Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova vallású barátom nem...

Jehova vallású barátom nem akar eljönni a diplomaosztónkra-meggyőzhetem valahogy?

Figyelt kérdés

vagy hagyjam?


még fél év van hátra a suliból,de már közölte h.nem jön el,mivel ugye Himnusz szokott lenni az ilyen ünnepségeken,amire ő nem állhat fel vallása szerint.

Már gimibe is együtt jártunk,ott is a ballagáson hosszas,több heti vita után az igazgatóval oldották meg az ügyet úgy,h.a Himnusz ideje alatt hátravonult és nem látszott,h.nem állt fel.


Most akkor mi a megoldás?Jöjjön el és maradjon ülve(de ez ugye kínos)vagy el se jöjön.

Mondtam neki h.nem kell semmit éreznie/gondolnia,csak feláll,leül és kész.De nem akarja..:(


2010. jan. 5. 17:10
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
49%

22:40:


Agresszív tuskó... Na, menj szépen vissza játszani a pirosfehérzöld nagymagyarvagyok pólós babáiddal, majd ha minimálisan felnősz szellemileg, akkor szólalj meg! Bunkó tahókám: TE és a hozzád hasonló, toleranciát hírből sem ismerő vadbarmok, ti vagytok a szégyenei ennek az országnak.


(Mondom ezt úgy hogy nem vagyok JT-s: ateista vagyok.)

2010. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 ceri ***** válasza:

Ja internacionalista, marxista ateista.


Ha ő szégyen, te mi vagy?

2010. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

"Agresszív tuskó... Na, menj szépen vissza játszani a pirosfehérzöld nagymagyarvagyok pólós babáiddal, majd ha minimálisan felnősz szellemileg, akkor szólalj meg! Bunkó tahókám: TE és a hozzád hasonló, toleranciát hírből sem ismerő vadbarmok, ti vagytok a szégyenei ennek az országnak."


Erős provokátorszagú ez a szöveg. Szünetel a szadesz-fórum?

2010. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
24%

Mert az ő hangvétele mi volt, ha nem provokáció szagú? Amilyen az „adjon Isten”, olyan a „fogadj Isten”! Jah, hogy ilyen hangnemben csak ti kritizálhattok? Azt csak hiszitek!


Mellesleg magyarázd már meg miért lenne szégyen az ateizmus?


(Megjegyzem: letojom a magyar politikát, soha nem szavaztam senkire és nem is fogok. Úgyis csak lopni vannak a parlamentben.)


Kérdezőnek: a diplomaosztó menetét tudni fogjátok előre, nem? Ha igen, akkor mielőtt a himnusz jönne elmegy a mosdóba és csak ha vége, jön vissza. Diszkrét, nem kínos egy spontán hasmenés meg ugye bármikor bárkire rájöhet, ha éppen magyarázkodni kellene...

2010. jan. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Ehh még valami: ha valami nem vagyok az marxista. Mellesleg a mások tolerálásából és az ateizmusból, hogy jutottál el eddig a zseniális következtetésig? Kíváncsi lennék rá, mindig szórakoztató ostoba emberek okoskodásit olvasni... ;)
2010. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 ceri ***** válasza:
66%

Igen, fontosnak tartom a toleranciát, de ez távolról sem jelenti azt, hogy mindent tolerálni tudnék. Pl. a gyilkosságot sem. Sőt JT-it is csak egy határig.


Mármint,hogy te lennél toleráns? Eszedbe sem jutott volna védelmedbe venni ezt a neo-primitiv szektát, ha ezzel nem rúghattál volna bele a "magyarkodóba". Szimpla "Az ellenségem ellensége a barátom" effektus ez- nem tolerancia.

Lehet, hogy nem vagy marxista - mint ahogy annak a 800ezernek a túlnyomó többsége sem volt az. De van egy jelző ami egyaránt illik rátok. Nem mondom ki, mert egyrészt te magad is tudod, másrészt mert van egy morális szint, ami alá nem vagyok hajlandó lemenni. Az a te tereped, én ott veszítenék.

2010. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
22%

"Igen, fontosnak tartom a toleranciát, de ez távolról sem jelenti azt, hogy mindent tolerálni tudnék. Pl. a gyilkosságot sem. Sőt JT-it is csak egy határig."


Aham. Tehát ezek szerint a JT és a gyilkosság nálad közel egy kategória? Egy gyilkos elveszi más életét (ezt lehet indokolni, lehet ok nélkül, lehet bárhogy, a lényegen nem változtat), a egy JT-s mit követ el, hogy ennyire negatívan nézik? Az hogy saját magát irreálisan szigorú szabályok közé szorítja... nos, az az ő gondja és az ő döntése, de mit árt ezzel bárkinek is?


"Mármint,hogy te lennél toleráns? Eszedbe sem jutott volna védelmedbe venni ezt a neo-primitiv szektát, ha ezzel nem rúghattál volna bele a "magyarkodóba". Szimpla "Az ellenségem ellensége a barátom" effektus ez- nem tolerancia."


Nocsak, felcsaptál pszichológusnak? A JT ártalmatlannak mondható. Az ilyen magyarkodók annál kevésbé, ez simán leszűrhető a kommetjeikből. Akinek nem tetszik a hozzászólása, az rögtön hazaáruló meg lője tarkón magát. Tiszta Rákosi-féle aki nincs ellenünk, az ellenünk ideológia. Amíg ilyen internetes keménykedésben kimerül, addig csak szánalmas. És ha realizálódik?


Röviden: a JT-t tolerálom, mert nem tartom közveszélyesnek. A nagy magyarkodókat nem, mert őket annak tartom. Külön-külön is ugyanígy reagáltam volna bármelyikre, csak itt most egy kontextusban jött elő a kettő.


"Lehet, hogy nem vagy marxista - mint ahogy annak a 800ezernek a túlnyomó többsége sem volt az. De van egy jelző ami egyaránt illik rátok. Nem mondom ki, mert egyrészt te magad is tudod..."


Bírom az ilyen okoskodó utalásokat. Vagy mondd ki nyíltan, vagy tartsd magadban a célozgatásaidat is!


"...másrészt mert van egy morális szint, ami alá nem vagyok hajlandó lemenni. Az a te tereped, én ott veszítenék."


Hohó, csak nem el vagyunk szállva magunktól? ;) Mire fel, ha megkérdhetném? Szerintem szállj le a magas lóról, mielőtt esetleg le találsz róla esni! ;)

2010. jan. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
60%
SIKERÜLT MÁR BESZÉLNI A BARÁTODDAL? Szomorúan látom, hogy ez az oldal is fórum lett néhány embernek, ahol egymásnak eshetnek. A kérdés pedig világos volt, a kérdés föltevőjét pedig nem egymás besározása érdekli.
2010. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!