Mit gondoltok, YHWH lehet azonos Krisztussal? Aki kizárja, az miért teszi?
Nem hosszú eszmefuttatásokat várok, hanem rövid igei utalásukat.
Pl. Ján 5:46 mert ha hinnétek Mózesnek, hinnétek nekem is, mert én rólam írt ő,
szia
Nem, nem azonos.
Mózes Jehovát imádta, és az Ő utasitásait végezte de Jézusról is irt,
vagy is Isten azon szándékáról, hogy lesz valaki aki az emberiség megmentésének érdekében, hogy a halál és a tökéletlenség eltünjön az ember életéből megváltás fog történni, amire a Fia vállalta, hogy ezt a feladatot elvégezze
Maga Jézus is beszélt erről, hogy Ő egy küldött, és nem saját a kezdeményezése, hanem az Atya, Jehova szándékait, önként vállalva jött elvégezni
Jézus szavai:
(János 5:29, 30) . . .. 30 Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. Ahogy hallok, úgy ítélek, és az ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.
Jézus imája:
(Máté 26:38, 39) . . .” 39 Majd egy kissé előbbre ment, arcra borult, és imádkozott, ezt mondva: „Atyám, ha lehetséges, múljon el tőlem e pohár. Mindazáltal ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogy te.”
(János 4:34) 34 Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem annak akaratát, aki küldött engem, és elvégezzem a munkáját.
(János 6:38) 38 mert én nem azért szálltam alá az égből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.
A küldött nem egyenlő és nem is nagyobb annál aki küldte
Jézusnak volt kezdete, és az Atyja első teremtéseként a köbvetkezőket mondja saját magáról, és az Atyja viszonyáról
(Példabeszédek 8:27–30) 27 Mikor az egeket készítette, ott voltam; mikor kört vont a mély vizek színén. 28 Amikor megerősítette a felhőket fent, amikor megerősítette a mély vizek forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek át ne hágják parancsát, amikor meghatározta a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben,
Szia!
Nem azonos!
A JHVH néven ismert pusztító, akinek ereje a gyilkolásban mutatkozik meg így kerül bemutatásra: "Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!".
Ez az emberben élő kettősség, kétség, félelem, harag.
A transzcendens akiről Jézus beszél: "Az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség".
Egység.
Szerintem Zeusz a király!
Vagy Odin?
Hát, nem is tudom igazán...
szia Pietrosol.
Az ereje a pusztitásban mutatkozik meg?
Nos ezt azért irják és gondolják sokan, mert az igéret szerint védte a leszármazási vonalat Jézus megszületéséig
Bár az engedetlenségük miatt néha hagyta a Rabszolga sorban őket, hogy értsék meg a különbséget az Ő utmutatása szerinti élet és a más nemzetek "Istene szerinti élet között
Azok a nemzetek akik veszélyeztették az Ábrahámi vonalat, azokat nyilván távol tartotta igy vagy úgy
Ha megfigyeled, azok akik nem voltak közvetlen Isten népéhez azokkal pedig bár adott esőt napfényt, érdemben nem foglalkozott.
Jehova tökéletest alkotott, ennélfogva nincs kettőség,
Az ember szabad akaratából forditott hátat életadójának
Ezért az ember tehet arról hogy kialakult az életében a rossz és a Jó kettőssége ha szabad ilyet mondani...
Amikor Jézus megszületett még probálkozott Sátán Isten saját népében is elpusztitani a megváltót, ám ez a terve is meghiusult.
Jehova védte a fiát, és azt az elrendezést amit elhatározott, az emberek érdekében,
Inkább hálásnak kellene lenni, és ezt meglátni,
A pusztitás ha igy nevezzük, Jogos, bele kell látni a miértekbe.
Isten jogos uralkodási joga és szentsége lett megkérdőjelezve, és utána az ember hűsége is,
Istennek nem lett volna kötelessége sem megváltásról, sem megoldásról gondoskodnia teremtményei számára, de megtette.
szia # 4!
"Nos ezt azért irják és gondolják sokan, mert az igéret szerint védte a leszármazási vonalat Jézus megszületéséig."
Ez az Istentől származó genetikai vonal felfogás abszurd, illetve érthető egy törzsi Istenábrázolás tekintetében.
"Ha megfigyeled, azok akik nem voltak közvetlen Isten népéhez azokkal pedig bár adott esőt napfényt, érdemben nem foglalkozott."
Nincs ilyen, hogy a zsidók Isten népe, míg a hettiták, perzsák, egyiptomiak, stb...,nem. Ez egy beszűkült rasszista tézis. Vedd észre azt az ellentmondást, hogy ez az állítólagos Isten ugyanazokat a mészárlásokat hajtatta végre amiért olyan mélységesen felháborodott!
"Jehova tökéletest alkotott, ennélfogva nincs kettőség,
Az ember szabad akaratából forditott hátat életadójának."
Ezt ajánlom a figyelmedbe: "Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"
Itt a békesség mellet a gonoszság forrása nem az ember, hanem "Isten".
Itt viszont szó sincs erről a kettősségről:"Az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség".
Asperrimus!
"Az Újszövetség szerint a Krisztus volt az Ószövetség Istene, Ő találkozott Ábrahámmal, Mózessel, Ő vezette ki Izraelt Egyiptomból. Azaz, a válasz igen. A Krisztus mutatkozott be JHVH-ként Mózesnek."
Ez hogy jött ki?
Jézus azt mondja: "Szeresd felebarátodat!". Az a Jézus, aki azt mondja: "Aki engem lát, látja az Atyát". Azt az atyát, "...akinél nincs változás vagy változásnak árnyéka.". Ehhez képest az ószövetségi JHVH radikális változás, hiszen a megoldás nála nem a szeretet, hanem halálosztás körül kering. Hogyan teszel egyenlőségjelet a szeretet és a halálosztás közé?
Kedves 5-ös
(Ézsaiás 45:7) 7 aki világosságot formál és sötétséget teremt, békét szerez és bajt teremt; én, Jehova idézem elő mindezeket.
ezt a verset kiragadva a környezetéből igy lehet értelmezni ám ez nem igy van
A világon minden — a fénytől a sötétségig — és az összes történelmi esemény — a békétől a bajokig — alá van vetve Jehova hatalmának. Éppen úgy, ahogy megteremti a nappali világosságot és az éjszakai sötétséget, úgy fog békét hozni Izraelnek és bajt Babilonra. Jehovának megvan a hatalma ahhoz, hogy megalkossa a világegyetemet, ezért hatalmában áll próféciáinak a beteljesítése is. Ez megnyugtatja ma a keresztényeket, akik szorgalmasan tanulmányozzák prófétai szavát.
Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek [fogságban levő népének] és gonoszt teremtek [Babilonnak]; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!” (Ésaiás 45:4–7).
Itt a Babiloni pusztulást nevezi sötétségnek, vagy is hatalmában van letaszitani embereket nemzeteket a magasról ha nem térnek észhez, és dacolnak Istennel
erről van itt szó kedves Barátom
# 8!
Értem!
Tehát a te értelmezésedben a "választott nép" bármit tehet, míg a többi nép korlátozva van. Miért mond le a többi népről és miért emel fel egyet?
Ez egy beszűkült, törzsi istenkép, semmiképp sem egyetemes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!