Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:

A vallás rovaton teljesen rendben vagyunk.

Most már csak az a kérdés, hogy mi a helyzet a nem keresztény vallásúakkal? Mert nem minden isten erőlteti a kegyelmet.

2020. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
49%

Bizonyos értelemben igen, kedves Kérdező.

DE ez nem a kegyelem miatt van.


Ez annak tudható be, hogy nem fogadják el, hogy az életnek van egy Forrása. Ezért a saját erejükből létrehozott dolgokat, saját maguknak tulajdonitják. Hogy az életükhöz kapott erőt nem magukból való, arról nincs tudomásuk, vagy másként gondolnak az élet létrejöttéről.

2020. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nomen est omen!

Láthatóan kicsit a múltban ragadtál!


---


"Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét."


Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: VALAKI MÁS (isten) tartja kezében életét.


Igaz, ennek a felsőbb irányítónak nyoma sincs a sok szerencsétlen sorsú hívő (mert ilyen is akad szép számmal) életében, valahogy NEKIK nem jut a kegyelemből ezen a világon. Így nem marad más nekik, csak az, hogy a túlvilági boldogságban való irracionális hittel vigasztalódnak.


----


"Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak."


Tényleg???


Nem a hívők azok, akik Istenhez fordulnak minden bajukkal, hogy segítsen nekik?

Hány ateistát vigasztaltál meg, mert az ügyes bajos dolgaival hozzád fordult??


---


"Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez."


Szerintem meg az, hogy emberek nem merik saját kezükbe venni a sorsukat, és lelki mankóra van szükségük az élet viharainak átvészeléséhez! Mint a gyermeknek a szülő óvó kezére, vigasztaló szavaira, útmutatására.

Rá vannak utalva arra, hogy másuk mondják meg nekik, hogy hogyan éljenek, miképp gondolkodjanak.

Szélsőséges esetben akár öljenek isten nevében, ha éppen azt mondják nekik.



"Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?"


Nem az ego nőtt meg, hanem az értelem vetette le a vallás rabigáját, mely tiltotta a szabad gondolkodást és az önrendelkezést.


A sikereimet isten nélkül értem el (lévén nem hiszek a létezésében, tehát nem is kérhettem tőle), a rossz dolgokat pedig nem kentem az ördögre, hanem inkább a kijavításukra koncentráltam.

2020. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 george1113 ***** válasza:
49%
Utolsó, mit ér valaki a földi sikerrel? Azt nem viheted a magaddal a halállal! És miért akarsz a világnak megfelelni, és miért vagy ateista? Az élet rövid, a sikeres emberek elfelejtődnek. Az élet túl rövid, hogy ateisták legyünk.
2020. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 Anahystor ***** válasza:
100%
Az élet túl rövid, hogy hamis ábrándokért lemaradj róla.
2020. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 george1113 ***** válasza:

Miért? Hány világsztár megszívta ? Soroljak?

Hány lottó millomos szegényedett le oda ahol kezde? Hány világsztár lett drog függő és öngyilkos? Hány világszár nem boldog mert magányos?


Ha valaki hisz istenben az nem azt jelenti, hogy lemarad a jóról és hogy nem él! isten nem tilt semmit, isten kezelni tanítja a sikert, óv a bűntől, és még a problémákat is az ember javára alakitja.

2020. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 george1113 ***** válasza:
Anahistor, teljesen félre ismered istent.
2020. jan. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 Anahystor ***** válasza:
100%

"Miért? Hány világsztár megszívta ? Soroljak?"


Nem, ne sorold!


Azt sem soroljuk fel, hány csecsemő hal meg értelmetlenül, azt se soroljuk hányan halnak éhen a világon, hányan pusztulnak el természeti katasztrófák áldozataként, vagy éppen halálos betegségben.



"Hány lottó millomos szegényedett le oda ahol kezde? Hány világsztár lett drog függő és öngyilkos? Hány világszár nem boldog mert magányos?"


Hány ateista élt/él boldog és sikeres életet?



"Ha valaki hisz istenben az nem azt jelenti, hogy lemarad a jóról és hogy nem él! isten nem tilt semmit, isten kezelni tanítja a sikert, óv a bűntől, és még a problémákat is az ember javára alakitja."


Mondd, tényleg ennyire vak vagy???


Nem sorolom fel "Isten" (a Biblia Istene) rémesen önző, egoista, hatalmaskodó parancsait és tetteit, melyekről az említett könyv beszámol. Neked (aki nyilván naponta olvasod) sokkal ismerősebbek ezek a történetek.

Mellesleg a büntetéstől való félelem, a mindennapos megalázkodás egy hatalmasság előtt, az eredendő bűn léleknyomorító tana nem éppen a boldog életet segíti elő!



"Anahistor, teljesen félre ismered istent!"


Nem ismerem az illetőt!


Soha nem találkoztam vele.

Nyomát sem láttam, soha nem találkoztam olyannal, aki személyesen látta volna, soha senki tudományosan nem igazolta a létezését. Számomra nagyjából Piroska és a Farkas, meg a Fogtündér szintjén van a létezési valószínűségét tekintve (Isten - nagy I-vel, gondolom valójában rá gondoltál), annyi különbséggel, hogy ez utóbbiak erkölcsi morálja messze meghaladja az övét!


A neki tulajdonított tettek alapján a róla kirajzolósó kép egy megalomán, narcisztikus tömeggyilkosé, ami koránt sem szimpatikus.

2020. jan. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 george1113 ***** válasza:
0%

Anahystor: a választ megadtad, azzal a kijelentéseddel hogy nem ismered, és nem is akarod. Így nem csodálkozok, ha így nyilvánulsz meg. Meg is értelek ha így fogod fel, mert amit nem ismersz, nem tudod hogy működik.


Most te hiába próbálnál ha vissza menni a múltban 200 évet, hogy mást meg győzz arról, hogy a föld gömböjű, ha más nem ismeri, tudatlan elmaradott, azt te se tudnád meggyőzni!



Amugy a szavaidra válaszoljak. Inkáb fordulok istenhez, mint egy ateistához. Inkáb félek istentől, mint hogy emberek verjenek át, és tapossanak belém, inkább kérek segítséget egy felsőbb hatalomtól, mint egy embertől, akik hozzád hasonlóak. Ha egy emberben nincs alázat, és nem kér segítséget,az ugyanúgy nem ad másnak sem, mert ez ugye nálad természetes, az várod el egy lelkileg lent lévő embertől amit magadtól! 'Segítsen önmagán' típikus ateista büszke beképzelt,hozzállása. egy ilyen ember büszke, és más fel is fordulhatna melletted.


A másik meg az hogy úgyis ráfogsz jönni, mikor meghalsz hogy mi az igazság. Mennyid van hátra? 30? 40 év? 50? Mi lenne ha ne adj isten 10 éven belül ne adj isten gyógyíthatatlan beteg lennél? Mit érte ez a hozzá állos, vagy te nem törnélmeg? Nem kérnéd isten segítségét? Nem lenne veszteni valód.

2020. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 george1113 ***** válasza:
44%
Egyébként meg menthetetlen vagy. Na te pont az a típus vagy aki ateistán fog meghalni. De emme ne legyél olyan biztos! Isten úgy r meg fog törni téged , hogy hozzá repülj sírva és te hozzá fogsz esedezni. Majd vissza fogsz gondolni ere amit írtam. Lefogja törni a szarvad. Én rosszabb voltam mint te anysthor.nállam ateistább te nem voltál.
2020. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!