Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg így teremtett?

Tényleg így teremtett?

Figyelt kérdés

Elolvastam a teremtés történetét, de valami nem tiszta:


"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."


Hogy? A kezdeti időkben a Földnek nem is volt légköre!


"Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett."


Dehiszen előbb volt világosság, a Föld csak utána jött létre!


"Isten ismét szólt: "Gyűljenek össze az ég alatti vizek egy helyre és emelkedjék ki a száraz." Úgy is történt."


Juj! MI??? A Föld tök száraz volt és forró, miután lehűlt alakult ki rajta víz és nem fordítva!


"Akkor megint szólt Isten: "Teremjen a föld zöldellő növényeket, amelyek termést hoznak, és fákat, amelyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek a földön." Úgy is lett."


Hát ezt meg hogy? A szárazföldi növényzet a tengeri élet kialakulása után alakult ki!


"Akkor megint szólt Isten: "Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."


Na ez hogy csinálta? Hiszen már a Föld keletkezése előtt voltak csillagok! Naprendszerek stb.. A Nap sokkal előbb volt már és a Hold csak jóval később alakult ki.


"Isten szólt: "A vizek teljenek meg élőlények sokaságával, az égen, a föld felett pedig röpködjenek madarak". Úgy is történt."


Itt képzavar van! A vízi élőlények jóval a szárazföldi élet előtt jelentek meg, a madarak meg sokkal később.


"Aztán szólt Isten: "Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint." Úgy is történt."


Na ez már túlzás! Háziállatokat?! Az ember megjelenése előtt nem léteztek háziállatok, azokat az ember háziasította!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A csúszómászók sok-sok idővel a vadak és madarak előtt alakultak ki!


"Isten újra szólt: "Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog."


Az embert csak a háziállatok után teremtette? Az nem semmi!


Ennyi hibás zagyvasággal én megbuktatnám azt, aki ezeket kitalálta és még le is írta!



2013. dec. 29. 18:09
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

grkaty


Pontosítsd a pontatlanságaimat.


Érdekes, hogy a teremtéstörténet ordító hibáit nem vetted észre. Ezért is kellett nekem:)

2013. dec. 30. 14:15
 22/48 anonim ***** válasza:
67%

"sok tudóst arra az elgondolkodtatásra kényszerít, hogy ez "NEM LEHETETT CSUPÁN a VÉLETLEN"


Sok tudós meg arra jutott hogy igenis véletlen.Akkor az állás 1-1.


Ez nem szavazás kérdése.

2013. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
42%

Például az elsö vers: " kezdetben teremté Isten az eget és a földet"?


Hogyan jön hozzá logikusan a kérdésed? Mit szólsz az "ösrobbanás" elmélethez? Mit gondolsz mikor volt a kezdet?


....mi történt az ösrobbanáskor, mi indította be? Miböl keletkezett az anyag?

2013. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó:irány You Tube ,és ott nézd meg a következőt:


http://www.youtube.com/watch?v=i0IaWbWE3ng


A videó sajna nem egy HD minőség,de azért inkább a lényegre figyeljünk.Jó szórakozást.

2013. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

grkaty



Ha az ősrobbanás és a teremtés között kell választanom, hogy melyik tűnik reálisnak, melyikre van több bizonyíték, akkor habozás nélkül az ősrobbanást választom.

Amióta tudjuk, hogy a világegyetem tágul, elég volt visszaszámolni, hogy világos legyen, valaha egy apró pont volt. Ezzel szemben a teremtésre az égvilágon semmi bizonyíték nincs, még egy aprónyi sem.

2013. dec. 30. 15:02
 26/48 anonim ***** válasza:

én nem állítottam, hogy nem hiszem el az ösrobbanást.

A kérdésem az, amit leírtam... tudnál rá írni valamilyen választ? Szívesen elolvasnám...igazán


Az ösrobbanás elmélet nincs ellentétben a Bibliával

2013. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
42%

és még ahhoz, hogy a "világegyetem tágul" ez is összhangban van a Bibliai szöveggel, már az Ó Szövetségben költöi nyelven az van írva Istenröl: "aki kifeszítí az egeket"....

tehát ez is igaz tudományos és bibliai szempontból is


De térjünk vissza ugye a kezdethez

2013. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Az ősrobbanás elmélet nincs ellentétben a Bibliával"


Kezdetben teremté Isten az eget és a Földet. Utána lőn világosság.

Mondjuk, hogy a világosság az ősrobbanás fénye. De előtte nem lehetett ég és föld, mert az csak jóval az ősrobbanás után lett. Ez miért nem ellentmondásos?

És ne gyertek nekem azzal, hogy szimbolikus, mert akkor a finn Kalevala sem mond ellent az ősrobbanás elméletnek.

2013. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, ha elolvasod figyelmesen, akkor megtudod hogy amikor már a világosságról beszél, megvolt teremtve a Föld.


Képzeljük el magunkat, ha vissza tudnánk utazni az idöbe mit látnánk a földön a "megszületése" pillanatában?


Kihagyhatjuk a filozófiát, vegyük a tudományos tényeket

2013. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
67%

"kihagyhatjuk a filozófiát,vegyük a tudományos tényeket"


Hála az égnek!Vagy nem is tudom hogy ateistaként hogy is kellene ezt mondanom.

Végre kedvező téma.


Na felvázolom röviden a Föld születését.


-5 milliárd év:A Föld az összes többi bolygóhoz hasonlóan még csak kis planetezimálok formájában kering a központi csillag (Nap) akkréciós korongjában.Kicsik,nem szabályos alakúak.Ekkor még durván 25 bolygó lehetett,egymást keresztező pályákon.


-4,6 milliárd év:Az egymást keresztező pályájú égitestek "bekebelezték " egymást,kőzetanyaguk egyesült.Létrejöhettek a nagyobb égitestek is.A belső naprendszer megtisztul a törmeléktől,ez az első nagy meteorbombázás a Föld életében.Ekkor már fél milliárd éve van Nap,azaz van fény.


4 milliárd év:Egy hatalmas kozmikus "karambol" során egy planetezimál súrolja a Föld kérgét,és köpenyét.A kiszakadt törmelékanyag pályára áll körülöttünk és egy holddá áll össze.Ezt mi Holdnak hívjuk.Saját fényt nem termel,nincs semmiféle energiatermelése.Pusztán a megfelelő helyzetben visszaveri a Nap fényét.


-3,8-4 milliárd év:A felszíni hőmérséklet eléri a 100 C° alatti hőmérsékletet.A felszíni mélyedésekben megkezdődhet a légköri pára lecsapódása.Ősóceánok születhetnek.


-3,8-3,6 milliárd éve:Létrejönne a ma ismert első élőlények.Kezdetleges prokarióták.Nem állatok,nem növények,se semmi hasonló.A prokarióta az prokarióta.


Na durván ez lenne a sztori eleje.Ezt te hogy a fogamba tudod összeegyeztetni a Bibliai sztorival?

2013. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!