Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 51/55 Tantételbeli ***** válasza:

"Kedves 49-es!


Teljesen jogos/logikus kérdés.

"milyen az a született tanú?

tudtommal ott nincs csecsemőkeresztelés..."


Nincs hát! Végülis ez egy buta megfogalmazás elismerem Hiszen senki sem lehet Tanú=istenhívő születéséből kifolyólag, természetesen, a hitet ki kell építeni. A "születése óta Tanú" persze egy butaság- nincs ilyen, csak arra értem, akit születése óta Tanú-szülők neveltek. ezt kérlek így ártsd, nem máshogy. (Ez rám is áll)

2015. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

á, oké, értem. második generációs tanú vagy. biztos magad választottad a vallásod, és semmilyen nyomás nem volt rajtad, semmilyen kényszer..


oké, úgy értem, ahogy mondtad...

2015. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 52-es!


Nem, nem. Nem vagyok "második generációs tanú '. Ez nálatok valami ragadvány-kifejezés (?) mert sokan használják, és általában pejoratív értelemben, de én úgy döntöttem, hog nem veszem tőled most annak. 1. Nekem már nagyapum is Tanú volt (börtönben is ült az I. vlhb alatt), akárhogy is számolom, ez nem jön ki "másodikra". 2. Az Istenbe vetett hitet nem osztják "generációra", de születésből kifolyólag se, hanem azt egyénenként ki kell építeni a Teremtővel.


"biztos magad választottad a vallásod"

A hitemet igen -nem is a szomszéd néni, mert az az ENYÉM!


"semmilyen nyomás nem volt rajtad, semmilyen kényszer.."


Ahogy mondod. 25 éve keresztelkedtem meg, és ennyi idő alatt már meggondolhattam volna, nem? A szülői "kényszerről" meg ezt nem ismered? 5Mózes 6:5-9 (És az ur Jézus szavai- Márk 12:30)

2015. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

hohó, én nem kérdeztem...


állítottam!!!


ugye, mennyire másként hangozhatnak leírt dolgok KÉTKEDŐK FEJÉBEN, ÍTÉLKEZŐK FEJÉBEN, ÉS STABIL EMBEREK FEJÉBEN?


te pejorítív felhangot tulajdonítottál nekem...


pedig szerintem az a te fejedben volt úgy...


de, ne foglalkozz ilyenekkel, olvsd az írásokat ÍTÉLKEZÉS NÉLKÜL... meglásd, sokkal barátságosabban fog hangzani.


25 éve keresztelkedtél? de, valóban meggondolhattad volna magad...


csakhogy mindíg eszedbe juthatott ilyenkor, hogy A TELJES CSALÁDOD NEM FOG HOZZÁD SZÓLNI, KÖSZÖNNI, ÉS GYŰLÖLNI FOGNAK, elmebetegnek és ferőzőnek tartanak...


úgyhogy ha fel is vetődött benned ilyen, gyorsan elhessegetted...


hiába, jobb a kellemes hazugságban élni a családtagokkal és barátokkal, mint a kellemetlen igazságban, család, és barátok nélkül...


igen, ez nem pejoratív, ez konkrét dolog volt, és nem biztos hogy rád gondoltam, de vonatkozhat rád is...


van valami az írásaidban, amiért úgy érzem, hogy te , ha tehetnéd, ha nem lenne ennyi minden, amit elveszthetsz, inkább szeretnél szabadulni...


nem tudom most megfogalmazni neked, mi az, de ha továbbra is kommunikálunk, előbb utóbb kinyilatkozom...


mert már most is a nyelvemen van, de még nem tudom leírni, mi van benned....


az biztos, hogy reálisan látod a dolgokat, és érzed a határt a biblia igazsága, és az emberi tanítás között...


elnézést, ha sértő voltam, nem annak szántam...


miért vagy itt a fórumon, szerintem te nem az órákat gyűjtöd.

2015. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 54-es!


"te pejorítív felhangot tulajdonítottál nekem..."


Nem kimondottan neked tulajdonítottam , (lásd fentebb), de azt be kell ismerned, hogy az nem "dícséret" szokott lenni, hanem más. (Érted te)


"25 éve keresztelkedtél? de, valóban meggondolhattad volna magad..."


A "keresztelkedésben" biztosan nem. De tudom, nem csak arra érted, mert írod is:


"csakhogy mindíg eszedbe juthatott ilyenkor, hogy A TELJES CSALÁDOD NEM FOG HOZZÁD SZÓLNI, KÖSZÖNNI, ÉS GYŰLÖLNI FOGNAK, elmebetegnek és ferőzőnek tartanak..."


Mármint szerinted ez vár arra, aki nem keresztelkedik meg JT-gyermekként? Hogy soha nem fognak hozzá szólni, köszönni neki, meg még GYŰLÖLNI is fogják? Már bocsi, de valamit nem értesz,(vagy keversz), mert semmi ilyesmi nem fog bekövetkezni.


"úgyhogy ha fel is vetődött benned ilyen, gyorsan elhessegetted... "


Nem vetődött és nem is vetődhetett fel ilyen.


"hiába, jobb a kellemes hazugságban élni a családtagokkal és barátokkal, mint a kellemetlen igazságban, család, és barátok nélkül... "


Hát igen, Jézus is beszélt arról ,hogy vannak, akiknek az igazság miatt ellensége lesz a saját háznépe. De van egy 3. lehetőség is: Az igazságban élni a családdal és a barátokkal. :)


"az biztos, hogy reálisan látod a dolgokat, és érzed a határt a biblia igazsága, és az emberi tanítás között..."


Helyes. Nagyon fontos azt látni... (A nevem ne tévesszen meg, nem az emberi tanításokat védem, hanem a Szentírásét)


"elnézést, ha sértő voltam, nem annak szántam... "


Nem voltál sértő, legfeljebb félreérthető. (Vagy csak én értettem félre)


"miért vagy itt a fórumon, szerintem te nem az órákat gyűjtöd."


Ha Jehova Tanúit kérdezik, akkor szívesen válaszolok, ha éppen ráérek. (Mi az az "óragyűjtő"? :) )

2015. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!