Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkorára nőtt az emberek...

Cro-minyon kérdése:

Akkorára nőtt az emberek egója, hogy az korlátozza őket abban, hogy lássák: minden törekvésük ellenére szükségük van a kegyelemre is sikereikhez?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom, hogy sok ember azt hiszi: csak maga tartja kezében életét. Nekik minden, ami nem előre megfontolt terveik alapján működik, egyfajta szenvedés, aminek hangot is adnak. Szerintem a mai társadalom egyik legnagyobb gondja ez.

2020. jan. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
84%

"Isten úgy r meg fog törni téged , hogy hozzá repülj sírva és te hozzá fogsz esedezni."

Nem kell bizonygatnod, hogy mennyire szadista, mi is tudjuk.

Ismerjük a Bibliát.

2020. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 george1113 ***** válasza:
49%

Te nem fenyítenéd be a gyerek hogy kárba ne menjen? Azért rácsapnál a kezére vagy kettőt!


A szüleid nem fogtak szigorúan kis korodba? Mert ha igen, rájöhetnél hogy azért hogy a javadért! Ilyen isten is.

2020. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 george1113 ***** válasza:
49%
'Ismerjük a Bibliát.' Dehogy ismered.
2020. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 Anahystor ***** válasza:
88%

Első megjegyzés:


Egyre szétesettebb az írásod, próbálj megnyugodni!


Második megjegyzés:


Itt a vallásKRITIKA(!) rovatban szép számmal beszélgetsz ateistákkal.

Fogadd el, hogy nekik az Istened semmit nem jelent, ne próbálkozz vele fenyegetőzni, mert hatástalan.

A Krampusztól sem félek, mert az ö létét sem hiszem el!



"Most te hiába próbálnál ha vissza menni a múltban 200 évet, hogy mást meg győzz arról, hogy a föld gömböjű, ha más nem ismeri, tudatlan elmaradott, azt te se tudnád meggyőzni!"


A kérdés az csupán, hogy az amiről megpróbálok másokat meggyőzni, valóság, tény, kézzel fogható, szemmel látható, műszerekkel kimutatható, logikailag hibamentesen levezethető igazság, vagy csupán hitt, bizonyítatlan, több ezer évvel ezelőtt élt emberek vízióira alapozott mese.


"inkább kérek segítséget egy felsőbb hatalomtól, mint egy embertől, akik hozzád hasonlóak. "


És vajon kapsz is?

Egyéb iránt:

Isten miképp befolyásolja a világ folyását a te kérésedre?

Felülbírálod az általa kijelölt utat?

Nem bízol abban, hogy minden pontosan az ő akarata szerint történik?

Miért kérsz segítséget, hiszen nyilván a nehézség éppen azért van, hogy segítsen neked!

Mást akarsz, mint amit Isten kijelölt neked???


"Ha egy emberben nincs alázat, és nem kér segítséget,az ugyanúgy nem ad másnak sem, mert ez ugye nálad természetes,..."


Hmmm, nem ismersz, mégis megvádolsz?

Talán magadból indulsz ki...


" 'Segítsen önmagán' típikus ateista büszke beképzelt,hozzállása. egy ilyen ember büszke, és más fel is fordulhatna melletted."


Megint tévedsz.

Szoktam másoknak segíteni, és még csak nem is azért, mert majd a másvilágon jutalmat kapok érte.

Egyszerűen jól esik.


"Mi lenne ha ne adj isten 10 éven belül ne adj isten gyógyíthatatlan beteg lennél?"

Végül meghal mindenki.

Az is aki Istenhez rimánkodik.


---


" Mit érte ez a hozzá állos, vagy te nem törnélmeg? "

"Na te pont az a típus vagy aki ateistán fog meghalni. "


Na látod meg is adtad a választ.


---


"Isten úgy r meg fog törni téged ..."

Miért is? Ha így tesz, hol van a szeretet, a jóság, a megbocsájtás, amiről a vallás beszél?

Esetleg megtévesztés csupán a csokimáz, és valójában egy kicsinyes, narcisztikus, bosszúálló istenről van szó, aki nem viseli el, ha nem hajbókolnak neki?


"Én rosszabb voltam mint te anysthor.nállam ateistább te nem voltál."


És??? Mi történt, mesélj!



"Te nem fenyítenéd be a gyerek hogy kárba ne menjen? Azért rácsapnál a kezére vagy kettőt!"


De!


Odatennék egy pohárba az asztalra pálinkát, szólnék a gyereknek, aki azt se tudja mi a pálinka, hogy ne igyon belőle, majd mikor a szomszéd rossz gyerek (akit én küldök oda ) rábeszéli és beleiszik, még jól el is verném, amiért nem fogadott nekem szót.

Ja, ha nem teszem oda a pálinkát, akkor módja sincs inni belőle...

Nem ismerős a sztori????

2020. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 george1113 ***** válasza:
49%
Tudod mit mit, hagyjuk legyen igazad.
2020. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 Anahystor ***** válasza:
84%
Részemről ok, ez is egy út, ha már nincsenek érveid.
2020. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
100%

"Te nem fenyítenéd be a gyerek hogy kárba ne menjen?"

De én nem vagyok egy végtelen isten!

Tudod, ő VÉGTELEN. Minden EGÉSZEN PONTOSAN úgy történik, ahogy ő akarja. Hitler is azért született, mert ő így akarta.

Ha másképp akarná, akkor senkit se kellene fenyítenie, még Lucifert se, mert mindenki jó lenne.

De nem akarja másképp.

Ő szeret fenyíteni. Másról se szól a Biblia, csak arról, hogyan terel egész népeket a szakadékba, ahol aztán leölheti őket.

2020. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 george1113 ***** válasza:
57%
Minek érveljek? Utánna jön a te érved, utánna megint az enyém.És így tovább Feleslegesen. Elfogadok akik nem hisznek benne kész, kész ennyi. Megváltoztatni nem tudlak titeket. De ti se engem. Akkor meg felesleges időpocsélokás.
2020. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 george1113 ***** válasza:
49%
Ja és már ketten támadtok :D
2020. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
84%

Minek érvelj?

Például azért, mert most értelmes, a tényeket és az érveket tisztelő emberekhez szólsz.

Lehet, hogy ez neked szokatlan, de azért megpróbálhatod.

2020. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!