Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova vallású barátom nem...

Jehova vallású barátom nem akar eljönni a diplomaosztónkra-meggyőzhetem valahogy?

Figyelt kérdés

vagy hagyjam?


még fél év van hátra a suliból,de már közölte h.nem jön el,mivel ugye Himnusz szokott lenni az ilyen ünnepségeken,amire ő nem állhat fel vallása szerint.

Már gimibe is együtt jártunk,ott is a ballagáson hosszas,több heti vita után az igazgatóval oldották meg az ügyet úgy,h.a Himnusz ideje alatt hátravonult és nem látszott,h.nem állt fel.


Most akkor mi a megoldás?Jöjjön el és maradjon ülve(de ez ugye kínos)vagy el se jöjön.

Mondtam neki h.nem kell semmit éreznie/gondolnia,csak feláll,leül és kész.De nem akarja..:(


2010. jan. 5. 17:10
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
74%
Már bocs de ő nem magyar? És akkor mi van ha erőt vesz magán. De h--léykre rá kell hagyni.
2010. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
magyar, de a nemzetiség és a vallás 2 külön dolog.
2010. jan. 5. 18:29
 23/58 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom nálatok,hogy vna, de nálunk aki nem ment el diploma osztóra az nem is kapott diplomát. Nálunk csak ilyen ünnepélyes keretek közt adják át. Ha valamiért még is másképp akarod akkor ahhoz nyomós okok kellenek pl éppen szülsz stb. Vagy meghalni készülsz.

Szóval nem értem mi baja.

2010. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
91%

Ne bálványimádja, hanem tiszteljen meg téged azzal, hogy jelen lesz.

Amikor bementünk zsidó templomba, mi is a fejünkre raktuk azt a kis sapit, nem azért, mert zsidók vagyunk, hanem mert ők tiszteletben tartották a mi vallásunkat, mi meg ezért az övéket.

2010. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
81%

szánalmas h_ülye

az ilyennek diplomát se kéne adni, nincs meg hozzá az értelmi szinvonala

2010. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
77%

Újabb hazaáruló szektás provokátor fog az adófizetők pénzén diplomát kapni. Öröm, boldogság.


Ha a mi volt giminkben nem áll volna fel a Himnusz alatt, úgy felképeljük oldalról, hogy a taknyán csúszik haza a hazaáruló jehova anyjába.

2010. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:
19:23 sajna nem igazán arról van szó,h.engem nem tisztel,hiszen az ő diplomaosztója is lesz ez,nemcsak az enyém.Megértem a felháborodott kommenteket is,de a srác valóban egy nagyon kedves,rendes,okos valaki,aki most valószínűleg számunkra nem,vagy csak nehezen felfogható okból egy rossz döntést fog hozni.Nagyon remélem h.sikerül beszélni vele.Megpróbálom jobb belátásra bírni.Azt meg nem tudom kap-e diplomát,ha nem jön el..Fogalmam sincs hogy működik ez..:O
2010. jan. 5. 21:48
 28/58 anonim ***** válasza:
80%

persze, hogy kap

sajnos


ha eleget tett a tanulmányi feltételeknek, megkapja a diplomát, nem feltétel, h ott legyen az osztón- akkor inkább ne menjen, ha ennyi esze van

2010. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
83%
Elképesztő, h ez a szekta mire nem kényszeríti a tagjait, és hogy lehetetleníti el a mindennapjaikat, hétköznapi dolgokat.Egy agresszív, provokatív haszonleső szervezet, ami néhány,erre fogékony embert megvezet, és mindezt állítólagosan Isten és Jézus nevében.Ezzel nem a barátodat szeretném minősíteni, gondolom a szülei révén került bele ebbe, ebbe született bele, de egyébként is nagyon értenek hozzá, h hogyan hálózzanak be egyes embereket, és mire föleszmél már nyakig benne van, és szabadulni meg igen nehéz onnan.Egyszerűen fölháborító, h a minimális tiszteleltet a hazájuk iránt, és nem utolsó sorban az iránt az állam iránt, amelyik lehetővé tette a barátod számára, h diplomához jusson, hogy azt is megtiltják a tagok számára egy kifordított és félreértelmezett Bibliaidézetre hivatkozva.Pl. ebből is látszik h mennyire elvakul és a valóságtól elrugaszkodott szervezet.Nem is tudom, h melyik a jobb, ha megpróbálod rávenni, h jöjjön el mégis csak, vagy ha hagyod, ugyanis ha kitudódik, h megszegte a nagy jehova egyház szabályait, akkor az valamilyen formában megtorlással jár sajnos, és a tanúk jól tudják manipulálni az embereket, beléjük beszélni ilyen-olyan megalapozatlan bűntudatot, úgy hogy még azt sem teheti igazán, h úgymond titokban megy el.Azt sem ajánlom, h menjen, de ne álljon föl a himnusz alatt, mérhetetlen tiszteletlenségnek és pofátlanságnak számít, ha kifogásként meg azt hozná föl, h mert jehova tanúja, az azt hiszem (jogosan)csak olaj lenne a tűzre.Elképesztő, h ma Magyarországon működhet egy egyház, ami ennyire elidegeníti a tagjait a nemzeti öntudatuktól, mellesleg tkp. önmaguknak, a saját elveiknek mondanak ellent, ugyanis az őrtorony szervezet iránti hűség akármi fölött áll, akár Jézus, Isten vagy a Biblia fölött is.
2010. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
73%

ide se mer jönni egy se okoskodni... :)

pedig máskor már rég elárasztották volna a kérdést


aki ennyire nem tud különbséget tenni a vallásos tisztelet és az egyéb tiszteletadás közt, az magáról állítja ki a bizonyítványt, hogy alkalmatlan a diplomás értelmiségi létre

2010. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!