Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikerestem a zsoltárok 83:19-e...

Kikerestem a zsoltárok 83:19-et. Valóban tartalmazza a Jehova nevet! Ezt miért nem tanítják a vallások?

Figyelt kérdés
a papoknak kötelességük lenne szólni, hogy Istennek van neve! miért nem teszik ezt?
2010. márc. 15. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
0%

Lilith (Hebrew: לילית‎ Līlīt; Kurdish: شەوە; Arabic: ليليث‎ Līlīṯ) is believed to have originated as a female Mesopotamian storm demon associated with wind and was thought to be a bearer of disease, illness, and death. The figure of Lilith first appeared in a class of wind and storm demons or spirits as Lilitu, in Sumer, circa 4000 BC. The phonetic name "Lilith" is traditionally thought to have originated in Ancient Israel somewhere around 700 BC, despite post-dating even to the time of Moses.[1] Lilith was adopted by Ancient Hebrew culture: she appears as a night demon in Jewish lore and as a screech owl in Isaiah 34:14 in the King James version of the Bible. In later folklore, "Lilith" is the name for Adam's first wife. Her story was greatly developed, during the middle-ages, in the tradition of Aggadic midrashim, the Zohar and Jewish mysticism.[2]


Most ennyire volt időm, mert dolgom van. Addig olvasd el, itt leírják, hol melyik Bibliában található és ki volt ő. Illetve írd be a keresődbe.

2010. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
58%

Igen,Isten neve Jehova.

Ezt mondja a biblia viszont az újszövetségbe Jézus az Atyjához vezet bennünket és megtanít arra hogy az Ő Atyja a miénk is.

Máté evangéliuma 6,9-13

Ti azért így imádkozzatok:

Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;

10.Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.

11.A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

12.És bocsásd meg a mi vétkeinket,miképpen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;

13.És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

Istent Atyámnak szólítom és nem Jehovának ezt tanította Jézus.

2010. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
25%
Mi is szólíthatjuk pl. Atyánknak, de attól van neve. Mint ahogy egy válaszban olvastam, hogy a gyerek nem azt mondja az apjának, hogy pl. Mihály, vagy Zoli, hanem azt, hogy apa, stb.
2010. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
Jahve (YHWH): Nyelvtörténetileg és exegetikailag a ,,Jahve'' szó nem tulajdonnév -- abban az értelemben, hogy egy objektum rámutató megjelölése (nominátor) volna --, és nem is egy tulajdonság vagy reláció megjelölése (predikátor), hanem hálát adva és dicsôítve megvallott alapja egy oly megmentô eseménynek, melynek irodalmi kifejtését a legrégebbi bibliai kivonulás-elbeszélés tartalmazza. Mivel a névre emlékeztetô kifejezés (,,Én vagyok, aki vagyok'', Kiv 3,14) rövidítve Istennek népe körében végbevitt megmentô és üdvözítô cselekvését, valamint mindig közeli és segítô, de az ember hatalmától független jelenlétének biztosítékát mondja ki, e kifejezést nem ontológiai, hanem inkább narratív értelemben kell magyarázni: az elbeszélt történet annak a Valakinek történelmileg megmaradó azonosságát fejti ki, aki helyett áll és aki a történet igazságáért jótáll, úgyhogy e történet mindig újból alapul szolgál ahhoz, hogy a kivonulás Istenét cselekvése alapján a választott nép megváltozott körülmények között is szabadító Istenként ismerje fel.
2010. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:
vajon miért gondolják úgy magukat Jézus követőjének tartó emberek, hogy Isten ihletett szavát űbereli egy két internetes oldal?
2010. márc. 17. 06:40
 36/72 anonim ***** válasza:

Nem űbereli, és nem internetes oldal. Elmehetsz könyvtárba, múzeumba, sőt halakn súgom iskolába és ott is művelheted magad. De mivel ma már a legötbb könyvtár és múzeum adatbázisa elérhető az interneten így az egyszerűbb.


De a lényeg, hogy már évezredek óta tudjuk, hogy Istennek van neve. Bizonyíték erre Lilith története. Akármilyen Bibliában, mitológiában is szerepel (Isten vagy ördög által ihletett vagy ember írta) Ja és ha pontosan olvasod, mert utána néztem a teremtés könyvében is benne van:

Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

28

És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Tehát megteremtette az emberPÁRT. És később:

23

És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.


Tehát ez a nő MÁR megfelel nekem. Ergo kellett lennie egy korábbinak, aki nem a csontjából való csont.


De tök mindegy,mert gondolom kimagyarázod, hogy így meg úgy. DE akkor is több ezer éve köztudottt, hogy van Istennek neve és ez Jehova. Tehát semmi nagy dolog nincs a FELFEDEZÉSEDBEN.

2010. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
megcáfolnám az állításod. semmelyik bibliámban nen szerepel. már megkérdeztem egyszer, mégegyszer megteszem: melyik fordításban láttad ezt: (szerintem ez lesz a válaszod: az interneten olvastam, de az volt odairva, hogy a bibliában van benne) hasonlóképpen rengeteg recept megtalálható az interneten, de ha nem kezdel el vásárolni, ettől még éhen halsz. hasonlóképpen, habár a biblia tényleg fent van az interneten, azért az, amit otthon lapozhatsz, többet ér.
2010. márc. 17. 12:52
 38/72 anonim ***** válasza:

Most hirtelen nincs Biblia a kezemben, mert nem otthon vagyok, így valóban az internetes állítólagos Károli Bibliából írtam, de nézd meg Mózes 1.27, 2.17-es sorokat, és Ézsaiás 24.3 Ezt valóban az intenetről szedtem.

De a történetet, tanulmányaimból tudom (irodalom és történelem), ez egy ősrégi történet, ahogy írtam , hogy ő tudta és kimondta Isten nevét. Tehát többezer éve tudjuk és tudják az emberek (ha máshonnan nem is az ő mitológiájából, irodalomóráró), hogy mi Isten neve. Úgyhogy nem értem mit akarsz ezzel a kérdéssel: Jé tényleg, Jehova Isten neve. Mikor ezt már az ősi zsidók, sumérek, mezopotámiaik tudták. Krisztus születése előtt. Nem Krisztus volt, az aki elárulta. És nem a Jehova Tanúi akiknek erről tudomása van.

2010. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hogy tudtátok-e de az eredeti Héber Görög iratokban a Jehova név 7000-szer fordul elő.Vajon ha ennyiszer fordul elő akkor szerintetek tényleg elhanyagolható ez a név?Gondolom ismeritek a mintaimát.Ott ugye van hogy szenteltessék meg a te neved.Vajon az Úr vagy az Atya nevet (ez nem név) hogy lehet megszentelni?Mindenki mondja hogy a fia lánya apának szólítja.Vajon az ismerősei rokonai barátai is így szólítják.Milyen jó érzés ha pl valakivel találkozol először és másodszorra már a neveden szólít mert tudod hogy megjegyezte azt.vagy egy másik dolog hogy még a saját állítainknak is adunk nevet.szerintetek aki mindent megteremtett pont neki ne lenne neve és azt szerintetek nem kéne használni?szerintem ezen gondolkozzatok el!!!!ja és károli fordításban nem csak a zsoltárok 83:19-ben található meg ez a név.sőt még a katolikus fordításban is találkozhattok vele,igaz ott a verseknél úrral vagy atyával van helyettesítve de lábjegyzetbe utalnak a Jehova névre.



DE akkor is több ezer éve köztudottt, hogy van Istennek neve és ez Jehova. Tehát semmi nagy dolog nincs a FELFEDEZÉSEDBEN.


Ha Istenfélő Ember vagy szertinted ez nem nagy dolog?szerinted hogyan lenne megszetelve a neve ha azt senki nem használja?ráadásul a világon rengetegen vannak akik nem is hallottak erről a névről mert még meg se említették nekik.szerintem kicsit gondolkozz el te is hogy milyen jelentősége van ennek a névnek és hogy mennyire fontos használni.Pont az ilyen emberek miatt van ez hogy sokan nem foglalkoznak ezzel vagy még nem is találkoztak vele.Viszont ha nem vagy Istenfélő ember akkor nem neked kéne válaszolgatni ezekre a kérdésekre!!!!

2010. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
0%
ja és nem mitólógiai dolgokból kéne meríteni a dolgokat hanem maga a Bibliából ami nem mitólógia!!!!
2010. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!