Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem a kereszt?

Miért nem a kereszt?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést első sorban a Jehova tanúihoz intézném.

Ne érezzétek támadásnak,csupán csak egy kérdés mert nem tudom megérteni,hogy mi okból nem tudjátok elfogadni a keresztet. Jómagam is hívő vagyok,de nem volt soha alkalmam beszélgetni erről a témáról,csak annyit tudok erről amit itt ott hallottam. A Bibliában több helyt is említve van a kereszt,ezen kívül a történelem is bizonyítja,hogy nem oszlopokat hanem kereszteket használtak a rómaiak.Mi annak a magyarázata,hogy a Jehova tanúi tagadják ezt?

Ismétlem,nem piszkálódni akarok,csak meg szeretném érteni.

Köszi a válaszokat!



2013. febr. 7. 01:38
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
29%

"a Jézus Krisztusban vetett hitemet sem fogod tudni megingatni,semmilyen mesterkedési formával sem."


Egy idézet volt csupán, melyre a választ kerülöd, mivel azzal változtatnod kéne a gondolkozásodon. Vagy nem erről van szó? Pedig nagyon úgy tűnik.


Maradjunk a "szeretetnél"? Igen, ezzel én is egyetértek. De a Biblia tanítása-e vajon az, hogy akkor mutatunk ki szeretetet mások iránt, ha hagyjuk őket békén, mindenkit a saját véleményében?! Nem, ez nem a Biblia tanítása, hanem az embereké, ezért én nem is követem.


"Ezután is azt az imádatot fogja megkapni tőlem,mint ami valójában jár neki."


A te döntésed, azt csinálsz, amit akarsz, azt imádsz, amit akarsz, de ne állítsd be úgy, hogy Jehova Tanúi ellenében, te követed a helyeset, mert ez nem igaz! A Biblia egyértelműen ellent mond neked, ugye nem veszed sértésnek, ha leírok néhány ilyen verset?


(Efézus 5:20) "mindig, mindenért hálát adva a mi Istenünknek és Atyánknak Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében."


(Kolossé 3:17) "És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala."


(Róma 15:5-6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Olvasol ezekben olyant, hogy Jézust, vagy Jézust is kell imádni? Nem. De lehet? Nem lehet. Ki van zárva, hogy az imádatunk tárgyát Jézussal azonosítsuk!

2013. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 A kérdező kommentje:

Nem nem,hanem a szeretet azt jelenti,hogy

türelem,alázat,megbocsátás és kegyelem.


És most újra megismétlem,hogy köszönöm,de nincs több kérdésem hozzád. És megkérlek,hogy ezt tartsd tiszteletben.


Köszönöm!

2013. febr. 10. 20:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!