Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elmondanátok nekem, hogy...

Elmondanátok nekem, hogy Isten hogy "keletkezett"?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok.
2010. júl. 21. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:
Rendben, ha nem érdemes, akkor neked sem válaszolok, amúgy is hülyeséget írtál, olvasd vissza.
2010. júl. 25. 19:00
 72/84 anonim ***** válasza:
65%
A kutya és a féreg is megvan vallás nélkül! Amíg magasabb igényeid nincsenek és magasabb rendeltetés tudatára nem ébredsz, mint amilyen az ösztönéleted színvonala, addig jobb vallás nélkül élni. Enni, inni, aludni, szórakozni, az ösztöneidet kiélni: azt elvégre csakugyan lehet vallás nélkül is. Még színházba járni, táncolni, sőt tudományt művelni és politizálni is lehet valahogyan vallás nélkül. De a legmélyebb s legégetőbb kérdésekre megfelelni, erkölcsi életet élni, legyőzni magadban a rosszat, a szenvedést, a halált: Isten nélkül nem lehet.
2010. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad kívül ezekszerint senki nem képes értelmes választ adni.Látszik,hogy gondolkodni se vagy képes.Ha cirkuszolni akarsz,ne ide gyere.
2010. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
51%

Tegnap 22.17, én felpontoztalak, nagy vagy!

Freya

2010. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
56%

Én elmondom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


fogadjunk, hogy most sarokba szorítalak!

2010. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:

18:08

jót linkeltél,de szerintem nem fogja végigolvasni...

2010. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
92%
Az ő baja! Akkor kiderül, hogy csak provokál.
2010. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
27%

Isten?

Hát úgy keletkezett, hogy már a régebbi időkben is voltak olyanok, akik szerettek képzelődni és hinni ebben-abban. Épp ezért néhány kultúra kitalálta, hogy létezik egy mindenható, egy isten, egy uralkodó, aki odafentről figyeli és irányítja az eseményeket, alakítja a sorsunkat.


Aztán egyre több kultúra gondolta, hogy ez valóban így van.


A 21. században is vannak, akik szerint van valami vagy valaki odafent, akit mi ép ésszel soha nem fogunk megérteni, megismerni.


Így, mint a vallásosok által becimkézett ateista idióta kijelentem, hogy ideje lenne felébredni az álomvilágból, mert nem a felső hatalomban kell hinni, hanem abban, hogy a sorsunkat mi alakítjuk, nem holmi képzelet szülemény.

A Biblia pedig nem jelent semmit. Kb. annyira hiteles, mint a Micimackó.

2010. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
35%

A Micimackó című szerzemény pedig az embertípusokat mutatja be(mindegyik karakter egy külön típus)...S meglepő módon Róbert Gida nem vesz részt a konkrét cselekedetekbe, de Micimackó mindig ő hozzá "fohászkodik". Vajon milyen mondanivalója van e remekműnek? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 A kérdező kommentje:
Utolsó: a Micimackó valóban szép mű, és több van benne, mint először gondolnánk, de nem kellene ebbe is beleképzelni Istent. Persze ki tudja, valószínűleg Isten parancsolta a kedves írónak, hogy ezzel a kis könyvvel váltsa meg a világot. Rájöttem a titokra... :O
2010. júl. 28. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!