Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten pillangót és madaraka...

Ha Isten pillangót és madarakat teremtett, miért teremtett kullancsot, bélférget, tetveket meg ilyeneket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Hernyó stádiumban a pillangók elevenen felfalják a fákat. :D
2013. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha növény lennék, megkérdezhetném ugyanezt őzről, tehénről, elefántról nem is beszélve. De bármilyen más élőlény lennék, akkor az emberre vonatkozóan még inkább megkérdezném.


Nem tudom, hogy az élet miért olyan, hogy csak más élet árán tud fennmaradni, valószínűsítem, hogy Isten is egyik középkori hívének, William Ockhamnak elvét követi (pontosabban Ockham ismerte fel Isten elvét), és a lehető legegyszerűbben alkotja meg a világát - ahol sok élőlénynek könnyebb egy másikból táplálkoznia, mint fotoszintézissel léteznie. Egy-egy megvilágosult keleti mester lehet, hogy rácáfol erre, ha napfényen és vízen él.

2013. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Részben csatlakozom az előttem szólóhoz.


Ha a teremtő így alkotta meg a fizikai világot, akkor arra jó oka volt.

De azért egy Nővény életét, azért ne hasonlítsuk már egy állat, vagy ember életéhez.

a növényeket a táplálkozásra teremtette, az állatoknak embereknek, mert így látta jónak.

Ha mást talált volna ki akkor meg abba kötnének bele.

egyébként is a táplálkozást azért teremtette így, hogy nem csak egy szükséges dolog legyen az életben hanem élvezetes is, az ízek kavalkádjainak közepén.


Eszetekbe sem jut, hogy pozitívan is lehet erre gondolni.

avval Én sem értek egyet, hogy az állatokat, megegyük, bár most még engedély van rá a tökéletlenség miatt.

ez nem volt mindig így, és Isten új rendszerében sem lesz majd.


Katy Weaver

2013. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Azért, mert megtehette.

2. Csak az ember gondolja, hogy ez isten műve. A bélféreg nem gondolja így, sehogy se gondolja.

3. Egészen jó épeszű elképzelései vannak az embernek a pillangókról és tetvekről, és abban mindennek megvan a maga szerepe. Nincs ellentmondás benne. És amíg valaki jobbat nem mond, megfelelő munkahipotézisnek tűnik pillanatnyilag.

2013. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerinted miért ne teremthetett volna kullancsot, vagy bélférgeket? Nem értem.
2013. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A béka vagy rovarok más állatok eledeléül szolgálhat. De a bélféreg? Meg a kullancs? Ilyet nem eszik semmi.

A másik, hogy az emberek a bibliában azt írják, hogy Isten örömét lelte abban ha megölték az állatokat áldozás címszóval. Ez is csak az emberek véleménye.

2013. jún. 25. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért teremtett Isten magas hegyeket? Ha leesnek az emberek róla, akkor meghalnak. Kb. ilyen a kérdés. Biztos van valami szerepük.
2013. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
Ilyen egy fizikai világ. Mindegyikben vannak ilyesmik.
2020. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!