Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elmondanátok nekem, hogy...

Elmondanátok nekem, hogy Isten hogy "keletkezett"?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok.
2010. júl. 21. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:

még jó, hogy provokáció, amit csinálsz. először csík "kiváncsi" vagy. aztán meg: "Akkora hülyeség, ebben csak a nyomorult emberek hisznek."

"honnan szerezte azt a fene nagy hatalmát?"

"mit mondanak ezek a mindenttudók."


ne mondd már, hogy nem hallod a szavaidban a gúnyt és az ironiát.


na, de hogy a kérdésre is válaszoljak:

annyira bonyolult és összetett ez a kérdés, hogy valóban sok átlag embernek nehéz erre elfogadható, egy-két mondatban megfogalmazható választ adni.


ha tényleg érdekel ez az egész, akkor azt ajánlom, keress meg egy (lehetőleg református) lelkészt. azért írok reformátust, mert egy kicsit "világiasabban" szemlélik a Bibliát, mint a katolikusok. sokkal közelebb fog hozzád állni a válasza. ő sem egy-két mondatban fejezi majd ki magát, talán rá tud világítani számodra az egész lényegére.

2010. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 A kérdező kommentje:
És ő majd elfogja magyarázni, hogy a semmiből egyszercsak létrehozta magát Isten, aki előtte semmi volt, és lett minden, mindenhol, mindig. A keletkezése előtt is létezett persze, utána kezdett el létezni. Egy kicsit llentmondásos, de ha átmosná az agyamat, minden világos lenne. Megyek is!
2010. júl. 21. 11:38
 23/84 A kérdező kommentje:
Az, hogy irónikus vagyok, nálam nem provokáció. Nem tudom, miért veszed annak.
2010. júl. 21. 11:39
 24/84 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a kérdezőnek sem pap, sem lelkész nem fog tudni - az ő értelmi szintjének megfelelő -választ adni. Tipikus konzumidióta, aki az Agora, Da-Vinci-kód stb filmekböl szerzi információit. Ha elvégezte volna az általános iskola felső tagozatát - talán még nem késó - nem tenne fel ilyen stupid kérdéseket, mert benne van a tananyagban.

OFF. Az iskolában, ahol tanítok - már az alsó tagozatosok is körberöhögnék egy ilyen kérdésért.

2010. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:

11:34 vagyok kiegészíteném azzal, hogy én is régen úgy gondoltam, hogy milyen sok hülyeség van a Bibliában.


aztán egy Istentiszteleten a lelkész arról beszélt, hogy még mély vallásos embereknek is milyen nehéz a Bibliában Krisztus csodatételeiről olvasni, mert ésszel felfoghatatlan, szó szerint értelmezve irreális dolgokról van szó.

aztán azt mondta, hogy mint mást sem, ezt sem kell szó szerint értelmeznünk. pontosabban valószínűleg mindegyik "csodára" volt racionális magyarázat, csak a tudomány akkor még nem volt elég fejlett és az emberek azt csodaként élték meg. pl. egy napfogyatkozást, egy ember hihetetlen gyógyulását, ilyeneket.

és ahogy ezt elmondta a lelkész, egy kicsi közelebb kerültem az egészhez, megfoghatóbb lett számomra.

lehet, hogy Isten létezésének ténye is egy ilyen misztérium most még és esetleg több száz év múlva kapunk a létezésére magyarázatot. de nem mondhatjuk az, hogy baromság az egész, csak azért mert valamit nem tudunk ésszel felfogni

2010. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
én se tudom pontosan mit fog mondani a lelkész, de ha beszéltél vele tényleg, majd elmondhatnád, hogy mikkel tértél vissza. ha komolyan megfontoltad a beszélgetést, akkor azt tanácsolom, hogy keresd meg egy vasárnap Istentisztelet után és kérdezd meg, hogy mikor érne rá egy kicsit beszélgetni. nem fog elutasítani, hidd el, hiszen ez a hivatása. (ha úgy tetszik, amolyan pszichológus :) )
2010. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 A kérdező kommentje:

11:42

Hű de szépen nem találtál el semmit. :D A nyolc év alatt végig kitűnő voltam, és képzeld, 7 évig tanultam hittant, de nevetségesnek találtam. Mert én ésszerűen gondolkodó, ép elméjű ember vagyok. Megengedek magamnak egy kis illetlenséget, ha már te - tanár létedre - ezt teszed. Ne akarjon már engem egy 6-10 éveseket tanító nénike kioktatni. Komolyan ezzel akarsz "menőzni"? Szánalmasabb munkát elképzelni is nehéz, gondolj csak bele. Egy középiskolás tanuló könnyűszerrel elvégzi a munkádat.

Amúgy nem tudom, hol élsz, de az én környezetmben azokat röhögik ki, akik nem létező dolgokban hisznek.

2010. júl. 21. 11:48
 28/84 anonim ***** válasza:

nem függ össze egyenes arányban az intelligencia és a jegyek.

mit szólsz egyébként ahhoz, hogy pl. Einstein, de még sok más nagy koponya is vallásos volt? ők is barmok talán?

2010. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:

"nem tenne fel ilyen stupid kérdéseket"


Hmm, tanító? Az én korosztályom beszél így. 15 éves vagyok, egyébként a gyönygösi Vak Bottyánba járok, közgére, 4,5-ös átlagom lett évvégén. Szóval ki a hülye? Többre viszem majd, mint te. ;)


A beszélgetést egy református pappal, hogy komolyan gondoltam-e, még nem tudom. De egész nagy esély van rá, de csak a jövő tanévben.

2010. júl. 21. 11:53
 30/84 A kérdező kommentje:
Akkor még e téren kevésbé voltak felvilágosultak az emberek. Azt meg nyugodtan elhiheted (szerintem már most észrevetted), hogy intelligens vagyok. Na és te? Csak mert látom, hogy az írás nem nagyon megy.
2010. júl. 21. 11:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!