Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova vallású barátom nem...

Jehova vallású barátom nem akar eljönni a diplomaosztónkra-meggyőzhetem valahogy?

Figyelt kérdés

vagy hagyjam?


még fél év van hátra a suliból,de már közölte h.nem jön el,mivel ugye Himnusz szokott lenni az ilyen ünnepségeken,amire ő nem állhat fel vallása szerint.

Már gimibe is együtt jártunk,ott is a ballagáson hosszas,több heti vita után az igazgatóval oldották meg az ügyet úgy,h.a Himnusz ideje alatt hátravonult és nem látszott,h.nem állt fel.


Most akkor mi a megoldás?Jöjjön el és maradjon ülve(de ez ugye kínos)vagy el se jöjön.

Mondtam neki h.nem kell semmit éreznie/gondolnia,csak feláll,leül és kész.De nem akarja..:(


2010. jan. 5. 17:10
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

nem.de ha a Himnusz megszólalása alatt áll fel az bálványimádás..


azért mondtam neki h.azzal nem árulja el a vallását,ha csak feláll,nem kell érzelmileg bekapcsolódnia a Himnusz hallgatásába...

2010. jan. 5. 17:29
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem ismeri el a nemzeteket meg a Himnuszt, oké, ő dolga. De attól még a tiszteletet meg kéne adni. Felvidéki magyarként én mindig felállok a szlovák himnuszra pedig nem vagyok oda a szlovákokért.
2010. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
pont a a tisztelet a lényeg.Ők nem tisztelik a Himnuszt..Ezt nem elítélően mondom.Csak azért mert kb.ennyi amit tudok a vallási szabályaikról.
2010. jan. 5. 17:31
 14/58 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor ne beszéld rá, hogy eljöjjön a diplomaosztóra, mert ez is arról szól, hogy megadjuk valaminek az azt megillető tiszteletet. Maradjon csak otthon, ülve.
2010. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
szomorú lennék,ha így lenne.De lehet nincs más megoldás.
2010. jan. 5. 17:33
 16/58 anonim ***** válasza:
23%

nagyon nemes dolog, hogy tiszteletben tartod a vallását. ő választotta, tudatában volt, hogy ez mivel jár. megértette a Bibliából, milyen értelemben számít bálványimádásnak a himnuszon való részvétel, és a nemzeti színű zászló előtti tisztelgés. nagyon szép, hogy a barátodnak nevezed.

ha az ő lelkiismeretét zavarja, megtehetnétek azt, hogy később megy be, mintha elkésett volna.

2010. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó válaszoló!

persze h.tiszteletben tartom,nagyon rendes srác,majdnem 9 éves ismerem.Sajnálnám ha ezt a közös eseményt elmulasztaná.

Az elkésős dolog tetszik-Bár nem tudom mennyire kivitelezhető...

2010. jan. 5. 17:36
 18/58 A kérdező kommentje:
#éve
2010. jan. 5. 17:37
 19/58 anonim ***** válasza:
43%

azért írhatsz holnap, mit sikerült beszélned vele.

egyébként Jehova Tanúja vagyok én is, és volt már, hogy valahol a himnusz éneklése közben ülve maradtam. ahol meg álltam éppen, nem énekeltem együtt a többiekkel. nem volt egyáltalán ciki nekem. ha valaki ez miatt bolondnak néz, nem az én bajom, ráadásul hamarabb elfelejti az esetet, mint én. diploma osztáskor már nem fordulhat elő az, hogy ha valamelyik tanára meglátja, hogy ülve marad a himnusz alatt, és ezen megbotránkozik, akkor esetleg vizsga alatt nem lesz vele szemben pártatlan.

még egyszer nagyra értékelem a barátod iránt tanúsított lojalitásodat

2010. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
köszi.Teszek egy nem erőszakos próbát,ha nem sikerül meggyőzni ráhagyom.
2010. jan. 5. 17:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!