Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikerestem a zsoltárok 83:19-e...

Kikerestem a zsoltárok 83:19-et. Valóban tartalmazza a Jehova nevet! Ezt miért nem tanítják a vallások?

Figyelt kérdés
a papoknak kötelességük lenne szólni, hogy Istennek van neve! miért nem teszik ezt?
2010. márc. 15. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
0%
hát a tiszába vannak a dolgainkkal az kicsit erős mert akkor nem írnál ennyi hülyeséget.még mindig azt mondom keresd fel a megfelelő személyeket.vagy nem mered?
2010. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
0%
esetleg félsz hogy az eddigi gondolataidat megcáfolják?
2010. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

próbálták már, de nem ment nekik, sehogy se :)

a gondolataikat meg ismerem

2010. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
62%

Miért hiszik mindig a jehovisták azt, hogy jaj, őket mindenki félreismeri, és "fel kell világosítani" a "félrevezett" embereket? Ez a "majd mi megmutatjuk" neki mentalitás.

Ember, én nekem az első megjelenésig 1879-ig visszamenőleg megvan az összes Őrtorony kiadvány, olyanokat láttam, amit te aligha: mégis merészeled nekem azt mondani, hogy nekem majd jól meg kell mutatniuk a "megfelelő embereknek" ?

2010. okt. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
0%
miből gondolod hogy nekem nincs :)?mindegy nem erőlködök ez a saját döntésetek hogy ti miben hisztek elvégre szabad döntésünk van mindenben.az meg már másik dolog ki dönt helyesen is ki nem.
2010. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
0%
ja és még egy utoltsó gondolat hogy a Biblia írja azt is hogy hirdetni kell ezt a nevet.vajon ti megteszitek?itt befejeztem és még egy jó tanács.ne lexikonokhoz és vallásvezetőkhöz fordulj mivel a Bilblia saját magát megtudja magyarázni mivel az egyik vers utal a másikra ha nyitott szemmel olvasod és nem siklassz át dolgokon!!!
2010. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

és ezt pont egy tanú írja...

ez már vicc, vagy szánalom

2010. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
57%

Az Őrtorony Társuat nevű csak utólag és feleslegesen megalakult szekta, amely semmiképp sem Isten szervezete, gyakran hozza elő azt a vádat, hogy "a Katolikus Egyház tiszteletlenül kezeli Isten nevét, mert nem használja".


Jehova Tanúi nem egyszer esnek a másik végletbe. Jókívánságaikba, köszönésükbe és beszédjük sok-sok elemébe felveszik a Név általuk támogatott formáját (pl.: Istenem! felkiáltás helyett: Jehovám!; ha Isten is megsegít helyett ha Jehova is megsegít, stb.). Ez nem egy Jehova Tanújában is felvetette azt a kérdést, hogy vajon ez már nem Isten nevének hiábavaló használata? Másfelől prédikálási módszereikkel, világ vége dátumaikkal nem éppen szégyent hoztak erre a Névre? Az emberek általában a tevékenységük miatt áldásra vagy szitkozódásra használja a JHVH nevet?


Ezekre azért tértünk ki, hogy a Jehova Tanúiért küzdők figyelmét felhívjuk egy fontos tényre. Jehova Tanúinak nagyon sokat lehet azzal segíteni, ha megmutatjuk nekik a saját kiadványuk mércéjét amit más vallásokra alkalmaz, saját magára alkalmazva.


Az isteni név témaköre már több tanulmányt is szült a magyar (!) kritikusok tollából. Az érvelés alapjai nem stabilak. A Társulat érvelése (ahogyan arra nemrégiben egy tanulmány rámutatott) néhány feltételezésen alapul. Ezeket a feltételezéseket azonban könnyen észre lehet venni. Egy párat szeretnénk kiemelni.

Az egyik feltételezés, hogy a keresztények által idézett Septuaginta (LXX) fordítás használta az isteni nevet. Erre nincs elegendő bizonyíték. A függelék tartalmaz 12 töredéket, de ezek azt bizonyítják: voltak olyan LXX változatok, melyek az isteni nevet magukban foglalták. Azonban sok más LXX töredék nem használja. Amikor az újszövetségi írók idézik a LXX–t, többféle változatot is használtak, nemcsak egyfélét. De az eredeti Írásokban valóban benne van a JHVH név, így e mellett a feltételezés mellett még el lehet menni.

A fő kérdés, hogy Jézus tanítványai használták–e a Nevet?

Egyetlen korai másolat sem tartalmazza a Nevet, ez kemény tény. Vajon miért nem? Egyetlen keresztény író, egyetlen korai keresztény csoport fennmaradt írásai sem tartalmazzák a Nevet. Miért?

A függelék szerint egyesek meghamisították az újszövetségi írásokat. Ez azonban csak elmélet, ahogyan a 413. oldalon a Társulat el is ismeri (bár egy elméletet történelmi tényként nem lehet kezelni...). George Howard alkotta meg az elméletet, de ő maga sem merte tényként kijelenteni. Miért nem? Mert nincs mellette bizonyíték. Egy ilyen jelentős lépéshez (az evangéliumok átszerkesztése) közös határozat, közös összeesküvés kellett volna. Ennek nyomai maradtak volna, a zsidó vallási vezetők egyből támadtak volna. De semmi hasonló.

Kevés Jehova Tanúja tud utánanézni a felhasznált görög alapszövegnek, pedig a Társulat 1985–ben kiadta. Még abban sincs benne az isteni név!!! Úgynevezett 'J forrásokra' hivatkozik az Őrtorony Társulat. A gond az, hogy a 'J források' mind késői (1385–1979) fordítások, nem pedig görög szövegről készített másolatok.

2010. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:

Végeredményben a tényeket nem tagadhatjuk le!

Jehova Tanúi igaz keresztények, tökéletes boldogság és összhang van közöttük! Nem láttam még keresztény felekezetet amely ilyen buzgón járna házról házra prédikálni. Akák ki mondják Isten nevét,akár nem ők már így is boldogok,mert úgy élnek és be tartják amit a Biblia ír!

2014. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
Amúgy meg Károlyban is sok téves fordítást fel lehet fedezni! Bele erőltetett szentháromságtan és a többi!
2014. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!