Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 george1113 ***** válasza:
57%
Minek érveljek, ha úgy se hisztek benne? Nem hajlotok rá. Sőt kivagytok éhezve, hogy jókat érveljetek ez ellen, mert gyölölitek (nem mondom hogy istent, mert abba nem hisztek) aki hisz istenbe.
2020. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 george1113 ***** válasza:
Ja és mindenre tudtok válaszolni :D
2020. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:

"már ketten támadtok"

Tudod, mindenki magából indul ki.

Miket is írtál?

'Isten úgy r meg fog törni téged ...'

stb. stb.


Fenyegetődzöl, és aztán meg te nyafogsz?

Igaz mondjuk, hogy érvelni azt aztán nem tudsz.

Tudod, az érveket nem elhinni kell. Most nem a templomban vagyunk, hanem a valláskritikán.

Ide érvek kellenének, azok meg neked nincsenek.

Csak fenyegetni tudsz, ha úgy képzeled, hogy a láthatatlan barátod majd jól megvéd.

Aztán amikor rájössz, hogy mégsem, akkor meg berosálsz.

Hívők...

2020. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 Anahystor ***** válasza:
84%

Csak amire van válasz.

Te mire tudsz válaszolni?


Elvégre ateista voltál, megtértél, ezek szerint volt valami ami meggyőzött téged.


Mi volt az, ami meggyőzte az ateistát, hogy van Isten?


"Minek érveljek, ha úgy se hisztek benne? Nem hajlotok rá."


Nem, nem HISZünk benne. Miért tennénk?


Ha van érvelés, ami cáfolhatatlan, akkor az meggyőzhet arról, hogy van Isten.


Eddig még nem volt ilyen, ezért vagyok ateista.

Megadatott a lehetőség neked, meggyőzhetsz.

Lehet, hogy ez a próbatételed, híg a hited és feladod, vagy képes vagy végül meggyőzni?


Te tudod, rajtad áll!

2020. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 george1113 ***** válasza:
57%

Én magam nem tudlak meggyőzni titeket, én ember vagyok én csak szólok. Rajtatok áll minden. De az a legjobb, ha az ember magától megy istenhez. Olvassátok a bibliát. Csak a biblia tud meggyőzni benneteket, de ahogy hogy meggnyőzzön nem így kéne hozzá állni.


Én nem fenyegetek senkit, de azt tudjátok jól hogy az élet nem kegyelmes. És legyen akármilyen ateista egy ember, de az nehézségei megtöri, és istenhez vezeti. Én erre céloztam.

2020. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 george1113 ***** válasza:
57%
Egy az, nem én érvelek hanem a biblia, másik én nem nyafogok, csak semmi kesvem győzködni titeket mert közbe látom hogy csak érvelni tudtok, és minden szavaimat ellenem forditani. Okoskodni. Én az mondom olvassátok a bibliát.
2020. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 george1113 ***** válasza:
57%
Ja még valami a bibliát nem érvelni kell, hanem elhinni. Ez a lényege. A bibliát nem is lehet érvelésekkel és és világi szintű hozzáállással,megérteni! átlehet olvasni több százszor, ha mindig fentartásokkal olvassátok, és mindig az ellentmondás keresitek benne, nem fogja senki megérteni. Ezért , szellemi dolog.
2020. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 Anahystor ***** válasza:

EMBER, nem érted, hogy a logikád a feje tetején áll?


"Olvassátok a bibliát. Csak a biblia tud meggyőzni benneteket, de ahogy hogy meggnyőzzön nem így kéne hozzá állni. ... Ja még valami a bibliát nem érvelni kell, hanem elhinni. Ez a lényege."


Lefordítom, szerinted a követendő út a csata előtt behódolni az ellenfélnek.

Ez legyen a te utad, én erre nem vagyok vevő.


Ha csak úgy hat a Biblia, ha már hiszel benne, akkor már nem is szükséges a Biblia, mert eleve hiszel, azaz eszedben sincs még a legbutább érvelést sem megkérdőjelezni a hitdről, hiszen megelőlegezed neki azt, hogy igaz!


AKKOR lenne csak értelme a Bibliát olvasni a hithez vezető úton, ha úgy is el tudná hitetni az igazát, ha nem hiszek benne.


De arra édeskevés.


Arra sokkal inkább alkalmas, hogy a töménytelen butasága, önellentmondása, borzalmas etikai morálja elrettentsen tőle és az Istenhittől.



" A bibliát nem is lehet érvelésekkel és és világi szintű hozzáállással,megérteni! átlehet olvasni több százszor, ha mindig fentartásokkal olvassátok, és mindig az ellentmondás keresitek benne, nem fogja senki megérteni. Ezért , szellemi dolog."


Nem, ez nem szellemi dolog, hanem egy ósdi, meghaladott mese.


A szellemi dolgok meg kell, hogy feleljenek az érvelési szabályoknak, nem állíthatják fejre a világ rendjét.

2020. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 Anahystor ***** válasza:
84%

Ja, még mindig nem értem, mitől lettél ateistából hívővé?


Mi győzött meg?

2020. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 A kérdező kommentje:
Szerintem az Isten személyével, fogalmával sajnos nagyon sokszor visszaéltek, visszaélnek a vallások. Ezért aztán értem, hogy sokan ellenérzésekkel viseltetnek a dogmatikus hit irányába. Ennek ellenére én a magam életében számtalanszor érzékelem az isteni kegyelmet, valamint az ebből fakadó szeretetet. Szerintem ez egy nagy adomány, vannak, akik nem kaptak ebből. Ennek ellenére nem kellene az ilyen embereknek lehúzni, alábecsülni a kegyelmi állapotot megtapasztaló embereket, az ateisták szemében ez minden bizonnyal képzelgés, hallucináció, önvédelmi korrekció... Saját maguk árulják el önmagukat, amikor indulatosan minden mozzanatát életüknek induktíve narrálva osztják meg mással. Rendkívül fárasztóak az ilyen emberek, nehéz őket elviselni, hiszen a tudomány eredményei sem tudják megcáfolni a tudatos teremtést, csak abban az esetben, ha szakbarbár módjára szétvagdalva értelmezzük azokat és nem holisztikusan.
2020. jan. 14. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!