Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
94%
Definiálnád hogy te pontosan mit értesz "kegyelem" alatt.
2020. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 george1113 ***** válasza:
Szerintem megtérésre gondol.
2020. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
64%
Ha tényleg arra gondol, akkor a kijelentése totál invalid. mert pont nem kell a "kegyelem" a sikerhez. Nagyon sokszor az jut előre aki gátlástalanul tapos lefelé felfele pedig nyal. A világ sajnos így működik.
2020. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 george1113 ***** válasza:
70%

Én ahogy tudom, a kegyegyelem nem a sikerről szól. Több annál. Az lehet, ha egy ember sikeres a földön, és gazdag, vagy sztár, da attól még a halál után ugyan oda kerül mint a sikertelen. Egy szegény, aki kegyelmet kap az a halálután is sikeres (istennel)


Ott van michael jackson, hiába volt sikeres, nem tudta kegyelem nélkük kordába tartani érzéseit, magányos volt, nem tudta kezelni a sikert. Amugy minden sztárt szenvedett/szenvedni fog kenyelem nélkül. -robin williams, whitney houston, zámbó jimmi, freddie mercury, 2pac, stb. ők mind a saját erejükből kezelték a sikert, és kegyelem nélkül nem tudták. Sorolhatnék több ezer sikeres embert. Vagy túladagolásban haltak meg, vagy öngyilkosság, vagy valami perverz szexuális irányzatuk volt.


Isten nélkül nincs igazi siker.



Szerintem erre gondolt a kérdező.

2020. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
valakiknek megeri a rossz kovetkezmenyert is
2020. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs, mi az egó, ha azt hiszed, hogy az egy valami, ami nőni képes.

Az egó valójában egy folyamat, ami által a tudat, ami a végső természeted, azonosul a formával.

2020. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
100%

#3 ezt fájó, de igaz... kevesen vannak azok akik nem így másztak fel.


Kegyelmet kapott? Szerencsét, szorgalmat, kitartást azt előbb... S miért add hangot neki, mert vannak azok akik kevesebbel is beérik, boldogan,amit nem ért. Legalábbis így tapasztaltam.

Ez a hibája, nem nem hiszem... Az emberek többsége vagy irigy vagy féltékeny arra ami neki nincs. Persze van más is öröm és boldogság, együttérzés. De az előbbiek miatt tűnik szrnak az egész.

2020. jan. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy sokan, akik önerőből elérnek egy bizonyos szintet, de nem érzik, hogy a Mindenható kegye is kellett sikerükhöz, azok az emberek irigyek olyanokra, akik náluk boldogabbak akár kevesebb anyagi siker mellett is, valamint rendkívül irigyek arra, akik még náluk is sikeresebbek, de képesek a hála érzésére és a kegyelem befogadására.
2020. jan. 13. 09:53
 9/89 anonim ***** válasza:

Kérdező, te valamit eltévesztettél.

Ez itt az ezotéria és nem a vallás rovat.

Itt nem kell istenekben hinni.

2020. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 george1113 ***** válasza:

Kérdező, te valamit eltévesztettél.


'Ez itt az ezotéria és nem a vallás rovat.


Itt nem kell istenekben hinni.'


Meg kell védenem a kérdezőt. A vallás pont hogy sprirtuális. Nézz utánna, a biblia szellem lényekről ír. A vallások meg a bibliához kapcsolódnak.

2020. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!