Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti nektek milyen az Isten...

MarkoG kérdése:

Ti nektek milyen az Isten képetek?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés egyértelmű, Isten tagadók kíméljenek, Sátánisták is írhatnak, hogyan képzelik el az Istent

2013. jún. 23. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

12 Megfordultam, hogy lássam, milyen hang szólt hozzám, és amikor megfordultam, hét arany gyertyatartót láttam, 13 és a gyertyatartók között az Emberfiához hasonlót: hosszú palástba volt öltözve, mellén aranyövvel körülövezve; 14 feje és haja fehér volt, mint a hófehér gyapjú, szeme, mint a tűz lángja; 15 lába hasonló volt a kemencében izzó aranyérchez; hangja olyan, mint a nagy vizek zúgása; 16 jobb kezében hét csillagot tartott, szájából kétélű éles kard jött ki, és tekintete olyan volt, mint amikor a nap teljes erejével fénylik.


Jelenések 1, fejezet

2013. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

(Dániel 7:9, 10) 9 Néztem, mígnem trónokat állítottak fel, és az Öregkorú leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú, trónja lángoló tűz, annak kerekei pedig égő tűz. 10 Tűzfolyam áradt és jött ki előle. Ezerszer ezren szolgáltak neki, és tízezerszer tízezren álltak előtte. Összeült a Törvényszék, és könyveket nyitottak fel.


(Ezékiel 1:25-28) . . .) 26 És a fejük fölött levő boltozat fölött valami zafírkőféle látszott, trónhoz hasonló. A trónhoz hasonló valamin pedig olyasvalaki ült ott fenn, aki kinézetre a földi emberhez hasonlított. 27 És láttam valamit, ami az arany-ezüst ötvözet izzó fényére emlékeztetett, mintha valami tűzféléhez hasonló lett volna körös-körül a belsejében, a csípőjének tűnő résztől fölfelé. A csípőjének tűnő résztől lefelé pedig valami tűzfélét láttam, és fényesség vette őt körül. 28 Volt valami, ami úgy nézett ki, mint a felhőtömegben megjelenő ív a záporeső napján. Így nézett ki a fényesség körös-körül. Olyannak látszott, mint Jehova dicsősége. Amikor megláttam ezt, arcra borultam, és hallottam valakinek a hangját, aki beszélt.


Katy Weaver

2013. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Én Isten olyan személynek képzelem el aki több mint nagyon nagyon Jó ezt szavakkal nem lehet elmondani és leírni sem.

Ismert már születésem előtt és anyám méhétől fogva úgy gondolt rám, én is az Ő országába mehetek és üdvösséget adott a Jézus Krisztus

engesztelő áldozata által.

Megismerhettem Őt megtérhettem és újjászülettem víztől és Szent Szellemtől.

A keresztény életemben elviselte botladozásaimat, eleséseimet, bűneimet ezek ellenére Ő ott volt és van mellettem.

Ha beteg voltam, vagy megsérültem Ő meggyógyított ha bajba kerültem Ő megmentett, az átkokból és démonoktól megszabadított.

Mindig szeretetét árasztotta rám akkor is ha KERESZTÉNYKÉNT !

rosszat tettem és nem lesújtott rám ez hívják a kegyelemnek Isten jóindulatának nem azt kaptam tőle amit megérdemeltem volna.

Ez az évek során inkább megjobbította a tetteimet, hogy ha Isten ilyen jó volt és jó hozzám odaadta értem a számára legdrágábbat Jézust akkor ez engem arra ösztönöz, hogy szeressem Őt teljes szívemből,

Szellemben is és tudatosan is azt tegyem ami kedves előtte.

Az Istenképem elsősorban a Bibliából valamint pozitív élettapasztalatokból adódnak.


Üdv:Alex

2013. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A belső békém,bölcsességem,az intuícióm,amely megsúgja mi a legjobb amit tehetek adott helyzetben,a kreativitásom,hogy a nehéz helyzetekből ki tudok kerülni győztesen,anélkül,hogy erőszakhoz kellene folyamodnom.Ebben hiszek,szerintem nem kell túl bonyolítani,csak hinni kell abban,amiről tudja az ember,hogy támaszkodhat rá.
2013. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az evangéliumok bemutatják Jézus Krisztust.

Életét ,hozzá állását az emberekhez ,és a bűnhöz.

Ő maga mondta az egyik tanítványának ,aki azt kérte ,hogy az Atyát mutassa be nekik:Milyen régen veletek vagyok .és nem ismertétek fel ,hogy Én az Atyában, az Atya Én bennem van ,aki Engem lát az Atyát látja.Én és az Atya egy vagyunk.

Vagyis aki meg akarja Istent ismerni,vagy kíváncsi az Isten képre ,nézzen Jézus Krisztusra.

A Kollossé levélben is olvassuk :Ő a láthatatlan Isten képmása.

És még sok-sok bibliai rész támasztja alá Jézus Krisztus személyét aki valóságos Isten és valóságos ember .

Mer ott hagyta a meny dicsőségét ,és emberi formát vett fel ,hogy megváltson bennünket a bűn és a halál átkábol.

Ezért aki Krisztusban van ,új teremtés....át ment a halálból az életbe.

Hiszen Jézus mondta :Én vagyok a eltámadás és az élet,ha valaki hisz Bennem ,ha meghal is él.Hiszed e ezt!!!????

2013. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves 5-ös. Csupán elöntött a kíváncsiság.


"És még sok-sok bibliai rész támasztja alá Jézus Krisztus személyét aki valóságos Isten és valóságos ember."


Ezek szerint Jézus Krisztus, egy Isten?

2013. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Belmong válasza:


Kedves 5-ös. Csupán elöntött a kíváncsiság.


"És még sok-sok bibliai rész támasztja alá Jézus Krisztus személyét aki valóságos Isten és valóságos ember."


Ezek szerint Jézus Krisztus, egy Isten?



Nem ,nem ,kedves Belgmond,Jézus Krisztus nem "egy Isten" ,hanem Ő az Egy Igaz Élő Isten kinyilatkoztatása.:


Levél a Héberekhez:

1.

Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,

2.

A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette,

3.

A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,

4.

Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál.

5.

Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

6.

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

7.

És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,

8.

Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.

9.

Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.

10.

És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;


János evangéliuma,5.részében:

...15. Elméne az az ember, és hírül adá a zsidóknak, hogy Jézus az, a ki őt meggyógyította.

16. És e miatt üldözőbe vevék a zsidók Jézust, és meg akarák őt ölni, hogy ezeket művelte szombaton.

17. Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

18. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.


És a többi és a többi....

Már csak el kell hinni amit a Biblia ír és amit Jézus mond,és nem kiforgatni az írásokat ahogy egyesek teszik.

2013. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Megnyugodhatsz kedves 7-es, nem állt szándékomban kiforgatni amit írtál, csupán szó szerint értelmeztem azt.


"...Jézus Krisztus személyét aki valóságos Isten és valóságos ember."

És ha megengeded, leírom még egyszer a lényeget -> "...aki valóságos Isten..."

Nem vagyok benne biztos, hogy más ne értené félre ezt a mondatot, hiszen itt azt állítottad, hogy Jézus valóságos Isten, és ember. Mindezek után lezártad a mondatot, és nem került utána olyasmi, hogy "kinyilatkoztatása". Tehát minden megvolt hozzá, hogy félreértsem. Az ember, aki esetleg nem olvasta a Bibliát, és józan paraszti ésszel gondolkodik, e mondat után, minden oka meglenne arra, hogy feltételezze, hogy butaságokat beszéltek. Erre érdemes nagyon figyelni.


De köszönöm válaszod, most már tudom a kérdésemre a választ. :)

2013. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!