Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 george1113 ***** válasza:
87%

'14Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek. 15Nem mondalak többé titeket szolgáknak;'


Hol beszél itt arról hogy ő magasabb arendű lenne a menyben.

Ő a földi istentelen létre érti a 'szolgát' és ha nem térsz meg, az ördögöt szolgálod.


Megmondom miért


-szőlőtő: maga isten

-szőlővessző: emberek

-Gyümölcs: az a hit


'Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti  nálatoknál. 19Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világbó'


Itt is írja, hogy ez ember nem világi lény hanem szellemi. Itt is céloz arra hogy istent nem az világi dolgok érdekli hanem hanem az ember lelke.

Azt is írja ha elszárad a szőlő (hitetlen ember) az elszárad és tűzbe vettetik nem a fizikai tested a lelket. A. (Pokol).


írja hogy maradjunk benne. A szentlélekre gondol, ezzel is céloz arra, ha veszik a szentlelket, már nem e világiak, mert a szentlélek megvilágitja az embert, tapasztalja isten a bőrén.


Az ige arra céloz hogy hogy a megtért emberek erről szóljanak a többi embernek. Ezt 'parancsolja' de nem erőszakol senkit magára,ömert szabad akaratot adott.


 

2020. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 george1113 ***** válasza:
És az ószövetséget be keverjétek össze az ebangélummal. Az ó szövetséget eltölölte, az nincs érvényben, az ó szövetségben vannak olyan ige részek, könnyen lehet úgy olvasni hogy isten 'gonosz volt' ha hitetlenül és óckodva olvassa az ember könnyen lehet kesze-kusza, sőt azt lehet hinni hogy egy zavart isten. Ehhez is kell egykis szellemi szint, hogy az ember megértse. de ezt sem értitek. Mózes törvénye eltörlőtött jézus halálával.
2020. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 Anahystor ***** válasza:

Ugyan ugyan!

Maga Jézus jelenti ki, hogy egyetlen pont sem változtatható meg, nemhogy eltörölve lett az egész!


"az ó szövetségben vannak olyan ige részek, könnyen lehet úgy olvasni hogy isten 'gonosz volt'"


Nem csak az Ószövetségben.


Jézus maga jelenti ki, hogy nem azért jött, hogy békét hozzon, hanem hogy viszályt szítson a családon belül. Rémlik ugye?

2020. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 Anahystor ***** válasza:

Egyéb iránt az evangéliumok közötti ellentmondások eléggé aláássák a hitelességüket.


Amúgy az Ószövetség Istene szerinted nem ugyanaz, mint akit Jézus az Atyának nevez?

2020. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 Anahystor ***** válasza:

Ja és az Ószövetségben van a világ teremtése, a bűnbeesés, szóval azok sem érvényesek Jézus szerint?


Hmm, akkor minek a megváltás, ha nem volt eredendő bűn?

2020. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:

"Isten úgy r meg fog törni téged , hogy hozzá repülj sírva és te hozzá fogsz esedezni. Majd vissza fogsz gondolni ere amit írtam. Lefogja törni a szarvad. Én rosszabb voltam mint te "


Látszik. Az a baj hogy az atitűdöd megmaradt, csak azt hiszed hogy az istent szolgálod. Csak éppen az inkább az ördög.

Ugyan mondd már el, honnan tudod hogy az isten mit fog vele csinálni? Ha te azt akarod hogy őt az isten törje össze azért amiért nem úgy gondolja ahogy te, akkor inkább téged fog összetörni.

2020. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 george1113 ***** válasza:
Figyelj, szerintem beszéld meg ateistákkal azok egytértenek veled. Én erre mem vagyok vevő! De figyelmeztettelek is titeket hogy hagyjuk, de erősködtetek! Akár mit írsz, Nem válaszolok többet neket. Itt a téma lezárva.
2020. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
100%

"Amit nem tudsz elmondani, azt vegyük úgy, hogy nincsen."


Kétnyelű, elektrovibrátoros szimmeringvisszahúzós, három ágú kultivátor lézerkard. Ez most akkor létezik, mert elmondtam? Nem ezen múlik.

2020. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten ha van, az bűnrészes a sok bűnözőnek a jólétében, amit biztosít nekik és azok aljasul degeszre szedik magukat, tobzódnak az élvezetekben és sokáig élvezik az életet.

Lényegében a kapitalizmus rohadtul igazságtalan, mert minden gazdag ember a más munkájából szerzi a gazdagságát, de mit várjunk a kereszténységtől, amely szépen megvolt a rabszolgasággal, meg a jobbágysággal is és még a példabeszédek is árulkodnak a részrehajlásról, mert a szorgalmas Káin, aki éjt nappallá téve robotolt a mezőn földművesként, egy csepp megbecsülést sem kapott, bezzeg a pásztor Ábel, aki furulyázva terelgette a nyájat, kényelmesen sétafikálva és nagyokat lustálkodva, azt sokszorosan megbecsülték, jellemző igazságtalanság, mert a munkát még a keresztények istene sem becsüli sehogy, mivelhogy a földbőlverejtékes munkával kicsikart terményeket le sem köpte.

Ha Isten van, akkor rettenetesen kedvez a gonoszoknak, akik gonoszságukkal és bűneikkel csodálatos jólétet szereznek ezen a világon, de hogy másik van e, az senki sem tudja, legfeljebb a mesében és pont a gazdagok találták ki, hogy a csórók nyugton maradjanak, beletörődve sanyarú sorsukba.

2020. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
19%

Nagy kegyelem, akinek van hite. A hit értékét sajnos csak az értheti, akinek van. Őszintén sajnálom az ateistákat, hogy nem részesülnek abban, amiben az igaz Isten hívő és ezáltal egy lényegtelen életet élnek. Lesz olyan, aki megtér, de lesz olyan is, aki nem. Ez Isten dolga. Ő tudja, hogy mit és miért tesz. Mi hívők, csak kiállunk Isten mellett. Isten adja az iránymutatást, Ő adja a példát. E szerint meg kell adni mindenkinek a szabad akaratot, hogy döntsön a sorsa felől. Aztán mindenki megkapja majd igazságosan a jussát Istentől.

Azt nem értem, hogy az ateistát miért zavarja az, ha valaki Isten hívő? Ahogy látom az is nagyon zavarja őket, hogy Isten felsőbbrendű és parancsol és szabályokat alkotott. Tehát ezek szerint az egyenlőségben hinnének inkább. Ez liberális gondolkodás. Viszont, ha az egyenlőségben hisznek akkor a liberális felfogásuknak megfelelően fogadják el a másik véleményt is.

Egyébként george1113 álláspontjával majdnem 100%-osan egyetértek.


A kérdésre is válaszolnék: IGEN :-)


A mai társadalom egyik legnagyobb gondját úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy elvesztette a spirituális talpazatát. A problémák felszámolásához ezt a talpazatot kellene elsősorban helyreállítani. De hát annyira előrehaladott állapotban van az emberiség romlása, hogy szinte visszafordíthatatlan. Viszont mi hívők ezzel nem kell, hogy törődjünk. Nekünk a saját dolgunkkal, vagy ha úgy tetszik Isten dolgával kell foglalkoznunk a körülményektől függetlenül. Mi tudjuk, hogy az igazi élet a halállal kezdődik. Arra kell készülnünk, hogy minél előkelőbb helyet kapjunk Isten országában. Cselekedjünk jót, bánjunk mindenkivel szeretettel, természetesen még az ateistával is!

2020. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!