Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tantételbeli!


"Nem gndoljuk azt, hogy bárkitől (bármilyen embertől) különbek lennénk."


Személy szerint meglehet hogy te nem! De nem minden tanú gondolkodik így! S ez tény!


"Ebben mindenki benne van, bármilyen nemzetiségű/etnikai hovatartozású/bőrszínű/anyagi helyzetű stb. Ebben Istenünk példáját követjük..."


Örömmel közlöm hogy ezzel a tanúk nincsenek egyedül.


"Én tisztelem a más hitű keresztényeket, mert látom bennük az őszinte Istent kereső/szerető embereket. (ahogy a legtöbb Tanú-társam is, remélem)"


Azt én is csak remélni tudom hogy tanú-társaid is így látják.


"Szerintem - jól mondtad, ez a te véleményed, nem a Szentírásé. Az "igaz keresztény" fogalmát sem neked kell kitalálni, azt leírja az Istentől ihletett Írás. Ezért tudjuk, mikor "járunk közel hozzá", és mikor nem, mert gondosan tanuljuk azt."


Utolsókból elsők elsőkből utolsók! (igaz keresztények)

Ki által "igazak"? A kérdésem költői! (nem neked szól Tantételbeli!) :)


"A kiközösítetteket is szeretjük (nem utáljuk őket, csak a bűnt) ,és várjuk őket vissza, mint az apa a tékozló fiát Jézus Urunk példázatában."


Ez nem így van! Elméletben lehet de a gyakorlatban biztos hogy nem így van!

Lukács 15:22 Az apja pedig azt mondta a szolgáinak: Ide hamar a legszebb ruhát, adjátok fel rá, húzzatok gyűrűt a kezére és sarut a lábára!

Kérdezem hogy: - Jól tudom hogy a vének döntik el hogy mennyi ideig marad a kiközösített személy, kiközösített? A bűnbánata után!

Igaz e hogy amíg be nincs jelentve a dolog addig a testvérek nem köszönnek neki?

A példázatban a bűnbánó fiú apja nem késlekedett. Még gyűrűt is húzatott a visszatért fia újára. A gyűrű tudod minek a jelképe volt abban az időben?


"(De "szeretetet mutatunk"- azt nem én írtam, mindegy) Szeretetet nem mutatni kell, hanem gyakorolni. A "mutatás" csak álca, az igaz."


Jól "beszélsz" nem te írtad. Sajnálattal közlöm hogy ezt a ZRT. írta!

[link]


Az a Zrt. aminek te is a tagja vagy a válaszod által amit a kérdésre adtál.


"Némelyeknek viszont legalább abban segítettem, hogy legalább Istent ne hagyja el."


Csak hogy a tanúk közül még ennyit sem tesznek meg. Nagy részben azért mert a Zrt. megtiltja nekik. Na de mi alapon? S te mi alapon döntöttél úgy hogy legalább ennyit segítesz nekik?

2015. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


"Kérdezem hogy: - Jól tudom hogy a vének döntik el hogy mennyi ideig marad a kiközösített személy, kiközösített? A bűnbánata után!"


Igen, ezt a keresztény gyülezet pásztorai döntik el ('episzkoposz', 'preszbüterosz' a görögben) Az apostoli tanítás szerint az ő vállukon nyugszik a gyülekezetek vezetésének felelősságe.


"Igaz e hogy amíg be nincs jelentve a dolog addig a testvérek nem köszönnek neki?"


Igaz. De ez csupán technikai kérdés. Honnan tudná a gyülekezetünk egy tagja, hogy valaki visszatért, amíg nyilvánosan be nem jelentik az egész gyülekezet előtt?


"Az a Zrt. aminek te is a tagja vagy a válaszod által amit a kérdésre adtál."


Nem vagyok semmilyen Zrt. tagja. Nincs szerződésem, nem vagyok részvényes és nem írtam alá semmit semmilyen zrt-nek. ( a LINK csak azt bizonyítja, hogy hasonló gondolatok vannak/lehetnek, kismillió linket tudok még sok-sok más témában, hogyan gondolkodok hasonlóképpen, mint esetleg más)


"S te mi alapon döntöttél úgy hogy legalább ennyit segítesz nekik?"


A Szentírás a közösségi kapcsolatot tiltja a keresztény gyülekezetből kiközösítettekkel. Nem találkoztam velük személyesen (a kiközösítésük után) és nem tartom velük a kapcsolatot. Olyanokról beszéltem, akik barátaim voltak, és szerettem volna, ha nem Jehovára (a Mindenható ISTENRE) haragszanak azért, ami történt. Néhány kedves levélváltás után is néha sikerült ezt elérni, és ezzel nem vétettem az Istenem ellen, az biztos.


Minden jót neked!

2015. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
de bizony az vagy!!! emlékezz csak a 2. keresztelkedési kérdésre. mi is volt az? hogy Jehova földi szervezetének a tagjaként azonosítanak téged, ugye? nos, Jehova földi szervezete egy inc. azaz egy zrt. formában működik... bármelyik örtorony első belső oldalán a kisbetűs részben megtalálod ezt.szóval: attól hogy nincs részvényed, még a zrt tagja vagy. konkrétan egy cég ingyenmunkása. csak 500 személynek van részvénye. ezen 500 személy irányítja a vezető testület 7 tagját, és szabja meg, miben higy. az egész a pénzre épül, mert ha elfogy a pénz, a szervezet is megszűnik. ez benne van az örtorony zrt alapszabályában.
2015. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tantételbeli!


"Az apostoli tanítás szerint az ő vállukon nyugszik a gyülekezetek vezetésének felelősságe."


A Vének könyvének útmutatása alapján!


"De ez csupán technikai kérdés. Honnan tudná a gyülekezetünk egy tagja, hogy valaki visszatért, amíg nyilvánosan be nem jelentik az egész gyülekezet előtt?"


Hm...technikai! Hát szerintem egy segítségre szoruló ember ezt másképp látja. Honnét tudja a gyülekezet tagja?

Azzal hogy elmegy az összejövetelre nem azt fejezi ki hogy változtatni szeretne?

A tékozló fiú is haza ment! Ha nem akart volna változtatni minek ment haza? Szerintem logikus!


"Nem vagyok semmilyen Zrt. tagja. Nincs szerződésem, nem vagyok részvényes és nem írtam alá semmit semmilyen zrt-nek."


De igen tagja vagy a Zrt-nek. Bocsásd meg hogy kötöm az ebet a karóhoz! De...

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


A szervezet tagjaként azonosít téged az önátadásod. Amennyiben ön átadott Jehova tanúja vagy úgy a szervezet tagja is vagy. A szervezet pedig Zrt. formában működik. Az hogy te nem írtál alá szerződést velük az egy dolog. De mivel követed azokat a követelményeket is amelyeket a Zrt. támaszt a tagjaival szemben így viselkedéseddel is kifejezed hogy a tagja vagy oda tartozol.

Pl. óraszámot adsz le hogy csak egyet említsek a példa kedvéért.


"( a LINK csak azt bizonyítja, hogy hasonló gondolatok vannak/lehetnek, kismillió linket tudok még sok-sok más témában, hogyan gondolkodok hasonlóképpen, mint esetleg más)"


Nem releváns!


"Olyanokról beszéltem, akik barátaim voltak, és szerettem volna, ha nem Jehovára (a Mindenható ISTENRE) haragszanak azért, ami történt. Néhány kedves levélváltás után is néha sikerült ezt elérni, és ezzel nem vétettem az Istenem ellen, az biztos."


Köszönöm hogy leírtad! Szerintem jól tetted. S egyben példa is ez és tapasztalat másoknak és nekem is.

2015. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


"A Vének könyvének útmutatása alapján!"


Nem, hanem s Szentírás alapján. Olvasd el figyelmesn kérlek a Csel 20:17,28, 1Tim 3:1-7, Titusz 1:5-9, Héberek 13:17 és 1Pét 5:1-4-et, hogy ott kikről és miről van szó!


"A tékozló fiú is haza ment! Ha nem akart volna változtatni minek ment haza? Szerintem logikus! "


Szerintem is logikus. De azt ne felejtsük el, hogy Jézus nem tanított kimondottan a keresztény gyülekezetek működéséről. Az az apostoli tanításban van (Elsősorban a páli levelekben) Így a Jézus által lefektetett alapelvet - a bűnbánók visszatérésével kapcsolatban - be kell illeszteni a gyülekezetek rendjébe. Logikus, hogy ha a kiközösítési eljárásnak is vannak lépései (nem lehet csak úgy valakit kizárni), akkor a visszatérésnek is. Ezzel még a Jézus által lefektetett alapelv nem sérül. Egyébként én ismerek olyanokat, akik visszatértek és nem hallottam panaszt az eljárásmódra.


"De igen tagja vagy a Zrt-nek. Bocsásd meg hogy kötöm az ebet a karóhoz! De...

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Azt elismerem, hogy a 2. keresztelési kérdésnél helyénvalóbb (és Szentírásilag indokoltabb) lenne a "szervezet" szó helyett az "Isten népe" kifejezést használni, mert ez így valóban félreérthető. Ugyanis nyilván nem csupán egy emberi szervezet tagjaivá akarunk válni, hanem "Isten népének" tagjavá (Amire Péter is utal, Csel 15:14-ben)


Ugyanakkor itt sok hsozzászóló nem érti, hogy a "szervezet" szó alatt mi nem az Őrtorony Társulatot (Watchtower Bible and Tract Society) értjük, nem arra utalunk vele, hanem a világméretű (meg/szervezett) keresztény gyülekezeteink összességére. Ez alapján pedig én is köthetem azt a bizonyos kutyust...:) Mert egyikünk sem a Társulat tagja, vagy alkalmazottja, hanem az imádatra/az evangélizációra megszervezett keresztény közösség tagja.

2015. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
ne aggódj, a műsorvezető testület már tett lépéseket, hogy a következő bibliafordításukban már szerepeljen az Isten szervezete szó. addig is kitartást, közben gondolkozz el azon, hogy a károlibol már a tanítások 50 százaléka nem igazolható.
2015. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.
2015. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tantételbeli!


Olvastad már a Vének könyvét?


"Azt elismerem, hogy a 2. keresztelési kérdésnél helyénvalóbb (és Szentírásilag indokoltabb) lenne a "szervezet" szó helyett az "Isten népe" kifejezést használni, mert ez így valóban félreérthető."


Számomra felmerül a kérdés hol van ilyenkor a "szellemtől vezérelve" hatás?

Ezt írod: "Ezzel még a Jézus által lefektetett alapelv nem sérül."

A kérdésnél miért nem tudom felfedezni ezt az alapelvet?


"Ugyanis nyilván nem csupán egy emberi szervezet tagjaivá akarunk válni, hanem "Isten népének" tagjavá (Amire Péter is utal, Csel 15:14-ben)"


Ámen!


"Ugyanakkor itt sok hsozzászóló nem érti, hogy a "szervezet" szó alatt mi nem az Őrtorony Társulatot (Watchtower Bible and Tract Society) értjük, nem arra utalunk vele, hanem a világméretű (meg/szervezett) keresztény gyülekezeteink összességére."


Mondod ezt te, illetve írod. De egyéb amivel alátámasztod? Mert pl. a testvéreid ilyet soha nem mondtak/állítottak. De még csak egy halvány magyarázat kísérlet sem volt. Pedig évek óta ismerek tanúkat innen az oldalról és személyesen is.

Pedig ez minden napos dolog a szervezet és még is senki nem mondott ilyesmit pedig a tanúknak mindig van valami válaszuk. Csak a helyzet az hogy ezzel a témával soha nem is foglalkozott az Őrtorony. Ami nem véletlen.


"Mert egyikünk sem a Társulat tagja, vagy alkalmazottja, hanem az imádatra/az evangélizációra megszervezett keresztény közösség tagja."


Csak hogy akkor külön szervezetnek kellene lennie. De ez egy egységes szervezet egységes szabályokkal. Ez nagyon is ki van hangsúlyozva.

Alkalmazottakról nem esett szó. Arról egyedül te szólsz. De az egy teljesen külön kategória.

Legalább is ami a magyar nyelvben való fogalmát illeti. Pontos ismeret. Most akkor vagy ezt jelenti vagy azt. De meg kell határozni! Ha általános akkor az nem pontos ismeret.

S a pontos ismeret vonatkozik szerintem a keresztelkedési kérdésre is. Akkor mire is mondanak igent a keresztelkedők?

Mert akkor ezek szerint nem tudják. Félre vannak vezetve a nem pontos megfogalmazással. Ha jól tudom nem is olyan régen volt hogy elmagyarázták miért van szükség az egyszerűsített kiadványokra. Ha szükség van ezekre akkor bizony annak oka van. S akkor igen csak jelentős lehet azok száma akik nincsenek tisztában azzal hogy mire is mondtak igent! Mert nem fogalmaztak világosan hanem homályosan félreérthetően.

De akkor már megint hol van a szellemtől való vezéreltség. Az első században az apostolok miért nem fogalmaztak egyszerűsítve? Akkor még nem volt rá szükség? Vagy hogy van ez? Napjainkban amikor a tudás megnövekszik akkor meg már szükség van rá? Nekem nem akar összeállni a kép. Az egyszerű halász emberek megértették sőt tanították. Akkor......

2015. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


"Ezt írod: "Ezzel még a Jézus által lefektetett alapelv nem sérül."

A kérdésnél miért nem tudom felfedezni ezt az alapelvet?"


Mármint melyiket? Összemostál két témát. A "Jézus által lefektetett alapelv" a visszatéréssel volt kapcsolatban, a keresztelkedési kérdés meg a "szervezet" szóval! Ne kutyulj... :)


"Mondod ezt te, illetve írod. De egyéb amivel alátámasztod? Mert pl. a testvéreid ilyet soha nem mondtak/állítottak. De még csak egy halvány magyarázat kísérlet sem volt........"


Pedig nem én találtam ki! No mégegszer megismétlem. Az általunk alkalmazott "szervezet" szó nem az Őrtorony Társulatot jelenti (Az lehet INC=ZRT, ez a jogi státusza, mint "jogi személy"- ha egyáltalán értik, mi az), hanem az összes, imádatra és evangélizációra (meg)szervezett keresztény gyülekezetünket szerte a világon. Ezt értjük "szervezet" szó alatt. (És a magam részéről mégis fenntartom, hogy pont a félreértések miatt én sem szeretem ezt a szót ,mert jobb lenne az "Isten népe" kifejezés)


Éppezért nem érted:


"Csak hogy akkor külön szervezetnek kellene lennie. De ez egy egységes szervezet egységes szabályokkal. Ez nagyon is ki van hangsúlyozva. "


Nincs két "szervezet" csak az az egy, amit én írtam. Az Őrtorony Társulat (ZRT-nek csúfolt) meg nem a "szervezet" (Az Őrtorony Társulat az "jogi személy" -az meg nem mi vagyunk, Jehova Tanúi, tagok, hívők)


"Alkalmazottakról nem esett szó. Arról egyedül te szólsz. De az egy teljesen külön kategória."


Persze. De a fentebbiek fényében érthető már? Senki Jt sem "alkalmazott" annál a bizonyos ZRT-nél.


"Akkor mire is mondanak igent a keresztelkedők?"


Arra, hogy Isten imádatára és a jó hír hírdetésére (meg)szervezett közösség tagjaivá akarnak-e válni. Ez a kérdés lényege. (Mint meg/szervezett közösség, lehet "szervezetnek" hívni, de látod, hogy szerintem is lehetne más elnevezés, mely helyesebb, de a "szervezet" is elfogadható, ha valaki megérti, mire értjük)


"Mert akkor ezek szerint nem tudják. Félre vannak vezetve a nem pontos megfogalmazással"


Ne aggódj, pontosan tudják, kinek keresztelkednek meg. És ha kétségeid lennének, egy idézet a "Mit tanít valójában a Biblia?" c. könyvből, ami az alapvető hitnézeteinket taglalja: "Azt se felejtsd el, hogy magának Jehova Istennek adtad át magad, nem egy munkának, egy ügynek, más embereknek vagy egy SZERVEZETNEK" (183.o.Én nagybetűsítettem, de ott van!) Ezzel 100 százalékig egyetértek, és a Tanú-társaim felelőssége ezt megtanítani!


"Ha jól tudom nem is olyan régen volt hogy elmagyarázták miért van szükség az egyszerűsített kiadványokra"


Az ún "egyszerűsített kiadványok" ugyanazt a tanítást tartalmazzák, nem mást, pont ez a lényeg! Ezekben nincs más tanítás, hanem ugyanaz van, csak ezek a kiadványok a speciális igényű hívőknek készülnek - nagyon idősek, gyermekek, és rengeteg főleg angol nyelvterületen élő, akiknek egész egyszeűen "egyszerűbben" fogalmaznak a szükségletik miatt. (Ennek még én is utánanézek pontosabban, de nincs semmi hátsó szándéka az biztos)


"akkor igen csak jelentős lehet azok száma akik nincsenek tisztában azzal hogy mire is mondtak igent! Mert nem fogalmaztak világosan hanem homályosan félreérthetően."


Szerintem minden Tanú-társam tudja, mi a "szervezet", és arra mond igent (fentebb)


Minden jót neked!

2015. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

nos, tantételbeli, pontos tantételbeli választ adtál.


csakhogy: ki irányítja ezt a szervezetet?


(a szervezet több száz, cégekből és különböző jogi formákból álló hálózat)


egy zrt. eddigpontos voltam?


egy zrt-nek (inc) a nevéből adódóan vannak RÉSZVÉNYESEI.


AZT HISZED, JÉZUSNAK, ÉS JEHOVÁNAK VANNAK RÉSZVÉNYEI ebben a zrt-ben?


azt hiszed, a vezetőtestület tagjaié a részvénycsomag?


nos, miként egy cég vezérigazgatója NEM A TULAJDONOS,

ugyanígy a zrt részvényesei IRÁNYÍTJÁK A VEZETŐ TESTÜLETET.


a kiadványok előállítási költségeit leszámlázzák egy másik szervezeti cégnek, ami a szállítást végzi, az a szállítást számlázza le, amelyik a terjesztést, az a terjesztést számlázza le, és így tovább...


azt hiszed, ingyenes minden?


a csepeli terem bérleti díjja 1200 000 ft/nap, adómentesen, áfa nélkül ugye.


ugyanígy minden létesítmény, ami részt vesz az előállításban, irányításban, napi bérleti díjjat számláz. ezek a pénzek mennek a zrt pénzalapjába.

persze az adományokból.


tudod mennyi egy nyomda napi bérleti díjja? jobb is, ha nem.


a szomorú az, hogy ezt a nyomdát, miként a csepeli termet, és miként minden mást, testvérek adományából, testvérek munkájából építették, de mégsem a testvéreké, hanem a zrt-é. a katolikusoknál ez például nem így van: ott az adott egyházmegye a tulajdonos, és nem a vatikán, pláne nem egy vatikáni cég, ugyanis a katolikusok egyházi státusszal működnek, nem pedig egy zrt égisze alatt.


szóval, eddig semmi profit nem keletkezett, ugye? a bérleti díjjak csak... persze ez természetes: a csepeli terem iszonyatos bérleti díjjában benne van a szönyegkopás, székkopás, járólapkopás, stb, stb. gondold el, mennyi hát naponta egy csúcsnyomda elszámolt amortizációs bérleti díjja... ugyanennyi euróban, vagy dollárban... mindez megy a ZRT RÉSZVÉNYESEI ZSEBÉBE, és jogilag még nonprofitok, de a ZRT ÖNMAGÁBAN NEM NONPROFIT, a te vélekedéseddel ellentétben, hisz semmi nem kötelezi erre. ha az akart volna lenni, akkor örtorony nonprofit zrt lenne...


szóval, a bedobott adományaid FELE a részvényesek zsebét gyarapítja, a másik fele újból befektetésre kerűl.


miként a gyülekezeteknek, úgy a zrt nek is el kell számolnia a pénzösszegeivel...


csakhogy azokat nem fügesztik ám ki a hírdetőtáblára...


miként a kongresszus felmerült költségeinek részletezését sem...


MIÉRT?


money, money, money...

2015. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!