Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok, hogy különbek vagytok?

Figyelt kérdés

...a vámszedőknél!?


(Mt 5:46-47)

"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?"


(Lk 6:32-37)

Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"


Csak azért tettem fel a kérdést mert az egyik kiírt kérdésnél olvastam, hogy ők "VILÁGMÉRETŰ EGYSÉGES SZERETETET MUTATUNK" de ki iránt, ha megszabad kérdeznem!?

Saját fajtád iránt, és ettől már dagadó mellel kiabálod, hogy te mekkora keresztény vagy?


Sterintem akkor leszel igaz keresztény amikor fittyet hányva a ZRT törvényeinek, szépen fogod magad és a gyülekezetedben oda ülsz amellé akit kiközösítettetek és probálsz neki segíteni!

Na akkor már közel jársz ahhoz, hogy kereszténynek nevezd magad.

De mindenképpen szeretettel várom a válaszaitokat.



2015. júl. 12. 16:58
1 2 3 4 5 6
 41/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 40-es hsozzászóló!


"csakhogy: ki irányítja ezt a szervezetet?"


A keresztény gyülekezetet hitem szerint a gyülekezet "feje" irányítja (Efézus 5:23)


"AZT HISZED, JÉZUSNAK, ÉS JEHOVÁNAK VANNAK RÉSZVÉNYEI ebben a zrt-ben?"


Ne nevettess! Természetesen nincsenek.


"azt hiszed, a vezetőtestület tagjaié a részvénycsomag?"


Nem hiszem, bár nekik is lehet, de ennek nincs jelentősége, mert ez az egész nem arről szól, amit itt be akarsz állítani


"ugyanígy a zrt részvényesei IRÁNYÍTJÁK A VEZETŐ TESTÜLETET."


Teljes butaság, amit írsz! Egyáltalán nem így működnek a dolgok, ne fáradj! De nem várom el, hogy ezt megértsd (Nyilván nem fogod, ragaszkodsz a véleményedhez -ahhoz meg jogod van, de nincs igazad.)


"azt hiszed, ingyenes minden?"


Talán b...-nak nézel? :)


"a szomorú az, hogy ezt a nyomdát, miként a csepeli termet, és miként minden mást, testvérek adományából, testvérek munkájából építették, de mégsem a testvéreké, hanem a zrt-é"


Termászetes, hogy JOGILAG valakié, mi a csoda gondod van ezzel? Attól még a miénk. Mi gondozzuk/tartjuk karban az épületeket, a mi adományaink fizetik a költségeket és mi magunk vagyunk azok, akik használják, nem más. Tehát a miénk, nem másé.


"a ZRT ÖNMAGÁBAN NEM NONPROFIT, a te vélekedéseddel ellentétben"


Nem írtam ilyen "vélekedést" A nemzetközi testvériség által - önként- adott adományokat felfeghatod "profitnak", minthogy azt biztos a Társulat is bankokban kezeli - gondolom, hol máshol? - és kihasználva a banki lehetőségeket, nyilván gyarapítja/kamatoztatja is, én ebben az égvilágon semmi kivetnivalót/elítélendőt nem látok. Aki Tanú csak egy kicsit is gondolkodik, nyilván tudja, hogy ez így működik. És? A pénzalap nem zsebekbe megy - vélekedéseddel ellentétben - hanem a világméretű evangélizációs munkára (Ebben minden benne van, kiadványok, termek stb, mert mind ezt a célt szolgálja)


"szóval, a bedobott adományaid FELE a részvényesek zsebét gyarapítja, a másik fele újból befektetésre kerűl."


Aha, nyilván te ezt nagyon jól látod/tudod innen :D :D Mire alapozod?


"csakhogy azokat nem fügesztik ám ki a hírdetőtáblára..."


A gyülekezetetek "pénzösszegei" ki vannak függesztve a hírdetőtáblára, dehogynem. Mindenki láthatja. (Jogosan)


"miként a kongresszus felmerült költségeinek részletezését sem..."


A kongresszusok finanszírozásával kapcs. is pontos tájékoztatást kaptunk pár hónapja, hogy miért annyi, amennyi. (Semmi titkolózás nincs) Aki akarta, megértette.


Minden jót neked!

2015. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

köszönöm, hogy válaszoltál, és a jókivánságot is. meggyőződésem, hogy a jó vita építő.


kérlek, elmondanád, milyen volt az a pontos tájékoztatás a kongresszusi költségekről?


tehát induljunk ki a napi 1250000 ft-ból.


leírnád akkor, hogy ez hogy jön ki?


bizony, nem ismersz. ha érvekkel alá tudsz nekem támasztani bármit, én beismerem a tévedésem, és elnézést kérek.


te írtad, hogy pontos tájékoztatást kaptál, kérlek, fejtsd ki, miből tevődnek össze a kongresszus költségei.

2015. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

kedves tantételbeli


2015 július 8.-án az usában minden gyülekezet kapott egy levelet, csak a véneknek címezve.


(a levél elérhető bizonyos honlapokon)


szóval:


mint tudod, 2ELENGEDTÉK A GYÜLEKEZETEK TARTOZÁSAIT, AMIT A KIRÁLYSÁGTERMEK ÉPÍTÉSE UTÁN FIZETTEK (ez fontos)


de helyette papircetlin begyűjtött adatok alapján RENDSZERES TÁMOGATÁST (adományt) kell adni MINDEN GYÜLEKEZETNEK. így a tiédnak is, tuti, te is töltöttél ki ilyet, érdekes módon az egyházügyi törvényre hivatkoztak, ami KAMU, de most nem ez a lényeg.


eddig képben vagy, ugye?


szóval, az egyesült államokbeli összes gyülekezetnek fel kell készülnie arra, hogy bármikor összevonhatják őket egy másik gyülekezettel,(mármint nem a gyülekezeteket vonják össze, CSAK KÖZÖS KIRÁLYSÁGTERMET KELL HASZNÁLNIUK) és értékesíthetik azt. külön kiemelik, hogy az összeg a zrt-t illeti meg.


és most figyelj, tantételbeli:


mivel már NEM A KIRÁLYSÁGTERMEK UTÁN fizetnek (hiszen azt "elengedték") hanem önként vállalt egy bizonyos összegű adományt minden gyülekezet, ÍGY EZT AZ ÖSSZEGET A KIRÁLYSÁGTEREM-ELADÁSOK UTÁN IS FIZETNIÜK KELL!!!!


nem tudom, érted e az egymást követő lépések logikáját, tantételbeli?


ha nem "engedik el" az adóságot, akkor nem tudtak volna a királyságtermek eladása után fix összeget kérni a gyülekezetektől, hiszen az "elengedett" összegekkel a királyságtermet törlesztették, ami ugye az értékesítés esetén teljesen nullázódna, sőt, az ingyen munkaerő miatt plussz összeg keletkezne. így viszont megmarad nekik a fix összeg, és eladhatják a királyságtermeket.


érzed-e e mögött a színtiszta testvéri szeretetet?


én egy ördögi pénzügyi ingatlanmanipulációt érzek.

nyílván egyértelmű, miért az usában kezdik: ott a legdrágábbak az ingatlanok.


nyílván egyértelmű, miért: az örtorony zrt az elmúlt évben 11 perben peren kívüli megegyezést kötött, több száz milliós ítéleteket fizetett ki. hatalmas anyagi bajban van a zrt. az ingatlanvagyonából tud csak felszinen maradni, ezért adták el 1 milliárdért a brokklyni épületeiket, de ez még mindíg kevés volt.


ezért építkeznek most egy régi roncstelepen, az ISTENHÁTAMÖGÖTT.

bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok. kérdezted, honnan tudok ezekről:

külföldön élek, itt komoly téma atanúk szervezete, havonta föoldalon hozzák a komoly üzleti lapok a botrányokat, és főműsoridőben szerepelnek a híradóban a perek helyszini beszámolói, és a háttérinformációk.


ezenkívűl engem nem korlátoz senki, hogy milyen honlapokat nézhetek meg.


az előző kérdésemre a kongresszusokkal kapcsolatban várom a válaszodat.

2015. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


„Mármint melyiket? Összemostál két témát. A "Jézus által lefektetett alapelv" a visszatéréssel volt kapcsolatban, a keresztelkedési kérdés meg a "szervezet" szóval! Ne kutyulj... :)”


Ja hát én úgy tudtam az alapelv olyan hogy minden helyzetre „ALAP-ként” szolgál! Azért alapelv.


„Pedig nem én találtam ki!”


Lehet tudni hogy ki találta ki?


"Az általunk alkalmazott "szervezet" szó nem az Őrtorony Társulatot jelenti (Az lehet INC=ZRT, ez a jogi státusza, mint "jogi személy"- ha egyáltalán értik, mi az), hanem az összes, imádatra és evangélizációra (meg)szervezett keresztény gyülekezetünket szerte a világon. Ezt értjük "szervezet" szó alatt."


Az lehet hogy te ezt szeretnéd hogy ezt jelentse. De amíg az Őrtorony tagja vagy azt kell neked is vallanod amit ők mondanak erről. S ők bizony a Zrt. definiálta is a jelentését!

"Adott tevékenység elvégzése vagy cél elérése érdekében együttműködő személyek csoportja vagy egyesülése. Közigazgatási előírások és irányadó mértékek vagy követelmények tartják egységben a szervezet tagjait. Jehova önátadott és megkeresztelt tanúi nem születésük révén vagy kényszer hatására, hanem személyes döntésük alapján csatlakoznak Jehova szervezetéhez. Az ő földi szervezetéhez annak tanításai és szokásai vonzzák őket, valamint az, hogy szeretnének részt venni a szervezet munkájában."


De ki is emelem neked hogy biztos ne kerülje el a figyelmedet. "Az ő földi szervezetéhez annak tanításai és szokásai vonzzák őket..." Így azt kell tenned amit a cég mond/tanít hiszen személyes döntésed alapján csatlakoztál s ezzel elfogadtad azt hogy a cég közigazgatási előírásait is betartod. De vannak követelmények is a cég részéről olyanok amelyek Bibliailag nem igazolhatók.


"Éppezért nem érted"


Vagy csak te hiszed azt hogy nem értem. :))


"Nincs két "szervezet" csak az az egy, amit én írtam. Az Őrtorony Társulat (ZRT-nek csúfolt) meg nem a "szervezet" (Az Őrtorony Társulat az "jogi személy" -az meg nem mi vagyunk, Jehova Tanúi, tagok, hívők)"


Akkor van az Őrtorony Társulat meg van a szervezet. Hát nem az erősségem a matek de nekem ez akkor is kettő. De akkor még is egy a kettő. Vagy kettő az egyben. S így már is egy a két dolog össze lett szervezve. De akkor csak Zrt. a szervezet is meg a szervezet a Zrt.!

Na a lényeg az hogy csak úgy nem lehet ketté választani a két dolgot. Így mint ahogyan az szükségessé is vált egyszerűsítettek. A "szervezet" így röviden és egyszerűen és ennyi!


"Persze. De a fentebbiek fényében érthető már? Senki Jt sem "alkalmazott" annál a bizonyos ZRT-nél."


De ezt te hoztad fel én nem írtam arról hogy alkalmazottak volnának. Amúgy is a meghatározás szerint "személyes döntésük alapján csatlakoznak" csatlakoznak nem szerződnek. De ettől még a tagjai a szervezetnek mert a kérdésre igennel feleltek és követik a szervezet utasításait.


"Arra, hogy Isten imádatára és a jó hír hírdetésére (meg)szervezett közösség tagjaivá akarnak-e válni. Ez a kérdés lényege."


Akkor sem így látom a dolgot.

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Véleményem szerint akkor ennyi is elég lenne: - Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, azonosít téged?


Ebben a formában nem félre érthető nem kell értelmezni mert teljesen egyértelmű. Nincs benne semmi furcsa. Aki nem tudja hogy kik Jehova tanúi csak olvassa ezt a mondatot az rákérdez és kész!


"Ne aggódj, pontosan tudják, kinek keresztelkednek meg. És ha kétségeid lennének, egy idézet a "Mit tanít valójában a Biblia?" c. könyvből, ami az alapvető hitnézeteinket..."


Akkor nézzük azokat a kérdéseket!

1. "Jézus Krisztus áldozata alapján megbántad e bűneidet és átadtad e magad Jehovának hogy az ő akaratát cselekedd?"

2. "Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Érdekes kis adalék hogy az 1 kérdésben is szerepel az a szó hogy "átadtad e"

A 2. kérdésben az szerepel hogy "önátadásod....szervezetének tagjaként azonosít"

Mind két mondatban szerepel az önátadás.

De miért? Ha már egyszer az első kérdésben tisztázva van hogy kinek adja át magát akkor a 2. miért kell újra és abban a kérdésben már szerepel a szervezet kifejezés is.

Kacifántos és rafinált megfogalmazás sugalmazó!


"Az ún "egyszerűsített kiadványok" ugyanazt a tanítást tartalmazzák, nem mást, pont ez a lényeg! Ezekben nincs más tanítás, hanem ugyanaz van, csak ezek a kiadványok a speciális igényű hívőknek készülnek - nagyon idősek, gyermekek, és rengeteg főleg angol nyelvterületen élő, akiknek egész egyszeűen "egyszerűbben" fogalmaznak a szükségletik miatt. (Ennek még én is utánanézek pontosabban, de nincs semmi hátsó szándéka az biztos)"


Aha, ugyan az. A szükségletek miatt! Fura de olvasd csak a Lukács 10:21-22

Jézus példabeszédeken keresztül tanított! S láss csodát az emberek megértették. Talán nem egyszerűsíteni kellene a tanításokat csak alkalmazni a Jézus által használt módszert!

Na de ez csak az én EGYSZERŰ véleményem! :))))

Ugyan is ha akkor működött akkor napjainkban is működni fog. Az emberek nem változtak gyökeresen. De ha már korábban ezt a módszert alkalmazza a szellemtől vezérelt szervezet akkor nincs szükség egyszerűsítésre mint ahogyan Jézusnak sem volt szüksége ilyesmire. Azok a tanítványai is megértették akik egyszerű halászok voltak. Példabeszédek!

Jakab 1:5 kiemelem hogy "szemrehányás nélkül"

Hogy jobban megérthessék az igazságot azért kell egyszerűsíteni? Gondolom én. Az igazság megértése pedig felvillanyozza az embert.

Na de ácsi! Ez az igazság változni szokott. Hát nem tudom ki hogy van vele de ha egy szilárdnak hitt pozitív dolog változik, az nálam bizonytalanságot szül és nem lelkesedést. (Jakab 1:17)


"A keresztény gyülekezetet hitem szerint a gyülekezet "feje" irányítja (Efézus 5:23)"


A gyülekezetek feje mikor és hol kérte hogy óraszámokat határozzanak meg?

Vagy mikor kérte hogy fix összegű adományokat kell a szervezetnek küldeni?

(a fix és állandó összeg amire felszólítanak hogy a gyülekezetnek ki kell fizetni az már nem is adomány, szerintem)

Én nem vagyok benne olyan biztos hogy pontosan úgy mennek a dolgok ahogyan azt te gondolod.


"Ne nevettess! Természetesen nincsenek."


S pont egy céget hoz létre Jehova mint saját földi szervezetét? Ez a gondolat csak nekem idegen?


"Termászetes, hogy JOGILAG valakié, mi a csoda gondod van ezzel? Attól még a miénk. Mi gondozzuk/tartjuk karban az épületeket, a mi adományaink fizetik a költségeket és mi magunk vagyunk azok, akik használják, nem más. Tehát a miénk, nem másé."


Aha minden a tiétek és a TI ADOMÁNYAITOKBÓL van fedezve. Akkor hogyan lehetséges az hogy ezeket az önkéntes adományokat volt idő amikor vissza kellett fizetni. Milyen jogon merték ezt megtenni ha az adomány? Az adományt nem szokták visszafizetni.

Több számítástechnikai eszközt is adományoztam egy tanúnak. Fizettessem ki vele! Az adományt amit önként adtam neki mert szüksége volt rá. S a mai napig a szolgálata elvégzésére is használja. A királyság terem felépül önkéntes adományokból aztán az erre kapott összeget meg vissza kell fizetni! Hogy van ez? Ez így kölcsön nem adomány!

[link]

Itt szó van arról hogy a tartozásokat el engedték. Miből az önkéntes adományokból?

Azt meg hogy? Ha egyszer az adomány célja a királyságterem építés akkor azt miért kell visszafizetni?

Bár ahogy nézem erről már más is írt!

2015. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 42-es!


Neked nagyon szívesen válaszolok - hátha leesesik másoknak is, miért.


"kérlek, elmondanád, milyen volt az a pontos tájékoztatás a kongresszusi költségekről? 2


Elmondom, de nyilván nem mindenkinek lesz "pontos", mert nem az - szószerint. Mindjárt megérted.


"tehát induljunk ki a napi 1250000 ft-ból."


Nem ebből kell kiindulni.Az összeg mindig más. Én se értettem ,miért


Leírom, pofonegyszerű. Én is azt hittem sokáig, hogy a "tényleges" összeget jelentik be, ami kifizetésre került (Tényleges költség, víz,áram, satöbbi)


A "tájékoztatás", amit kaptunk, elmagyarázta, hogy a kongresszusi költségek elszámolása NEM így történik (Mondom, engem is meglepett, hogy igy van ,pedig születésem óta Tanú vagyok, nem tudom, ez mikor változott meg)


A lényege. A nyilvánoan "bejelentett" költség NEM a TÉNYLEGES költség (ami ki van fizetve - nincs kifizetve) Ez egy előre "kalkulált" összeg. Azt is elmondták, hogyan kalkulálják ki. A kongresszusi jelenlévők (aki ténylegesen ott van, meg van számolva mindenki) mindegyikére 1200 forintot számítanak be előre. (Hogy ez sok vagy kevés, azt persze lehet vitatni, szerintem is lehetne esetleg kevesebb, de én nem sokallom ezt se.Belefér) Így jön ki a bejelentésben elhanzó xy összeg (Jelenlévők szorozva 1200) Remélem, így érthető. Persze a módszert lehet vitatni, hogy miért van éppen így, de szerintem végülis értehető valahol, és nem követnek el vele búnt.

2015. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

köszönöm, nemrég én is ezt az információt kaptam.


EZ BÉRLETI DÍJ, irtam régebben. ezen információ után viszont ezt visszavonom:


EZ UGYANIS BELÉPŐDÍJ.


helyesled-e ezt az elnevezést?


vagy inkább részvételi díj? ahhoz képest, hogy azt írják, nincs pénzgyűjtés, fejenként áálapítják mega +költségeket".


szerintem az a minimum, hogy HAZUDNAK, amikor ezt mondják: "az eddig felmerült költségei".


egyetértesz-e ezzel a kijelentéssel? hiszen ez nem költség, mint ahogy te is rájöttél...

2015. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 43-as!


Azt hiszem, épp eléggé "képben vagyok", semmi ujdonságot nem tudtam meg tőled (Született Tanú vagyok)


Pontosan tudom, hogy múködik a finanszírozás , ne fáradj, köszi! (De ha meg nem,akkor megtudom, lásd fentebb :) )


"érzed-e e mögött a színtiszta testvéri szeretetet? "


Az érvelésed mögött csak a színtiszta butaságot érzem, meg az ártó szándékot- vegyél példát hozzászóló/kérdező társaidtől ,akiknek szívesen válaszolok.


Ezért is nem minősítem, amit a továbbiakban írtál- bár tudd meg, hogy tisztelem a véleményed, de nem fogok veled vitatkozni. Minden jót neked!

2015. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
nem vitatkozást kértem, hanem a véleményed.
2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

milyen az a született tanú?


tudtommal ott nincs csecsemőkeresztelés...

2015. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves Vidiripi!



Az lehet hogy te ezt szeretnéd hogy ezt jelentse. De amíg az Őrtorony tagja vagy azt kell neked is vallanod amit ők mondanak erről. S ők bizony a ....,."


Nem érdekel a zagyvaságod. Világosan leírtam, mi az álláspontom,nem? (Nyilvánosan és neked meg privátban is, mit nem értettél meg?)


Nem vagyok hajlandó megismételni,olvasd vissza! Nem "vitázok" feleslegesen" (Kérlek,barátom, )

2015. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!