Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Többször láttam h autoban...

Többször láttam h autoban ülve hogy sokan keresztet vetnek vezetés közben miközben egy krisztus kereszt mellet haladnak el miért? és melyik vallásban van ez? Miért csinálják? Mit fejeznek ki vele?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Katolikusok, szerintük a tiszteletet.
2013. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyum mesélte hogy Erdélyben a protestánsok szokása ez, ha a templom előtt elhaladnak 3szor keresztet vetnek.

Ez az ő dolguk, hogy mit fejeznek ki vele.

Én is protestáns vok

2013. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

"sokan keresztet vetnek vezetés közben miközben egy krisztus kereszt mellet haladnak el miért?"


Babonaságból... mert nem ismerik Istent...

2013. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó válaszoló. Miért mondod, hogy aki keresztet vet, az babonaságból teszi? Meg, hogy nem ismerik Istent. Te honnan tudod ezt? Nem is ismered az embereket, akik keresztet vetnek, de kijelentesz róluk egy nagyon súlyos dolgot. Szerinted Istennek tetszik ez?
2013. jan. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor végülis mit fejeznek ki vele mert még mindig nem világos :D
2013. jan. 25. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a katolikusoknál szokás keresztet venni, illetve náluk jelkép a kereszt, a feszület.
2013. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Prókátor ***** válasza:

Tiszteletet fejeznek ki vele.

Tiszteletet Isten iránt, Jézus iránt. Persze vannak sokan, akik csak megszokásból teszik ezt, de nehezen hiszem, hogy azokban is ne lenne ott legaláb a szikrája az Isten iránti tiszteletnek.

2013. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!