Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 george1113 ***** válasza:

Anahystor


Ha elmondanám, úgyse hinnétek el! Jönnének az ellenérvek, hogy beképzelem, meg hipnózis, agymosás, beképzelgés stb. Úgyis tudományilag, a ti elgondolásotok szerint, ezt meg cáfoljátok.

2020. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
56%

Amit nem tudsz elmondani, azt vegyük úgy, hogy nincsen.

Ha még isteni segítséggel is képtelen vagy kifejezni magad, míg egy ateista valahogy azért elboldogul ezzel az emberfeletti feladattal, akkor én a helyedben azért elgondolkodnék.

(Ja, bocs. Gondolkodni? Na igen.)

2020. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 george1113 ***** válasza:

jézus szőlőtő.


1Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves. 2Minden szőlővesszőt, a mely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, a mely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen. 3Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, a melyet szóltam néktek. 4Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok. 5Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek. 6Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek. 7Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek,  a mit csak akartok, és meglesz az néktek. 8Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim. 9A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben. 10Ha az én parancsolataimat megtartjátok,  megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében. 11Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék. 12Ez az én parancsolatom,  hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek  titeket. 13Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért. 14Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek. 15Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek. 16Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek  és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától  az én nevemben, megadja néktek. 17Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek. 18Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti  nálatoknál. 19Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ. 20Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb  a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd. 21De mindezt az én nevemért  cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem. 22Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna  bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket. 23A ki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is. 

2020. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 george1113 ***** válasza:
Na, bemásoltam egy igét. Ha tényleg akarod hogy eséjt akarsz magadnak hogy megértsd, akkor írd le hogy ezt az igét hogyan értelmezed. És én útba igazítalak. Csak ne mond azt hogy nem vagyok fer.
2020. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 Anahystor ***** válasza:
84%

Ezt most komolyan így idelököd?


SAJÁT gondolatod nincs?

2020. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 george1113 ***** válasza:
Itt isten beszédéről van szó, én most az ő gondolatát/akaratát akarom megértetni veletek. Persze ha vevők vagytok rá.
2020. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 george1113 ***** válasza:
Remélem vigig bírjátok olvasni mielőtt hánytok
2020. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 george1113 ***** válasza:
Na jó én befejeztem veletek! Szevasztok.
2020. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 Anahystor ***** válasza:
84%

Dicső önmegtartóztatással nem hánytam!


Amúgy azt gondolom, valaki önmagát felsőbbrendűnek képzelve arra akarja rávenni a többieket, hogy őt tartsák minden jó forrásának, és magasabb kapcsolataival dicsekszik.


kicsit azért a rend fenntartáshoz is hozzájárul:


" 20Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. "


Tudd a helyed, egyenrangúságról szó sem lehet!


" 14Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek."


én, Én, ÉN ...

Én parancsolok, és csak addig vagytok a pixisben, amíg engedelmeskedtek.

Szép kis barátság...

2020. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


" a tudomány eredményei sem tudják megcáfolni a tudatos teremtést, csak abban az esetben, ha szakbarbár módjára szétvagdalva értelmezzük azokat és nem holisztikusan."


Kérdés:

Mi utal a tudatos teremtésre, ami fölött szemet hunyt a tudomány?

Miképpen kell "holisztikusan" értelmezni az eredményeket, hogy a tudatos teremtésre mutassanak?


Mellesleg a tudomány nem akarja cáfolni a tudatos teremtést, mert az nem egy tudományos elmélet.


A tudomány tudományos elméletek felállításával, alátámasztásával vagy éppen megcáfolásával foglalkozik.

Nem célja a tudománynak az összes fantasy és science-fiction könyv állításainak cáfolata sem, mert azok sem tudományos kijelentések.

2020. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!