában terjedtek, amit mai szóval meséknek neveznénk, de volt valós alapjuk. De akkor, amikor ezek keletkeztek, az embereknek bőven megfelelt. Ami viszont sokkal fontosabb, hogy fontos tanításai voltak. Az ember ugyanis ösztönösen túlélő, ami nagyon káros lehet egy fejlődő társadalom számára. Például túlélőként nem gond, ha megölsz valakit, vagy elveszed, ami az övé. Egy közösségben nem öldöshetik egymást az emberek. Ez nekünk már természetes, de az ősi időkben el tudom képzelni, hogy valaki gondolt egyet és megölte a másik embert. Persze ezek csak a legdurvább dolgok. A Biblia arra tanít, hogy a közösségnek hasznos tagja legyél. Az ösztönös dolgok a démonok, a gonosz dolgok, amiktől meg kell szabadulni. Ilyen az irigység, falánkság és hasonlók. A Biblia erről szól. És sehol nem írja, hogy lapos a föld. Azt írja, hogy kerek, amit értelmezhetünk gömbnek is, de bárminek, mert ezt abban az időben nem tudhatták és nem is volt lényeges. A Biblia nem földrajzra, vagy történelemre tanít.
Szóval ami a történelmet illeti, az nagyon pontatlan a Bibliában, de azért nem hazugság. Viszont ha a pontos tények érdekelnek, akkor a hivatalos történetírók írásait keresd. De ha a jó és rossz közt akarsz különbséget tenni, abban segít a Biblia.
"de azért nem hazugság"
öhm, de? a régészeti bizonyítékok szerint a zsidók sose voltak egyiptomi rabszolgák pl, és a piramisokat se rabszolgák építették. a biblia szerint meg de. tehát hazugság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!