Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg így teremtett?

Tényleg így teremtett?

Figyelt kérdés

Elolvastam a teremtés történetét, de valami nem tiszta:


"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."


Hogy? A kezdeti időkben a Földnek nem is volt légköre!


"Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett."


Dehiszen előbb volt világosság, a Föld csak utána jött létre!


"Isten ismét szólt: "Gyűljenek össze az ég alatti vizek egy helyre és emelkedjék ki a száraz." Úgy is történt."


Juj! MI??? A Föld tök száraz volt és forró, miután lehűlt alakult ki rajta víz és nem fordítva!


"Akkor megint szólt Isten: "Teremjen a föld zöldellő növényeket, amelyek termést hoznak, és fákat, amelyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek a földön." Úgy is lett."


Hát ezt meg hogy? A szárazföldi növényzet a tengeri élet kialakulása után alakult ki!


"Akkor megint szólt Isten: "Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."


Na ez hogy csinálta? Hiszen már a Föld keletkezése előtt voltak csillagok! Naprendszerek stb.. A Nap sokkal előbb volt már és a Hold csak jóval később alakult ki.


"Isten szólt: "A vizek teljenek meg élőlények sokaságával, az égen, a föld felett pedig röpködjenek madarak". Úgy is történt."


Itt képzavar van! A vízi élőlények jóval a szárazföldi élet előtt jelentek meg, a madarak meg sokkal később.


"Aztán szólt Isten: "Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint." Úgy is történt."


Na ez már túlzás! Háziállatokat?! Az ember megjelenése előtt nem léteztek háziállatok, azokat az ember háziasította!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A csúszómászók sok-sok idővel a vadak és madarak előtt alakultak ki!


"Isten újra szólt: "Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog."


Az embert csak a háziállatok után teremtette? Az nem semmi!


Ennyi hibás zagyvasággal én megbuktatnám azt, aki ezeket kitalálta és még le is írta!



2013. dec. 29. 18:09
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
72%
És azt ne felejtsük el, Möbiusz, hogy a bolygók kialakulásakor már ragyogott a Nap. Szal nem volt ott még Föld amikor fény már rég volt.
2013. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Möbi, te nem érted mit kérdeztem, azt kérdeztem hogy a Föld "megszületésekor" a felszinén hogy nézett ki. Azt mondenki tudja hogy a Nap izzó volt mint világítótest, vagy a napok, mert ugye sok galaxis van.


Itt a kérdezö azt támadta meg, hogy a már kész Föld bolygón a nézete szerint nem lehetett világosság.


Mert a bibliai beszámoló a Földdel kapcsolatban írja le a teremtési "napokat" NEM 24 ÓRÁS NAPokról van szó, hanem hossszu idöröl.


Nos, ahogy írtam tegyünk egy kis utazást vissza az idöbe.


Hogy nézett ki a Föld felszíne a "születése"-kor?

2013. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
55%

Itt a kérdezö azt támadta meg, hogy a már kész Föld bolygón a nézete szerint nem lehetett világosság.

-----------

bocsánat, késön vette észre hogy elírtam. Igy akarrtam írni: A kérdezö nézete szerint nem kellett megteremteni a világosságot , mert már meg volt.


Nos mit látnánk a frissen :-) megszületett földön?

2013. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
67%

Nem értelek.Világosság azaz fény volt a Föld előtt,születése közben és születésekor,valamint után is.

Most ezzel mi van?

2013. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
67%
De ha nagyon ezen akarsz lovagolni hogy hogy nézett ki,akor tessék,körülbelül így: [link]
2013. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
58%

A Föld felszíne izzott, kedves Katy, ez nem egyenlő azzal, hogy fény volt.

Továbbá ezzel az a problémám, hogy mások már másképp magyarázták a "lőn világosságot". Ez már kielemeztük egy másik kérdésnél, ahol felvetődött, hogy lehetett fény a csillagok megteremtése előtt. Ott az volt a válasz, hogy ez nem csak szimplán fény volt, hanem A FÉNY. Hogy hol volt a forrása, azt már nem igazán sikerül megmagyarázniuk.

Szóval ha erre utalsz, hogy a Föld felszíne izzott, és ez volt a fény, még mindig sántít az egész, mert ez első nap volt, és csak negyedik nap a Nap, meg a csillagok. Ami nem fedi a valóságot.

2013. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
28%

Szóval ha erre utalsz, hogy a Föld felszíne izzott, és ez volt a fény, még mindig sántít az egész, mert ez első nap volt, és csak negyedik nap a Nap, meg a csillagok. Ami nem fedi a valóságot.

----------------------

Tudjuk, hogy a föld forró volt. Hosszú idö kellett bizony ahhoz, hogy lehessen rajta valamit teremteni.


No most az is kérdés, milyen volt kezdetben a légköre. Milyen hosszú ideig alakultak ki a "...szférák", laikusan írom, gözök, gázak...Bizonyára nem állíthatjuk, hogy egy pirosan égö forró kályha ugyanazt a fényt adja, mint a nap.


No most mikor kezdett láthatóvá válni a Nap a Föld szempontjából?


Rögtön, a megalkotása után, azonnal?


A negyedik nappal kapcsolatban a héber szöveg a Nap és a csillagok teremtése szót más szóval adja vissza, mint az elsö napon. Az elsö napnál a világosságra az ´ór, kifejezést használja ami átalánosságban világosságot jelent.

De a negyedik napon ´ma.ór kifejezést, ami azt jelenti, hogy tisztán láthatóvá váltak a bolygók, csillagok, hold nap .

Már évmilliárdokig ott fénylettek az égbolton. A héber szöveg más szót használ a teremtésnél a ba.ra szót, a negyedik napon az a.sah szót.


A Föld szempontjából lettek tisztán láthatóvá, ezért így a szöveg.

A Föld a csillagok a nap, nem a teremtési napokon voltak teremtve, ha elolvassuk az elsö verset, hanem "kezdetben"


"Kezdetben" vagyis a világmindenség keletkezése idején. Ahogy már írtam, az ösrobbanás elmélet nincsen ellentétben a Bibliával


A kérdezö a háziállatokkal kapcsolatban is érdekes nézetet írt le.


Már a teremtéskor Isten ugy alkotta az állatokat, hogy lesznek amelyek az ember közelében fognak élni, amiket meg lehet háziasítani, háziállatok, és a szabadon élö vadak.


Bizonyára nem képzelte hogy zsiráfot, orrszarvút, krokodílt vízilovat stb. fogunk az udavrunkon tartani.


Én ugy tudom, hogy még az evoluciuonisták sem állítják, hogy az ember után fejlödtek volna ki a háziállatok

2013. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
57%

Hát mikor máskor fejlődtek volna ki,ha nem az ember után?


Vagy szerinted a kutya már volt az ember előtt is?

De lehetne említi a háziasított növényeket is.Kétlem hogy a mai étkezési alma csak úgy lett volna az ember előtt is.

2013. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Hát már most megírom, de én azt hittem, hogy felnött emberekkel irkálgatok itt....
2013. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Igen, mi felnőtt emberek vagyunk. Neked kéne már felnőni, és nem hinni a mesékben. Vagy legalábbis nem görcsösen ragaszkodni hozzájuk.
2013. dec. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!