Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
72%
Nem különbbek semminél sem. Akkor ételt meg levest osztogatnának.
2015. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyszerűen nem szeretnek provokatív kérdésekre válaszolni. Te kérdező, te milyen vallású vagy? 28%-os? Válaszoljatok ti is, és utána várjátok mások válaszát :)
2015. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
én? hamis vallású.
2015. júl. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

12-es :) írd ki kérdésbe és akkor meg fogod tudni, hogy milyen vallású vagyok, de egy annyit elárulok neked, hogy az én vallásomban nem köpködjük és rugdossuk azt aki esetleg "tévedett" valamiben hanem mellé állunk(lehetek akár én is)és segítünk egymáson.

Remélem kielégítő volt a válaszom! :))

2015. júl. 13. 18:11
 15/55 Tantételbeli ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!


Nem gndoljuk azt, hogy bárkitől (bármilyen embertől) különbek lennénk. Csupán azt gondoljuk, hogy az "igazság" birtokában vagyunk , ami Istentől van (János 8:32, 17:17, 1János 4:6, 3János 3) Viszont ha nem ezt gondolnánk, akkor a hitünk sem lenne valódi, csupán hiszékenység (Héberek 11:1,1 Korintusz 10:17)


"Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "KVILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?"


Meg szabad. És válaszolok is rá neked. A "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" kifejezés az egész világméretű keresztény közösségünkre vonatkozik, az összes gyülekezetünkre, szerte a világon. Ebben mindenki benne van, bármilyen nemzetiségű/etnikai hovatartozású/bőrszínű/anyagi helyzetű stb. Ebben Istenünk példáját követjük (Csel 10:34,35)


Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük az embereket, éppen ellenkezőleg, hiszen jól tudjuk, mi a 2. legnagyobb parancsolat az Úr Jézus szerint (Márk 12:31) Ezért is akarjuk, hogy ők is megtudják az "igazságot", amit mi már hitünk szerint tudunk.


Ezért nekem nincs "saját fajtád", ahogy írtad. És azt sem állítom "mekkora keresztény vagy"-ok. Én tisztelem a más hitű keresztényeket, mert látom bennük az őszinte Istent kereső/szerető embereket. (ahogy a legtöbb Tanú-társam is, remélem)


"Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad."


Szerintem - jól mondtad, ez a te véleményed, nem a Szentírásé. Az "igaz keresztény" fogalmát sem neked kell kitalálni, azt leírja az Istentől ihletett Írás. Ezért tudjuk, mikor "járunk közel hozzá", és mikor nem, mert gondosan tanuljuk azt.


A kiközösítetteket is szeretjük (nem utáljuk őket, csak a bűnt) ,és várjuk őket vissza, mint az apa a tékozló fiát Jézus Urunk példázatában.


Ez a válaszom, és tényleg "szeretettel" :)

Minden jót neked!

2015. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
bejelzett a kamumérőm. nem kicsit. te elfelejted, hogy sokan közülünk jó pár évet, évtizedet lehúztak tanúként, és tudják, milyen az a "szeretetet mutatunk" meg hogy mennyire szeretitek a kiközösítetteket, és mennyire várjátok vissza. világméretű egységes testvériség.... ne nevettess már! egységesek, az lehet, de nem ez azonosítja a keresztényeket. szerintem abból, amit írtak neked, és te is bemásoltál, hogy mikor lennél esetleg keresztény, akkor, ha odaülnél a kiközösített mellé, szerintem te csak a kiközösítettet vetted észre, egyáltalán el sem gondolkoztál ennek a realitásán... az előljáróktól való félelem miatt nem is tehetnél ilyet. igen, ezért nem követték sokan Jézust, azok közül, akik hittek benne. az előljáróktól való félelem miatt. a félelem azonban akadályozólag hat a szeretet kifejlődédésére... e miatt nem érteted meg ezt a komoly mondatot.
2015. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 Tantételbeli ***** válasza:
30%

Kedves 16-os hszóló!


"te elfelejted, hogy sokan közülünk jó pár évet, évtizedet lehúztak tanúként"


Nem felejthettem el, mert én a kérdezőnek válaszoltam, ő meg ilyet nem írt. De természetesen tudom, hogy sokan vagytok.


"tudják, milyen az a "szeretetet mutatunk"

Értem a szavaidban rejlő iróniát. (De "szeretetet mutatunk"- azt nem én írtam, mindegy) Szeretetet nem mutatni kell, hanem gyakorolni. A "mutatás" csak álca, az igaz.


"ne nevettess már! egységesek, az lehet, de nem ez azonosítja a keresztényeket"


Igaz, csakhogy én semmi ilyesmit nem írtam. Nem írtam "egységről" egy szót se. Szeretetről írtam.


"szerintem abból, amit írtak neked, és te is bemásoltál"

Semmit se másoltam be sehonnan. Magamtól fogalmazok, a bibliaidézeteket is én választom ki.


" hogy mikor lennél esetleg keresztény, akkor, ha odaülnél a kiközösített mellé, szerintem te csak a kiközösítettet vetted észre, egyáltalán el sem gondolkoztál ennek a realitásán... az előljáróktól való félelem miatt nem is tehetnél ilyet. "


Köszönöm, hogy te is céloztál rá, mikor lennék igazán/esetleg keresztény. Számomra viszont ezt a Szentírás határozza meg, más mértéket nem fogadok el. A Szsntírás alapelvei ezzel kapcsolatban egyértelműek.


Azt esetleg elismerem, hogy lehetne finomítani az eljárásmódokon, de alapvetően helyesek.

2015. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

félreértettél, arra céloztam, hogy a válaszokat, kérdéseket másoltad be, amit neked címeztek. köszönöm, hogy árnyaltál egy kicsit a finomítással.


nos, finomíthatnánk MÉG? Jézus utánnamegy-e sabbatnapon az egy báránynak? leül-e bűnösök közé?


Jézus kiközösített-e volna bárkit, akinek a száján bemegy valami? mondjuk dohányfüst?


szerinte nem az szennyezi be az embert, hanem a mi a szívéből KIJÖN...


Jézus kiközösített volna valakit, aki nem ért egyet a farizeusokkal? nem, hiszen ő sem ért velük egyet.


mire értette ezt Jézus?


2 Kizárnak majd benneteket a zsinagógából.


nem tudom, megfigyelted-e, hogy egyre sűrűbben azonosítja a vt a neki való engedelmességet a Jehovának való engedelmességgel. sajnos, ha ismered egy kicsit ennek a zrt-nek a multját, nyílvánvaló, hogy -enyhén szólva- nem tévedhetetlen. az, amit a kiközösítettekel tesznek, minden, de nem Krisztusi.


bárki elkezdi terjeszteni valakiről, hogy ki van közösítve, mások arra sem veszik a bátorságot, hogy megkérdezzék: igaz, amit hallottam? mert

FÉLNEK.... így nem lehet emberekkel bánni.


sajnos a SZERETET látszata van meg a tanúknál.

de, ne legyen igazam, remélem, te tudsz olyan dolgot mesélni a gyülekezetedből, ami alátámasztja: a szeretet köztetek van. kérlek, ha tudsz ilyet, építsd vele a hitemet. köszönöm.

2015. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

Kedves Tantételbeli egyetlen egy pontra szeretném felhívni a figyelmedet.

Erre;


"Számomra viszont ezt a Szentírás határozza meg, más mértéket nem fogadok el. A Szsntírás alapelvei ezzel kapcsolatban egyértelműek."


Nem tudom, hogy számodra mit jelent az, hogy egyértelmű, de biztos vagyok benne, hogy nem ugyan azt mint számomra.

Amikor valaki a tanúk közül elkülönűl az tulajdonképpen nem követ el semmilyen Bibliai bűnt.

Ha ez okból aztán kiközösítésre kerűl a sor, ez az alany számotokra meghal, anélkűl, hogy vétet volna egyetlen egy hittársa ellen.

Mit ír erre a Szentírás?


(Mrk 11:25)

"És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket."


BOCSÁSATOK MEG HA VALAKI ELLEN VALAMI PANASZOTOK VAN!!!!!


Hogy mondhatod azt, hogy te megbocsátottál annak az embernek ha számodra az az ember, ha még él is halott!?

Mennyire egyértelmű ez?

De vannak Jézusnak mégkeményebb szavai ezzel kapcsolatban; nézd csak!


(Lk 6:37)

"Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


NE KÁRHOZTASSATOK!!!!!

Te mikor azt mondod egy testvéredre, hogy számodra meghalt akkor KÁRHOZTATSZ!

KÁRHOZTATSZ annak ellenére, hogy ki van adva parancsba, hogy NE TEDD!!

Elég egyértelmű!?


És lássuk mit mond Pál;


(2Kor 2:7-8)

"Annyira, hogy éppen ellenkezőleg ti inkább bocsássatok meg néki és vígasztaljátok, hogy valamiképen a felettébb való bánat meg ne eméssze az ilyet.

Azért kérlek titeket, hogy tanusítsatok iránta szeretetet."


VIGASZTALJÁTOK,TANÚSÍTSATOK IRÁNTA SZERETETET!!!!


Ezt teszitek, vagy inkább belerugtok!?

Tudod mi a röhely ebben az egész cirkuszban, hogy az az ember egyetlen egy testvére ellen nem tett keresztbe egy gyufaszálat, és mégis halottnak van nyilvánitva a gyülekezet előtt.

Ez lenne az az egyértelmüség amiről te beszélsz!?


Mond csak, milyen Bibliát olvasol te, mert abban biztos vagyok,hogy nem azt a Bibliát amit én.

2015. júl. 16. 16:49
 20/55 anonim ***** válasza:

Benezted, ha valaki elkulonul, attol meg nem lesz kikozositve, amennyiben nem kovet el mas sulyos bunoket megbanas nelkul.

Udv.

2015. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!