Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova vallású barátom nem...

Jehova vallású barátom nem akar eljönni a diplomaosztónkra-meggyőzhetem valahogy?

Figyelt kérdés

vagy hagyjam?


még fél év van hátra a suliból,de már közölte h.nem jön el,mivel ugye Himnusz szokott lenni az ilyen ünnepségeken,amire ő nem állhat fel vallása szerint.

Már gimibe is együtt jártunk,ott is a ballagáson hosszas,több heti vita után az igazgatóval oldották meg az ügyet úgy,h.a Himnusz ideje alatt hátravonult és nem látszott,h.nem állt fel.


Most akkor mi a megoldás?Jöjjön el és maradjon ülve(de ez ugye kínos)vagy el se jöjön.

Mondtam neki h.nem kell semmit éreznie/gondolnia,csak feláll,leül és kész.De nem akarja..:(


2010. jan. 5. 17:10
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
84%
Szegény srác, szerintem inkább áldozat ő...
2010. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
86%

kemény hasonlat, tudom

de ha a náci háborús bűnösök nem voltak áldozatok, akkor ő se az

nekik is volt részük agymosásban bőven

2010. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
89%

próbáld meg meggyőzni, hogy azzal, hogy áll a Himnusz alatt, még nem imád bálványt. Képzelje, hogy csak ott áll, mert olyan kedve van. Bálványimádás akkor van, ha mi adunk neki jelentést, nem puszta mozdulatoktól meg szavaktól lesz valaki bálványimádó. képzelje azt, hogy pisztolyt szorítanak a fejéhez, vagy nemtom.


ennyi erővel, ha imádkozásnál az égre emeli a tekintetét, hiszen az égbolt nem Isten. vagy ha becsukja a szemét, mert a szemhéj belső oldala sem Isten, vagyis nem Jehova.

2010. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
86%
akkor ezeknek a Tiszteld apádat és anyádat! psrancs is smafu?
2010. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

én is az érzelmek kizárását javasoltam neki..

Én ezt megoldásnak hittem,de lehet h.túlságosan leegyszerűsítettem a dolgokat..


Egyébként a szülei nem Jehova tanúi,ezért is fura ez a helyzet..:O



Ráadásul picit olvasgattam és azt találtam h.a világi oktatásban való részvétel(különösen felsőoktatás)gyanakvást szít Jehova tanúi köreiben..Szóval elvileg azzal is vétett a "szabályok" ellen h.elvégezte a sulit...De ezt nem akarom felhozni neki,mert nem szeretnék összeveszni vele.

2010. jan. 6. 07:33
 36/58 anonim ***** válasza:
33%
azzal, hogy egy felsőfokú intézményben tanul, természetesen nem vétett Jehova ellen. sok orvos, jogász stb van közöttünk. mindenféle végzettségű, anyagi helyzetű, családos, egyedülálló, stb. átlagemberek vagyunk, átlagproblémákkal, átlagélettel. hogy mi Tanúk akarunk lenni, vagy maradni, mi magunk döntjük el, aki el akarja hagyni a szervezetet, nem tartjuk vissza. nektek is szabad akaratotok van, szidjatok minket, mi tudjuk, hogy az ilyen emberek magukat ítélik és ítéltetik meg. én magam pl a Krisna tudatúakat nem ismerem, így nem merem megítélni az életvitelüket, a könyveiket. egyetlen mormonnal sem volt lehetőségem még beszélgetni, így megítélni sem tudom őket. ha ismerném őket, akkor sem ítélkeznék, mert neki is szüksége van orvosi segítségre, a gyermekének az állam által szervezett oktatásra. és így tovább
2010. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:
ok.bocsi.akkor tévedtem az oktatásban való részvételeteket illetően..:O
2010. jan. 6. 10:43
 38/58 ceri ***** válasza:
78%

"A kérdező kommentje:

magyar, de a nemzetiség és a vallás 2 külön dolog."


Pontosan erről van szó. Mi köze a vallásának ahhoz, hogy a hazájának és honfitársainak megadja a tiszteletet?

Miért bálvány a himnusz vagy Magyarország? És miért imádat a tiszteletadás?

Ja persze, valami őstulok prófétájuk egyszer kitalálta.

Szerintem ne menjen el és ne is vegye át a diplomát, mert abban benne van a hazájának és a honfitársainak a pénze.

Most őszintén, isten azt akarja, hogy a legalapvetőbb tiszteletet se adjuk meg az embertársainknak? csak őt imádjuk vég nélkül. Elég gyökér isten az a Jehova.

2010. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
86%
Ráadásul a magyar Himnusz az egyetlen a világon ami bűnbánati könyörgés. Szóval mi a baj ezzel kedves Tanú aki itt hozzá szóltál? kérlek magyarázd el nekünk.
2010. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a megoldás nem az, hogy nem veszi át a diplomáját, bár biztosan más úton is hozzájuthatna, mint az ünnepségen való megjelenés. Ha a barátodnak fontos, hogy kimutassa azt, hogy Isten Királyságát többre becsüli minden más kormányzatnál, akkor vállalhatja "látványosan" is azzal, hogy a himnusznál ülve marad. Ám ha már eleve álltok, akkor nem kell leülnie, hanem egyszerűen nem énekli a himnuszt. Ha ő komolyan gondolja ezt az egészet, akkor az eseményt tekintheti egy jó alkalomnak a tanúskodásra. Már a leülés-felállással is tanúskodik, még ha meg sem szólalt is. Ugyanis ahová ő tartozik, az a Jehova TANÚI szervezete. Említsd meg ezt neki, hátha segít a döntésében.
2010. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!