Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtett Isten? Miért...

Miért teremtett Isten? Miért vagyunk itt?

Figyelt kérdés
Tehát van egy Isten, aki tökéletes, aki felette áll mindennek, akit lehetetlen legyőzni, aki ellen lehetetlen szövetkezni, hiszen ő maga minden. Ő az örökkévaló. Miért termett meg minket. Hiszen nincs szüksége ránk? Szeret minket. De miért szeret minket? Lehet azt mondani, hogy ő maga a szeretet. De akkor miért nem szereti csak saját magát? Engem nem zavar, hogy Isten szeret engem én is nagyon szeretem őt. De miiért vagyok itt, ha Istennek semmi szüksége rám?
2013. szept. 11. 19:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs rossz helyre tettem a kérdőjelet. Még egyszer: Miért teremtett minket? Hiszen nincs szüksége ránk.
2013. szept. 11. 19:29
 2/11 anonim ***** válasza:

De igen! Szüksége van ránk. A playstation 35-tel akar játszani, de ő lusta volt megteremteni ezért kivárja amíg mi megvesszük a mostani, abból fejlesztik a következőt, ő meg kivárja a legdurvább kiadását.


Ráér az öreg, azt mondják...

2013. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó poén! Én szeretnék Istenhez közel kerülni. Csak annyi a miért. Miért teremtett? Miért szeret minket? Miért vagyok itt? Van egy tökéletes lény, aki önmagában maga a tökély, mert ez így van. De akkor miért teremtett minket?
2013. szept. 11. 19:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek a kérdések annyira idegesítenek engem. Tudom pontos választ csak Istentől fogok kapni, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
2013. szept. 11. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért mert örömét leli az alkotásban. És aztán örömét leli az autonóm lények ténykedéseiben.
2013. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jeremiás

9,23 Ezt mondja az Úr: Ne dicsekedjék a bölcs az ő bölcseségével, az erős se dicsekedjék az erejével, a gazdag se dicsekedjék gazdagságával;

9,24 Hanem azzal dicsekedjék, a ki dicsekedik, hogy értelmes és ismer engem, hogy én vagyok az Úr, a ki kegyelmet, ítéletet és igazságot gyakorlok e földön; mert EZEKBEN TELIK KEDVEM, azt mondja az Úr.

2013. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
jó lenne,ha lenne idő ezen gondolkodni. de az idő pénz,a filozofálást meg nem fizetik meg!
2013. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak őrületet látok és pusztulást...
2013. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez nagyon erős kérdés. és nekem úgy tűnik, hogy csak úgy lehet rá válaszolni, hogy ha ezt valahogy beemeled isten természetébe. tehát, hogy a tökéletesség és örökkévalóság természete, hogy univerzumokat pattint ki magából. és ez tényleg olyasmi, mint a jeremiás idézet, amit #6 hozott neked. tehát, hogy ez egy végső tény. hogy isten olyan, hogy teremt. nincs több kérdésnek helye tovább.


a hinduizmusban azt mondják, hogy az egész mindenség, amit tapasztalunk, nem más, mint az isteni abszolútum kreatív játéka. ugyan olyan cél nélküli önmagáért való tevékenység, ahogy egy kisgyerek játszik.

2013. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előző jó válasz!


Még kiegészítve annyival, hogy te pl. nem vagy festőművész, gondolom. Na most egy festő, amikor elkészíti a művét és minél több időt öl bele, annál jobban szereti és az alkotása hozzá nől. Valamikor képtelen elajándékozni vagy eladni. És egy festmény alkotása milyen csekély a világmindenség, ember megalkotásához képest. Az ember képtelen önmagát szeretni, egészséges embernek szüksége van egy másik emberre vagy Istenre, hogy szeresse és ez által viszont szeresse őt. És mivel az ember Isten képére teremtetett...

2013. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!