Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
24%

üdv, tesó, elsődlegesen azért írok, hogy megelőzzem a pszihológiai és szöveganalízis nagy doktorait az újjabb baklövésüktől, hogy nem én írtam ki a kérdést.


azonban pont ma gondolkoztam el ezen a kérdésen, és egy érdekes dologra eszméltem rá.


éppen a 100-as verset énekeltük, amikor bevillant: EZÉRT GONDOLHATJÁK MAGUKAT A TANÚK KÜLÖNBNEK!!!


egyszerűen hihetetlen, milyen szövegek vannak az énekeikben, amiből minden alkalommal 3-at elénekelnek a 135-ből, tehát hetente minimum 6-ot, miközben buzdítják őket, hogy OTTHON IS ÉNEKELJÉK EL ŐKET, azaz minimum 12-szer eléneklik őket egy héten. vannak ezek az énekek különböző hangszereléssel, sokan társas összejövetelre is ezt teszik be. mivel hetente 6 ének elhangzik, kb 23 hetente áténeklik a teljes repertoárt, azaz évente több, mint 2 szer azotthoni éneklés miatt több mint 4 szer eléneklik ezeket. szó se rólla,vannak benne szépek, de akkora csúsztatások vannak benne, és annyira rassziszták ezek az énekek (ma egyébként világszerte a rasszizmus volt az ébredjetek témája: a vallási megkülönböztetés a zrt szerint NEM RASSZIZMUS!!!)

hogy szerintem EZ AZ OKA, EZEK AZ ÉNEKEK AZ OKAIK ENNEK A JELENSÉGNEK, AMIRE RÁKÉRDEZTÉL.


AZ ÖRTORONY KÖNYVTÁRBAN MEGTALÁLHATÓAK EZEK AZ ÉNEKEK A KÖNYVEK címszó alatt, az énekeljünk Jehovának-ban. beidézem ide a mai 100-as éneket, képzeljetek hozzá egy induló jellegű zenét:


(Jóel 2:7)

1. Mi, Jehova serege

megszabadultunk.

Isten Királyságának

szószólói vagyunk.

Nem hátrálunk, úgy megyünk,

mind önkéntesen.

Eltökélt a szívünk,

nem félünk sosem.

(REFRÉN)

Jah serege egységes,

nincsen széthúzás.

Boldog szívvel zengjük:

„Krisztus már Király!”

2. Az, aki Őt szolgálja,

védi juhait,

megkeresi az árvát,

azt, ki sóhajtozik.

Látogatja, hívja őt:

„Gyere el hozzánk!

Nézd, Királyság-termünk

tárva-nyitva áll!”

(REFRÉN)

Jah serege egységes,

nincsen széthúzás.

Boldog szívvel zengjük:

„Krisztus már Király!”

3. Ez Jehova serege,

élén Krisztus áll.

Felszerelésünk teljes,

megvívjuk a csatát.

Bár a népünk óvatos,

nem alkuszik meg.

Szent hitünket védjük

a vészhelyzetben.

(REFRÉN)

Jah serege egységes,

nincsen széthúzás.

Boldog szívvel zengjük:

„Krisztus már Király!”


szerinted ez előmozdíthatja a "különbek vagyunk" érzést?

2015. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
28%

elnézést, kicsit eltértem a kérdésed velejétől, a kommentárod HELYTÁLLÓ.


EGYSÉG MINDENEK ELŐTT!!!! sajnos, még a szeretet előtt is.


milyen jó, hogy a biblia megírja, mi jellemzi Jézus követőit: AZ EGYSÉG!!!


ja, nem, tévedtem, ez a zrt szerint van: a biblia szerint Jézus követőit a SZERETET jellemzi.


amit ugye a tanúk szervusz, hogy vagy, kézfogás -ban látnak visszatükröződni, és kimutatni. ezer tapasztalatom van erről a gépies szeretetről, de teret adok a többieknek is, nehogy szétoffoljam a vádaskodásaimmal, hazugságaimmal és a rágalmazásaimmal a kérdésed.

2015. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező nagyon jól látod a dolgokat,le a kalappal..
2015. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

Üdv tesó! :)

Hát el kell mondanom, hogy a dallal amit bemásoltál, nosztalgiásztam egyet. :D

Olvasás közbe eszembe jútott egy kommunista induló;


"Föl, föl, ti rabjai a földnek,

Föl, föl, te éhes proletár!

A győzelem napjai jönnek,

Rabságodnak vége már.

A múltat végképp eltörölni

Rabszolga-had indulj velünk!

A Föld fog sarkából kidőlni,

Semmik vagyunk, s minden leszünk!..."Stb stb :D :D


Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk mert legalább tudjuk hányadán állunk a "zrt PÁRTBAN". ;)


Ez a harc lesz a végső,

Csak összefogni hát,

És nemzetközivé lesz

Holnapra a világ.

2015. júl. 12. 21:21
 5/55 A kérdező kommentje:
3-as Köszönöm támogatásod! ;)
2015. júl. 12. 21:25
 6/55 A kérdező kommentje:

Tanúk ti!? :)

Senki sehol ilyenkor?

Sajnálom, hogy ilyenkor nincs mondandótok..

2015. júl. 12. 21:26
 7/55 anonim ***** válasza:
a 23%-os elment melózni. visszavonom az iszákosságára vonatkozó tippemet, valószínű a sok munka borítja ki.
2015. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

7-es bocs ezt nem tudtam!

De hol vannak a többiek?

István,Zitus,Katy, Marianne stb?

Igaz már elég rég nem láttam például grkatyt.

2015. júl. 12. 21:48
 9/55 anonim ***** válasza:
szerintem őt kitiltották a különleges karakterei miatt. remélem, nincs baja. zitus csak akkor ír, ha megy szolgálatba, mert így a kérdés kiírásától tudja számolni az idöt. István meg saját bevallása szerint nem turkál a szemétben...
2015. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
mariann meg living witness feladta... túl alacsonyra sülyedt a százalékuk, és mint teljesítménycentrikus tanúk, ezt nem tudták elviselni, inkább elköszöntek.
2015. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!