Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtett Isten? Miért...

Miért teremtett Isten? Miért vagyunk itt?

Figyelt kérdés
Tehát van egy Isten, aki tökéletes, aki felette áll mindennek, akit lehetetlen legyőzni, aki ellen lehetetlen szövetkezni, hiszen ő maga minden. Ő az örökkévaló. Miért termett meg minket. Hiszen nincs szüksége ránk? Szeret minket. De miért szeret minket? Lehet azt mondani, hogy ő maga a szeretet. De akkor miért nem szereti csak saját magát? Engem nem zavar, hogy Isten szeret engem én is nagyon szeretem őt. De miiért vagyok itt, ha Istennek semmi szüksége rám?
2013. szept. 11. 19:28
1 2
 11/11 világvége1 ***** válasza:
Azért vannak a fizikai világok, mert ezeken a helyeken folyik a szellemek kiválogatása: jó marad-e a teremtésekor, vagy gonosszá lesz – ez alapján dől el, ki megy a pokolba és ki a mennybe. Isten a jókat szereti. Azért teremti a különböző lényeket, hogy boldogok legyenek.
2020. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!