Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

hát... hogy ki nézte be ezt, arrol megvan a véleményem. kérlek, hogy ezt letisztázzuk, adj be holnap a véneknek egy elkülönülő levelet. és nézd meg, mi történik.


tudod, ugyanerre buzdíttok minden bibliatanulmányozót: hogy különűljön el a vallásától, jöjjön ki nagy babilonból. azaz szakítsa meg a kapcsolatát az adott vallással.

"ezt benézted".

2015. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Amikor valaki a tanúk közül elkülönűl az tulajdonképpen nem követ el semmilyen Bibliai bűnt.

Ha ez okból aztán kiközösítésre kerűl a sor, ez az alany számotokra meghal, anélkűl, hogy vétet volna egyetlen egy hittársa ellen."


Itt félreértés van meglátásom szerint. Aki "elkülönül", azt még nem közösítik ki, bár gyakorlatilag- és Szentírásilag szinte ugyanaz. (Lentebb...)


"Amikor valaki a tanúk közül elkülönűl az tulajdonképpen nem követ el semmilyen Bibliai bűnt."


Meglátásom szerint elkövet. Megmagyarázom. Csak egyetlen/egy/igazi hit van. (Efézus 4:5) Az egy igazi hitet Krisztus követői vallják, a "keresztények" ('chrisztianosz', "krisztust követő, krisztusi" ,Csel 11:26) Mivel tényleg hisszük, hogy Jézus követői vagyunk, ezért aki elhagyja a gyülekezetünket (akár önként), az az egy/igaz/egyetlen hitet hagyja el, és 'aposztaszia'-t (hitehagyás) követ el (2Thessz 2:3)Az meg még csak nem is "köszönthető" (2János 10,11, Galácia 1:8,9) Nem én mondom, hanem a Szentírás. Az apostoli tanítás, és Jézus is ezt mondja,nézd Máté 18:15-17


Amit te érvként felhoztál a Szentírásból az meg meg nem illik ide, mert ("Ha ez okból aztán kiközösítésre kerűl a sor, ez az alany számotokra meghal, anélkűl, hogy vétet volna egyetlen egy hittársa ellen") nem az a döntő, hogy valaki "vét-e a hittársa ellen" Itt nem az egymás elleni vétkekről van szó, te arra hoztál idézetet, az meg nem illik ide, nem a kiközösítésről szől. (Amit leírtál az helyes, de nem ide tartozik)


"Ezt teszitek, vagy inkább belerugtok!?"

Sok kedves egykori hittársam lett kiközösített (rokonom is)/elkülönült (sok barátom), de soha senkibe "nem rúgtam bele" Némelyeknek viszont legalább abban segítettem, hogy legalább Istent ne hagyja el.


"Tudod mi a röhely ebben az egész cirkuszban, hogy az az ember egyetlen egy testvére ellen nem tett keresztbe egy gyufaszálat, és mégis halottnak van nyilvánitva a gyülekezet előtt."


Már írtam neked, hony nem az számít, hogy "egyetlen egy testvére ellen nem tett keresztbe" Mert senkit nem ezért közösítenek ki, ha erre a sajnálatos eseményre sor kerül - hanem a bűn szándékos gyakorlásáért. (Az 'aposztaszia' is az Szentírásilag) Az meg hogy "halottnak van nyilvánitva a gyülekezet előtt." neked szófordulatod, de mi ilyet nem mondunk.


Egyébként pedig Jehova Tanújaként is az a véleményem, hogy a Mindenható Isten előtt senki sincs leírva, mert Ő látja mindenki szívét/hitét és ő is dönt mindenkiről. (Meg Jézus, akit bírónak kineveztt, de mivel ők "egyek", az gyakorlatilag ugyanaz)

2015. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

tantételbeli


nevedet cáfolod, mikor azt mondod: mi ilyet nem mondunk, ez csak a te szófordulatod.


a zrt ezt tanítja: aki elkülönül, az legyen olyan számodra, mint aki meghalt. még példát is hoztak, áront, akinek nem volt szabad meggyászolnia a fiait


azt tanítja, hogy az elméjükben betegek az ilyenek, akik meg akarnak fertőzni másokat.


kéred e a forrásokat, hogy hol találod őket a könyvtáradban, vagy beugrottak?


tisztelet és megbecsülés azoknak, akik nem rugnak bele ezekbe, pl neked is. nem veled van a baj. azokkal, akik belerugnak. kezdve a zrt-vel, a köf-ökkel, a vénekkel, a testvérekkel. Nem látják, hogy a gyülekezet feje mit kér?


te látod-e?

2015. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

20-as hidd el, hogy nem néztem be.

El se hinnéd mennyire de mennyire nem néztem be! :)

2015. júl. 16. 19:22
 25/55 A kérdező kommentje:

21-es testvér köszönöm! :)

Jajaj félre értés ne essék!

Nem azt köszönöm, hogy engem támogatsz, hanem azt, hogy az igazságot támogatod.

2015. júl. 16. 19:31
 26/55 anonim ***** válasza:

meg vagyok döbbenve az ide író tanúk zömén. szerintük:


aki elkülönűl, azt nem közösítik ki


a szervezet nem zrt formájában működik


Jézus mindannyiunk közbenjárója


a tanúknak nincsennek pedofil ügyei


ingyen van, vagy legalábbis olcsóbb a kongresszusi terem, mint más bérlemény


magyarországon növekszik a tanúk száma


az újszövetségben benne van Isten neve több nemzetközileg elismert mű szerint.


az égi szekér kifejezés szerepel a bibliában


a vezető testület kifejezés szerepel a bibliában


a tanításuk egységes mindenütt a földön


prince jt


a szeretet abból áll, hogy kezet fogunk, és megkérdezzük: hogy vagy.

2015. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

Kedves Tantételbeli,úgy látom távolról nem értettél meg!

De már nem is baj, mert az a jele, hogy ott a helyed. DE!... azért imádkozni fogok, hogy jöjjön el az a nap számodra is amikor a sarokban ülsz és nem leszel emberszámba véve.

Ezt nagyon komolyan mondtam!

2015. júl. 16. 19:35
 28/55 anonim ***** válasza:

kérdező, szívesen, mindannyiunk kötelessége megosztani, amit tud, és tapasztal. mindkét oldal a testvérem, te azonban fel is válasz.


én köszönöm.

2015. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

28 :) Ez így van ahogy írod.

Ámen.

2015. júl. 16. 19:40
 30/55 anonim ***** válasza:
te "honnan" jöttél? bent vagy még, vagy már kint? miért jöttél el? (privátban is jó, érdekelne) persze, ha van "inkognitód" tiszteletbe tartom! mióta? jársz-e valahova? nickneved más fórumon?
2015. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!