Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
0%

A bírósági perekben mindig meg van határozva, hogy melyik félnek kell bizonyítania, hogy kit terhel a bizonyítási kötelezettség.


Ezek az ateisták, akik ide jönnek, úgy látom, hogy jól művelik az érvelés tudományát. Viszont az, hogy valaki jól műveli az érvelés tudományát, nem biztos, hogy igaza van azzal szemben, aki nem műveli azt jól.

Szóval mivel elég ügyesek, így mindig a hazai pályára próbálják terelni a vitát, azaz a saját világi szemléletükre. Mindig elérik, hogy a hívő ember bizonygassa Isten létezését, miközben ők röhögve "döntik" meg ezeket a bizonyságokat a racionális érveikkel.


Én azt mondom, hogy legyen rajtuk a bizonyítási teher. Bizonygassák ők, hogy nincs Isten.


Egyébként mindig szoktam mondani, hogy én elfogadom azt, hogy valaki a majmoktól származtatja magát, de én nem. Én Istentől származom.

2020. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
100%
Azt te csak hiszed!
2020. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 Anahystor ***** válasza:
79%

Nagyon eltévedt 36%-os!


"Ezek az ateisták, akik ide jönnek"


Olvasni talán tudsz???


***

VALLÁSKRITIKA

***

Ez a kategória!

Nem a vallás, hanem annak a kritikája a téma.

Szóval, ha valaki idegen pályán van, akkor az te vagy!


---


"Én azt mondom, hogy legyen rajtuk a bizonyítási teher. Bizonygassák ők, hogy nincs Isten."


Teljesen mindegy, hogy te mit mondsz, annak semmi jelentősége sincs, amíg csupán a magán véleményedet nyilvánítod ki, és nem támasztod alá érvekkel.


"A bírósági perekben mindig meg van határozva, hogy melyik félnek kell bizonyítania, hogy kit terhel a bizonyítási kötelezettség."


Igen, annak van bizonyítási kötelezettsége, aki állít valamit.


A hívők állítják: "Van Isten", az ateisták kételkednek ebben.


Kinek is van itt bizonyítási kényszere? Nemde annak aki kijelenti, hogy Isten létezik. Neki szükséges alátámasztani a kijelentését, megadva azt, hogy mire alapozza azt!


Mellesleg azt is rosszul tudod, hogy az ateisták azt állítják, hogy nincs isten.


EGYES ateisták valóban ezt teszik (ők is hívők a maguk módján), de ez csupán egy része az ateistáknak, az agnosztikusok (ide tartozok én is) csupán az istenben való HITET utasítják el, mivel nem tartják bizonyítottnak.


Így én biztosan nem fogom azt bizonygatni, hogy nincs isten, mert nem tudom kizárni a létének lehetőségét.

Viszont a hívőktől elvárom, hogy ha kijelentik, hogy van Isten, akkor bizonyítsák is be, hogy igazat mondanak.


-----


"Egyébként mindig szoktam mondani, hogy én elfogadom azt, hogy valaki a majmoktól származtatja magát ..."


Ezzel minden alkalommal be is bizonyítod, hogy mennyire alacsony színvonalon van a tudásod a biológia terén.

(milyen szépen tudtam megfogalmazni, hogy tök hülyeséget írsz!)


Lévén egyetlen olyan a biológiát legalább alap szinten ismerő ember sincs, aki magát a majmoktól származtatná.

A biológia igen világosan egy közös ősről beszél, melytől a főemlősök származnak.


Te sem a testvéredtől származol, hanem a szüleidtől, akitől a testvéred is származik.



"..., de én nem. Én Istentől származom."


Egyikőtök helyében sem lennék büszke a másikra!


Ja, azért ez esetben Isten igen hasonló génkészlettel rendelkezik mint a majmok, lévén a te génkészleted is 95% feletti egyezést mutat a majmokéval, amit te nyilván Istentől örököltél.

A szüleid tudják, hogy nem az ő gyerekük vagy?

2020. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 george1113 ***** válasza:
0%
Engem már hidegen hagy az egész.
2020. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
30%

george1113! Nem is érdemes velük túlságosan foglalkozni... :-)


VALLÁSKRITIKA

Ez a kategória!

Nem a vallás, hanem annak a kritikája a téma.

Szóval, ha valaki idegen pályán van, akkor az te vagy!

- Tehát a vallás kritikájáról van szó. Miért érzel késztetést arra, hogy ateistaként a vallással foglalkozol, illetve annak a kritikájával. Nem mindegy egy ateistának, hogy milyen vallások vannak és azok mit vallanak? Ki van akkor idegen pályán? Nem az ateista, aki a vallással foglalkozik? Amit Ti csináltok egy dologra irányul. Arra, hogy próbáljatok a szakadékba magatokkal rántani lehetőleg minél több embert. Neked ez ad biztonságot, ha nem vagy egyedül. De tévedsz! Az igazság akkor is igazság, ha egy ember mondja. Egyedül fogsz meghalni. Senki nem lesz ott Veled. Egyedül kell majd átlépned a túlvilágra, ahol számolnod kell majd mindennel, amit az életedben tettél. Ez nem kívánságműsor. Lényegtelen, hogy hiszel-e ebben vagy sem. Ez így lesz, akármilyen hisztit fogsz most levágni és akárhogy fogod bizonygatni, hogy de hát nincs erre semmi bizonyíték. Bizonyítsd be Te, hogy nem így lesz!


Teljesen mindegy, hogy te mit mondsz, annak semmi jelentősége sincs, amíg csupán a magán véleményedet nyilvánítod ki, és nem támasztod alá érvekkel.

- Rajtam kívül ezt több millióan gondolják így. Szerencsére a többség nem ennyire barom, mint én, hogy erről vitázzak Veletek. Bocsánat a velem egyetértőktől. A barmot csak magamra értem. :)


Igen, annak van bizonyítási kötelezettsége, aki állít valamit.

- Kicsit tanulmányozd a jogot akkor.


A hívők állítják: "Van Isten", az ateisták kételkednek ebben.

- Tisztázzuk egyértelműen! Írd le, hogy Te kételkedsz, vagy tagadod Istent.


Kinek is van itt bizonyítási kényszere? Nemde annak aki kijelenti, hogy Isten létezik. Neki szükséges alátámasztani a kijelentését, megadva azt, hogy mire alapozza azt!

- Attól, hogy valaki kijelenti, hogy Isten létezik nem akarja be is bizonyítani. Én nem akarom bebizonyítani Neked. Te akarod bebizonyítani, hogy nincs. Tehát engem nem terhel bizonyítási teher.


Viszont a hívőktől elvárom, hogy ha kijelentik, hogy van Isten, akkor bizonyítsák is be, hogy igazat mondanak.

- Most őszintén! Ha én azt mondom, hogy van Istenben és ezt én kijelentem, akkor miért kellene nekem bebizonyítanom. Ez a hívő dolga. Senkinek semmi köze hozzá. Azt hiszed, hogy a hit csak egy hóbort? Csak passzióból hiszünk, mert nincs jobb dolgunk? Van olyan intuíciónk, ami sajnos Benned még sosem volt.


Akkor máshogy fogalmazom. Nekem nincs közös ősöm a majmokkal. Akkor sem, ha 99,99%-ban megegyezik a génünk. Ezt meghagyom Neked.

Ja! És nem, nem fogok Neked bizonyítani semmit.

2020. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, eredetileg ezotéria témakörben írtam ki a kérdést, nem valláskritikai indokkal...
2020. jan. 15. 18:13
 77/89 anonim ***** válasza:
A szentszellem-démon működése jól látszik a vallásos válaszokon
2020. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 Anahystor ***** válasza:
84%

36%-os!



Kár, hogy hőzöngésnél többre tőled nem telik, és csúsztatásokkal van tele az egész hozzászólásod.


---

"Teljesen mindegy, hogy te mit mondsz, annak semmi jelentősége sincs, amíg csupán a magán véleményedet nyilvánítod ki, és nem támasztod alá érvekkel.

- Rajtam kívül ezt több millióan gondolják így."

---


Szép hazugság, csak nagyon átlátszó!


Mire is írtam én az általad a szövegkörnyezetből kiragadott és így másképp értelmezhető mondatot?


ERRE:


"Én azt mondom, hogy legyen rajtuk a bizonyítási teher. Bizonygassák ők, hogy nincs Isten."


Miért is gondolják milliók azt amit te mondasz (ráadásul hibásan, mivel nem az ateistákon van a bizonyítás terhe, lévén csupán nem fogadnak el egy alaptalan állítást!)???


---



"- Attól, hogy valaki kijelenti, hogy Isten létezik nem akarja be is bizonyítani. Én nem akarom bebizonyítani Neked."


Hibás logika.


Ha kijelentesz (állítasz) valamit, de nem akarod/képtelen vagy rá, hogy igazold a kijelentésedet (külön kérésre sem), akkor feleslegesen jártattad a szádat, mert egyetlen pillanat alatt lelepleződött a szavahihetetlenséged.


----


Sajnos ismét kiderült hogy problémás van az olvasással, vagy az olvasott szöveg megértésével!


"Te akarod bebizonyítani, hogy nincs. Tehát engem nem terhel bizonyítási teher."


Világosan leírtam:


"Így én biztosan nem fogom azt bizonygatni, hogy nincs isten, mert nem tudom kizárni a létének lehetőségét.

Viszont a hívőktől elvárom, hogy ha kijelentik, hogy van Isten, akkor bizonyítsák is be, hogy igazat mondanak."


Tényleg olyan nehéz megérteni?

Igaz nem tőmondatok, de azért talán felnőhetnél a feladathoz!


---



"- Most őszintén! Ha én azt mondom, hogy van Istenben és ezt én kijelentem, akkor miért kellene nekem bebizonyítanom."


Azért mert kijelented! Ha megtartod magadnak a hited, a te dolgod, vallásszabadság van, mindenki abban hisz amiben csak akar.

De ha közösség előtt, nyilvánosan hangot adsz egy nézetnek, akkor ahhoz, hogy ne tartsanak hazugnak, képesnek kell lenned alátámasztani az állításodat.


Őszintén, ha ennyire sem vagy képes, akkor minek szólalsz meg?


"Ja! És nem, nem fogok Neked bizonyítani semmit."


Ezt tudtam előre, lévén csak egy troll vagy, akitől nem telik többre, mint hangzatos kijelentésekre, nagy mellényű bekiabálásra és végül farok behúzott szó nélküli eloldalgásra.

2020. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 george1113 ***** válasza:
59%
Csak itt az a probléma Anyahystor, hogy isten léte, a bizonyítása hiten alapul! Úgy tudjuk bebizonyitani neked a létezését, ha elhiszed, hogy jézus meghalt érted. És ő ezeked után betudja neked bizonyatitani hogy létezik. Mi nem tudjuk neked bebizonyitani, akárhogy is szeretnénk. Csak a helyes utat tudjuk neked elmagyarázi hogy tudjon neked isten táplálni. Ahhoz petig teljes alázzattal, és szeretettel kell hozzáállni. Nekünk se bizonyìtotta senki istenlétezését! Ő maga tette. De ahogy írtam is, én rosszabb voltam mint te, de olyan közegbe kerűltem, olyan emberek közé akik utatmutattak. És igen, én is kelletem hozzá hogy istennen fedje fel magát nekem. Ehhez teljes bűnbának kellet, és sírva kértem őt, ő nem habozott tovább kézzel fogható, a kétszemem láttára 'válaszolt' akárhogy is fagatózol Anahystor, hinned kell benne ha bizonyítást akarsz.
2020. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle bizonyítás nem alapulhat hiten.
2020. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!