Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova vallású barátom nem...

Jehova vallású barátom nem akar eljönni a diplomaosztónkra-meggyőzhetem valahogy?

Figyelt kérdés

vagy hagyjam?


még fél év van hátra a suliból,de már közölte h.nem jön el,mivel ugye Himnusz szokott lenni az ilyen ünnepségeken,amire ő nem állhat fel vallása szerint.

Már gimibe is együtt jártunk,ott is a ballagáson hosszas,több heti vita után az igazgatóval oldották meg az ügyet úgy,h.a Himnusz ideje alatt hátravonult és nem látszott,h.nem állt fel.


Most akkor mi a megoldás?Jöjjön el és maradjon ülve(de ez ugye kínos)vagy el se jöjön.

Mondtam neki h.nem kell semmit éreznie/gondolnia,csak feláll,leül és kész.De nem akarja..:(


2010. jan. 5. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó,tetszik az okfejtésed.Amint beszéltem vele,megírom mi volt.)
2010. jan. 6. 13:12
 42/58 ceri ***** válasza:
81%

Én nem is értem ezt az istenfasza Jehovát. Mért baj neki, ha az emberek ünnepelnek, örülnek, netán megajándékozzák egymást? Mert ugye, se karácsony, se szülinap. Semmi csak ő. Lehet, hogy Jehova maga az ördög? aki mindenre féltékeny ami nem róla szól. Mi köze neki a himnuszunkhoz?


Ti meg mindenféle színlelésre, hamisságra biztatjátok azt a fiatalt. Jehova nem tudja arról az emberről, hogy ő nem bálványimádó, akkor sem ha feláll a Himnuszkor? Ilyen könnyű Jehovát átverni? Ha felállunk -igen? Ha ülve maradunk, akkor nem?

Nagyon egyszerű agyatok van nektek JT. Talán túlzás is agynak nevezni.

2010. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
31%
ha ezt így gondolod, el kell, hogy fogadd, hisz más fogyatékos emberek sem tudnak felállni, pl rokkantkocsisok, értelmi fogyatékosok. mivel ezt te magad jelentetted ki, hogy nincs is agyuk, és mégis fel vagy háborodva azon, hogy nem állnak fel, megkérdezném, hogy egy rokkantra is fel vagy háborodva? "értem, hogy nincs ládad, de ájjá má fel, öcsém!" mi is az a vallásszabadság, nagy nemzetiségtudatú testvéreim ? vajon, aki feláll, de lop csal hazudik nem dolgozik, értékesebb tagja e a társadalomnak, mint aki nem áll fel, de tisztességes igyekszik lenni mindenben?
2010. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
38%
kérdező! ezt tedd: barátom, menj oda a gyülekezetedben egy vénhez, és kérd ki a véleményét! kérdezd meg, ha eljösz, és amint megszólal a himnusz, vagy amint bejelentik, kimész a wc-re, és később visszajössz, baj-e?
2010. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
26%

Én is tanú vagyok és mégis elszoktam menni az ilyen rendezvényekre,ha ismerőseimnek,vagy rokonaimnak van valami rendezve.

Nyugodtan el lehet menni,és evvel már meg is adtam neki azt a tiszteletet ami jár neki.

De mindíg úgy intéztem az ilyen rendezvényeken az egészet,hogy már az elejétől kezdve ne üljek le ,és így nem botránkoztatok meg vele senkit.Szerintem ettől még nem vagyok idióta.

Igen az is igaz ,hogy ez bálványimádásként azonosítja a Biblia,mivel mi a Biblia vagyis Isten parancsai és mértékei szerint szeretnénk élni(már amennyire telik tőlünk,mivel mi sem vagyunk tökéletesek)csak is Jehova Isten tiszteljük.

Ez ha valakinek bántja a szemét vagy azt a fene nagy hazfiságát,az nem a mi gondunk.Mi szeretnénk annak megfelelni amit vállaltunk,más is feleljen meg a saját mértékeinek!

Másoknak biztös h.lyék vagyunk evvel,én még sem erzem magam annak.

Tudtommal nem az adófizetők pénzén kap diplomát,hanem a saját tandíja és tanulmányai után.Az mennyivel jobb ha egy nem TANÚ bukdácsol évekig az egyetemen és a végén mégsem végzi el?Ő nem az adó fizetők pénzét pazarolta?

Milyen haza iránt érezzünk tisztelete?Ahol már az utólsó bőrt is lehúzzák rólunk,szinte megfojtják az embereket a sok fizetni valóval?Ahol lehetetlen lassan életben maradni? Köszönöm én nem kérek belőle!!

2010. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
68%
Akkor el lehet menni.
2010. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 ceri ***** válasza:
81%

16:10-nek


Már megint csúsztatsz, hazudsz. Az a fiatalember nem béna és nem gyengeelméjű. Talán eszébe sem jutna, hogy ő attól, hogy megadja embertársainak (a közösségnek amiben él) a tiszteletet, attól bálványimádó lenne. Mert ez nem következik isten tanításából, sőt annak épp az ellenkezője. Ezt csak a ti torz, logikátlan vallásértelmezésetekből következik. Ezek szerint köszönni sem szabad nálatok? mert attól már isteníted a másik embert?


"értem, hogy nincs ládad, de ájjá má fel, öcsém!"


Itt van a hamisságod. Ezt én nem mondtam, de nem is gondolnám. Kitől idézed ezt? Hazudsz. Magadnak leginkább, mert csak így tudod Jehovát megmagyarázni. Mert ráléptél egy hazug útra, mikor JT lettél. A hazugság pedig szüli a következőt. Ki beszélt arról, hogy mennyire értékes (vagy nem) az a fiatalember? A barátja szerint igenis az, és én elhiszem neki.

Amiről szó van, csak egy gesztus- mint a köszönés, ha találkozunk valakivel. Különben is hol van ma már bálványimádás? Talán 1-2 a civilizációtól elzárt törzsnél.



21:28-ra

"Tudtommal nem az adófizetők pénzén kap diplomát,hanem a saját tandíja és tanulmányai után."

Elég rosszul tudod, mert még a fizetősek oktatása is részben adófizetői pénzből történik.


"Igen az is igaz ,hogy ez bálványimádásként azonosítja a Biblia,mivel mi a Biblia vagyis Isten parancsai és mértékei szerint szeretnénk élni(már amennyire telik tőlünk,mivel mi sem vagyunk tökéletesek)csak is Jehova Isten tiszteljük. "


Kíváncsi lennék, hogy a Biblia hol azonosítja a hazát, tehát azt a közösséget amiben élünk, bálványnak, ill a feléjük mutatott tiszteletet bálványimádásnak. Ha pedig nem tisztelitek embertársaitokat (csak Jehovát), akkor igaza volt az utánad szólónak " EL LEHET MENNI "

Ne tiszteld még apádat és anyádat se, csakis Jehova istent. Elvégre a Tízparancsolat az semmit sem jelent ahhoz képest a felvilágosultsághoz ahogy ti a Bibliát értelmezni tudjátok.


"Milyen haza iránt érezzünk tisztelete?Ahol már az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk"

stb, stb


A haza nem egyenlő a tolvaj politikusokkal. Talán részt kellene venni abban, hogy kik kerülnek hatalomra. Tudom, ismerem az erről vallott nézeteteket. Az is ugyanolyan nyakatekert hazug értelmezése isten tanításainak, mint ami jellemző rátok általánosságban.

Hol tiltja azt isten, hogy tegyél a saját és honfitársaid jobb létéért a magad módján?

Ha már benne élsz ebben a társadalomban, mért tilos beleszólnod abba,hogy olyan vezetés legyen, hogy életben lehessen maradni. A családod életét jobbíthatod? a nagyobb közösségét nem? Még akkor sem ha ezzel esetleg megmenthetnéd néhány honfitársad életét? mert mondjuk időben jutnának orvoshoz.

Ez megint milyen logika, és hogy következik a Bibliából?

A Biblia szelleméből pont az ellenkezője sugárzik.

Tudom vakoknak magyarázom a színeket. Abba is hagyom, mert reménytelen.

2010. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
7%

utolsó

valóban hagyd abba, mert nem a kérdésre válaszolsz.

2010. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 ceri ***** válasza:
74%

21:32- nek


Te sem arra válaszoltál. Én viszont arra válaszoltam (korábban is) és utoljára is, csak mivel a válaszomra reagáltak, én mért ne tehetném ugyanezt? Ha moderátornak léptetted elő magad, mért nem tetted ezt már akkor, mikor JT kritizálták meg az én hozzászólásomat? ráadásul sunyi, aljas módon. Hm.


Ami pedig a lényeget illeti: JT sajátos biblia-értelmezésükkel lépten-nyomon konfrontálódnak mindenki mással, legyen az hívő vagy ateista. Méghozzá olyan mértékben, hogy az már deviánsnak hat. Ha ők kreáltak maguknak egy olyan istent, aki bűnnek tartja a másik ember tiszteletét (szívük joga), akkor ne csodálkozzanak a reakción, hogy őket sem tisztelik mások.

Meggyőződésem, hogy isten nem tart minket bűnös bálványimádóknak azért ha teszünk néhány pozitív gesztust azon közösség felé, akiktől elfogadunk egy csomó mindent. És itt nem arról van szó, hogy JT-t élősködőknek, alávalóbbnak tartanám másoknál. Sőt, akiket én ismerek, azok becsületesebbek az átlagnál (ez vélemény és nem ítélet, mert ahhoz nincs is jogom).


Nem lehetne olyannak hinni istent, aki nem éket akar verni az emberek közé? hanem pont ellenkezőleg. Istenhez a másik ember megértésén, szeretetén át vezet az út. Ha ez megvalósulna, az egy óriási, csodálatos dolog lenne az emberiség történetében. Ehhez képest egy gesztus semmiség, de ezzel kezdődik minden.

Tegyük fel én ha elmennék egy JT összejövetelre, biztos nem viselkednék úgy, hogy azzal megbotránkoztassam azt a közösséget. Ilyen egyszerű ez. Igaz nekem nem Jehova az isten. Nekem isten az isten. Kis i-vel, mert ő nem egy a sok közül, akit vagy amit névvel kell megkülönböztetnünk, mint az embereket egymástól.


Tudom, szerinted most sem a kérdésre válaszoltam.


Jó akkor válaszolok a kérdésre: IGEN vagy NEM. Ezek szerinted jó válaszok?

2010. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
43%

"Ez ha valakinek bántja a szemét vagy azt a fene nagy hazfiságát,az nem a mi gondunk.Mi szeretnénk annak megfelelni amit vállaltunk,más is feleljen meg a saját mértékeinek!"


Akkor eltakarodhattok a retkes k*rva halálf@szára a szektás haverjaitokkal együtt. Na ezért fogom ráborítani az arcát a többi házaló jehovás köcsögre is.

Ha nem vállaltok közösséget a nemzettel, akkor a magyar nemzettesttől idegen hazaáruló férgek vagytok, méltóak a kínhalálra.

2010. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!