Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg így teremtett?

Tényleg így teremtett?

Figyelt kérdés

Elolvastam a teremtés történetét, de valami nem tiszta:


"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."


Hogy? A kezdeti időkben a Földnek nem is volt légköre!


"Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett."


Dehiszen előbb volt világosság, a Föld csak utána jött létre!


"Isten ismét szólt: "Gyűljenek össze az ég alatti vizek egy helyre és emelkedjék ki a száraz." Úgy is történt."


Juj! MI??? A Föld tök száraz volt és forró, miután lehűlt alakult ki rajta víz és nem fordítva!


"Akkor megint szólt Isten: "Teremjen a föld zöldellő növényeket, amelyek termést hoznak, és fákat, amelyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek a földön." Úgy is lett."


Hát ezt meg hogy? A szárazföldi növényzet a tengeri élet kialakulása után alakult ki!


"Akkor megint szólt Isten: "Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."


Na ez hogy csinálta? Hiszen már a Föld keletkezése előtt voltak csillagok! Naprendszerek stb.. A Nap sokkal előbb volt már és a Hold csak jóval később alakult ki.


"Isten szólt: "A vizek teljenek meg élőlények sokaságával, az égen, a föld felett pedig röpködjenek madarak". Úgy is történt."


Itt képzavar van! A vízi élőlények jóval a szárazföldi élet előtt jelentek meg, a madarak meg sokkal később.


"Aztán szólt Isten: "Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint." Úgy is történt."


Na ez már túlzás! Háziállatokat?! Az ember megjelenése előtt nem léteztek háziállatok, azokat az ember háziasította!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A csúszómászók sok-sok idővel a vadak és madarak előtt alakultak ki!


"Isten újra szólt: "Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog."


Az embert csak a háziállatok után teremtette? Az nem semmi!


Ennyi hibás zagyvasággal én megbuktatnám azt, aki ezeket kitalálta és még le is írta!



2013. dec. 29. 18:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
57%
Jó. Írd be neki az egyest. Nekünk meg mesélj egy kicsit a háziasításról, hogy történt.
2013. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
68%
Egyél csokit. Az megnyugtat.
2013. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
32%
Hanyadik osztályba jársz?
2013. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező,a kérdés unalmas,már van minimum 10000 ugyanezt boncolgató kérdés.


Most biztos fognak jönni olyan keresztények akik a szimbolikusság mellett érvelek majd.


Illetve jön majd a másik csoport a szó szerinti értelmezés hívei.Ők meg majd bebizonyítják neked még azt is hogy 2-1=3,7


Szóval ez lenne a rövid lényege ennek a vitának.Eldöntheted hogy vitázol-e valakivel azon hogy mennyi 2-1,vagy inkább halkan végignézed hogy milyen ködöt tudnak készíteni a sztori körül.

2013. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
2-1 az nem 3,7 hanem 6,89
2013. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
22%

amúgy meg valaki jelen volt a világ kezdetekor?


Mert csak annak van joga kommentálni.


A tudomány magyarázatát is nyugodtan dobhatjuk a kukába, az, hogy nagy bumm, az sem magyaráz meg semmit az égvilágon!

2013. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
76%

Nem voltam jelen a közeli parkban lévő 180 éves tölgyfa ültetésekor sem,de eddigi kutatásaim során arra jöttem rá hogy 180 éves tölgyfák náluk fiatalabb tölgyfákból szoktk felcseperedni.Ezen elméletemet úgy gondolom a gyakorlatba helyezni hogy egy szabályt állítok föl:Minden mai tölgyfa,egy ma is megfigyelhető fiatal tölgyfa idősebb változata.


Tádáááá!Nem voltam ott,de kis logikával rájöhetek hogy nem szilvafából,nem eldobott sörösüvegből,és nem kavicsból lett az a tölgy.


Remélem érted a hasonlatot.

2013. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
58%

Hé, újszülöttnek minden vicc új!


Nem szaad letorkollni a szerencsétlent, aki elé csak most került irodalom (vagy szörnyűség: hittanóra!) keretében ez a maszlag.


Igen, a Biblia szerint így teremtett.

Sőt:

a Föld LAPOS volt, az ég a sztoriban pedig egy szilárd kuplola felette, és tartályokban van a kupola másik oldalán a "fent lévő vizek", amik nyitható_zárható ablakokon keresztül vannak beengedve (így lesz az eső, hó, jégeső).


A csillagok mindössze kis kavicsok eme mesekönyvben.


És minden állat ezen a ponton növényevő (pl. oroszlán).



Extra yo, hogy EZ megy le "erkölcstanoktatás" címszóval.

Ha vki megmutatja hol itt az erkölcs...

2013. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
54%

"

Nem voltam jelen a közeli parkban lévő 180 éves tölgyfa ültetésekor sem,de eddigi kutatásaim során arra jöttem rá hogy 180 éves tölgyfák náluk fiatalabb tölgyfákból szoktk felcseperedni.Ezen elméletemet úgy gondolom a gyakorlatba helyezni hogy egy szabályt állítok föl:Minden mai tölgyfa,egy ma is megfigyelhető fiatal tölgyfa idősebb változata.


Tádáááá!Nem voltam ott,de kis logikával rájöhetek hogy nem szilvafából,nem eldobott sörösüvegből,és nem kavicsból lett az a tölgy.


Remélem érted a hasonlatot.

"


Értem.

Akkor meséld már el, hogy hány ma is megfigyelhető világegyetemmel találkoztál?

Mi alapján állítasz fel egy szabályt olyan jelenséggel kapcsolatban, amiből nem hogy többet nem volt alkalmad megfigyelni, DE EGYET SEM?

Mert hogy világkeletkezésből, szerintem egyet sem leshettél meg.


Remélem érted a konkrétumot.

2013. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 gipcilanti válasza:
0%

"

Nem voltam jelen a közeli parkban lévő 180 éves tölgyfa ültetésekor sem,de eddigi kutatásaim során arra jöttem rá hogy 180 éves tölgyfák náluk fiatalabb tölgyfákból szoktk felcseperedni.Ezen elméletemet úgy gondolom a gyakorlatba helyezni hogy egy szabályt állítok föl:Minden mai tölgyfa,egy ma is megfigyelhető fiatal tölgyfa idősebb változata.

"


És egy tölgyfa keletkezéséből milyen logikával jutsz el a világ keletkezéséig?


"

Tádáááá!Nem voltam ott,de kis logikával rájöhetek hogy nem szilvafából,nem eldobott sörösüvegből,és nem kavicsból lett az a tölgy.

"


Talán pont az a baj, hogy kis logikát használsz.

2013. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!