Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem a kereszt?

Miért nem a kereszt?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést első sorban a Jehova tanúihoz intézném.

Ne érezzétek támadásnak,csupán csak egy kérdés mert nem tudom megérteni,hogy mi okból nem tudjátok elfogadni a keresztet. Jómagam is hívő vagyok,de nem volt soha alkalmam beszélgetni erről a témáról,csak annyit tudok erről amit itt ott hallottam. A Bibliában több helyt is említve van a kereszt,ezen kívül a történelem is bizonyítja,hogy nem oszlopokat hanem kereszteket használtak a rómaiak.Mi annak a magyarázata,hogy a Jehova tanúi tagadják ezt?

Ismétlem,nem piszkálódni akarok,csak meg szeretném érteni.

Köszi a válaszokat!



2013. febr. 7. 01:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

"Tudod,nem szeretek "paraszt" lenni,de mikor a tanuk azzal jőnek,hogy "na ezt vizsgáld meg,meg amazt az igét vizsgáld meg.." ez egy kicsit valahol rosszul érint,mivel ezeket az igéket,verseket rengetegszer átnyálaztam mivel kerestem bennük a bibit,mint ahogy ezt már említettem."


Kedves kérdező, ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez nem igazán az alázatosságról szól... Ha te kérdezel, mi válaszolunk (ha tudunk, ha lehet), de szerintem egyetlen Tanúnak sem jutna eszébe azt mondani, hogy most már "elégedett" a biblikus tudásával.


Ha viszont alaposan kerested a bibit a Szentírásban, akkor ezt a verset hogyan értelmezed azzal összhangban, ahogy Jézusról vélekedsz:


(1Korinthus 2:16) "Mert 'ki ismerte meg Jehova gondolkodását, hogy oktathatná őt'? Bennünk azonban megvan Krisztus gondolkodása."

2013. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

Kedves 40/ megnéztem a képet amit felraktál,igen tényleg megmagyarázza a szegekkel való konfliktusokat,de a titulust(tábla) még mindig nem mert itt még mindig a kezek fölött van és nem közvetlen a fej fölött. Köszönöm törekvésedet de szerintem valami olyant kellene felhozni ami kizár minden mást. Vagy tévedtek volna az apostolok amikor leírták mindazt amit láttak? Az a baj,hogy túl sok a feltételezett tévedés ami ezt a kérdést illeti,és egyre jobban megerősödik bennem az amit eddig is hittem,vagyis az,hogy kereszt volt az eszköz. Nem lehetett más mivel a leírtak alapján,és amit a történelemből is tudunk csak úgy lehet azt a pózt elérni ha kezek nem kerülnek a fej fölé hanem a fej alatt maradnak. De mindenesetre köszönöm,hogy megosztottad velünk a képet.

Kedves utolsó!

Igen minden bizonnyal igazad van,megfeledkeztem magamról.

Köszönöm a helyreigazítást,de mint ahogy már írtam én is ember vagyok és nem vagyok tévedhetetlen. Lehet,hogy a következő soraimban is újra fogok tévedni és ezért előre is bocsánatér esedezem ha ez netán megtörténne.

Igen valóban ti követitek Krisztust, és annyira buzgón teszitek ezt,hogy egy kétezer éves történetet akartok megváltoztatni gyökerestől,csupán azért mert nektek minden ami a Bibliában volt úgy ahogy van téves. De ha már itt tartunk megkérdezném,hogy milyen istent követtek ti valójában? Tudod,elmondom, hogy az én Istenem aki a Bibliában található az egy hatalmas Mindenható mindenek fölött létező Isten.Én nem hiszem, hogy az az Isten akiben millió más hozzám hasonló ember hisz meg engedné azt a szörnyűséget,hogy elvesszen egyetlen vessző vagy pontocska,abból az iratából amelyben Ő szerepel,amelyben magát íratja bele. Nem is beszélve a nevéről! Te el tudod azt fogadni,hogy egy ilyen hatalmas mindenható Isten megengedné,hogy a nevét az emberek mindenféle zűrös körülmények között fedezzék fel? Mert ha te ezt bevallod akkor sajnos az az isten amit te imádsz,nem ugyan az az Isten aki az én Bibliámban szerepel valahogy így ír magáról "És mondá az a ki a királyiszéken ül vala: Íme mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg mert e beszédek hívek és igazak. És mondá nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjzónak adok az élet vizének forrásból ingyen."(Jel.21,5-6)

"Mert meg vagyok győződve,hogy sem halál,sem élet,sem angyalok sem fejedelemségek,sem hatalmasságok,sem jelenvalók,sem következendők,Sem magasság,sem mélység,sem semmi más teremtmény nem szakíszthat el minket az Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban."(Rom.8,38-39)

Na és most a lényegre térnék,bocsánatot kértem a tévedésemért,elnézést kértem,hogy "okosnak" mondottam magam,most már lényegtelen,hogy én ezt ,hogy értelmeztem.

Ez neked nem volt elég,így másodszor is megpiszkáltál, és figyelmeztettél,hogy Vigyázz mert....!

Azt hiszem,hogy tudom,hogy mi is valójában a gondod velem,nem azzal van a bajod,hogy mit írok hanem azzal van a bajod,hogy miért írom azt amit írok. Bocsánatért esedezem,hogy megsértettelek,hogy csorbát ejtettem a büszkeségeden,sajnos nem ezt akartam. Remélem eltudod nézni nekem a hibáimat,és többé nem fogsz kötekedni.

Előre is köszönöm megértésedet!

2013. febr. 8. 18:35
 43/62 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Nem vagyok Jehova Tanúja, sőt egyik felekezethez sem tartozom. A történelmi tényekből indulok ki, és a rómaiak kereszten feszítették meg az embereket, így a bibliai történetet is így fogadom el.


Viszont, hogy a kezek feletti tábla rejtélyét feloldjuk, van egy nagyon egyszerű mód. Vedd a kínoszlopot, de az ember kezeit ne előlre szegezve képzeld el, hanem az oszlop hátuljára. Így már a kifeszített feje felé kerülhet a tábla, és senki sem tudja azt mondani, hogy a keze felett van, hiszen a keze jóformán ott sincs.


A vesszőhibáról pedig azt tudom mondani, nem ismerem az eredeti szöveget, és azt sem tudom, milyen jel jelöli benne a vesszőt. Ha egyáltalán jelöli valami. De ha megnézed a Bibliafordításokat, és összehasonlítod a Tanúk fordításával, azt veszed észre, hogy ők néha csak úgy zárójelben hozzátoldottak dolgokat, vagy idézőjelesen tették hozzá, így változtatva meg az értelmét, vagy így igazítva a tanaikhoz.

Én nem vagyok vallásos, de ez engem is bosszant. Nem akarom én bántani a Tanúkat, de nem tudok elmenni emellett.

2013. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyra értékelem az olyan emberek őszinteségét akik ténylegesen nem hívők de ugyan akkor kitartanak és érdekli őket az "igazság". Én azt hiszem,és vallom,hogy minden úgy történt ahogy az eredetileg is le van írva,úgy a Bibliába mint az ásatások során feltárt iratokban. Nem is beszélve az olyan feltárt keresztre feszített emberi maradványokról,amelyek abból

a korból származnak.

Igen én is azt próbálom megérteni,hogy (röviden) miért teszik a Tanuk azt amit tesznek. De gondolom,hogy ezt csak valaki olyan tudná elmondani aki tanúként nőtt fel.

Nem akarom bántani őket,de ha őszinte akarok maradni akkor el kell mondanom,hogy sajnálattal vagyok irántuk mert szerintem rengetegen vannak közöttük akik azt sem tudják valójában,hogy mit követnek. Ezt mindenféle előítélet nélkül mondom.Túl sok a kérdőjel ami ennek a gyülekezetnek a közelében lebeg. Hát...nem tudom!

2013. febr. 8. 20:43
 45/62 anonim ***** válasza:

Mindenre megvan a válasz, csak jó helyen kell keresni. :)

Tény egyik-másik felekezet sem feddhetetlen. Sőt, összefüggésbe lehet hozni az egyházi vezetőket, vagy a tagokat rossz cselekedetekkel. Lehet vádaskodni, és lehet, hogy van igazság a dolgokban, amiket mások kimondanak. Én azt tudom mondani, hogy meglátásom szerint nagyon merevek a Tanúk, de az életük sokszor nehezebb és szomorúbb, mint az átlag emberé. Ez a vallás "jó gyümölcsökkel" kecsegtet, egy szoros, emberbaráti közösséget kínál, és magyarázatot.

És el kell mondanom, nagyon jól magyaráznak. Az összefüggések, amikre rávilágítanak Bibliaidézetekkel olyan egyértelművé tesz mindent. Ha az ember sokat olvassa a kiadványaikat, maga is kezdi átlátni, és elhinni, ami benne van.

De tudod mi a baj? Hogy amilyen szép összefüggések szerepelnek a Bibliában, és azokat egymás mellé állítják, ugyanúgy ellentmondásokat is lehet találni. De azokat elintézik valamivel, így törik meg a kép.

Nem akarok én senkit bántani a hitében, de olyan sok dolgot látok, ami nem megmagyarázható, és mégis valamivel elintézik. Pl. azért mondta isten, hogy mindenkit öljenek le, mert csak. Mert háború volt, és ez megengedett gyilkosság volt, holott a Tízparancsolatban ott szerepel a "Ne ölj!" De ez csak egy kiragadott példa volt.

Lényegében - nem akarom hosszúra nyújtani a hozzászólásom - az egyes felekezetek nemcsak hogy más-más Bibliafordítást adnak ki, de a tantételeik és megszorításaik is változóak lehetnek. Azzal pedig hogy a katolikus egyháztól - amit Sátán egyházának bélyegeznek, de az összes másik vallást Sátántól eredeztetik - ennyire eltérő álláspontot képviselnek, a saját igazságukat akarják igazolni. Szerintem.

De az egyes Tanúk nem tehetnek róla, hogy nagy vehemenciával mondják a magukét. Ez van beléjük nevelve. Most olvastam, hogy a gyülekezetben külön oktatják őket erre. Ez az én szempontomból olyan, mint a nevelés. Ránevelik őket mire mit reagáljanak, hogyan tegyék meg, és ezért vannak itt viták és elkeseredett vagy goromba reakciónak tűnő hozzászólások. Az egyik Tanú szegény például tegnap már bosszúságot érzett, mert több milliót szoktak adományozni a szegényebb országoknak, vagy a katasztrófát átélt területeknek, mégis állandóan vádolják őket. Igazából a pénz útja sem egészen leellenőrizhető szerintem, de nemcsak náluk, más egyháznál sem. Ez is érdekes kérdés, de őszintén szólva szeretném hinni, hogy a kiadványok nyomtatására és az előbb említett célra megy el a pénzük, és nem a vezetők zsebébe vándorol. De más egyházaknál is szeretném azt hinni, csak nehéz, mikor annyi rosszat hall az ember.

2013. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


No komment! :)

2013. febr. 8. 21:16
 47/62 A kérdező kommentje:

Itt most összegeznék.


Ezt még le szeretném írni,itt egy picit összegeztem a feszítés történetét orvosi szemszögből is nézve.

Latinul: ex = valami-ből; cruciate = kereszt

"a keresztből" (a latin kifejezés szó szerinti fordítása)

Jelen tanulmány alaphangvétele legjobban a " kínzás" szóval összegezhető, (a "kínozni" szó gyökere) ami halálos kín, vagy gyötrelem provokálására utal. Az erre vonatkozó latin szó gyökerei: "ex", azt jelenti valamiből, és "cruciate", azt jelenti kereszt. Az "excruciate" (kín, gyötrelem) szó szerint így fordítható: "keresztből".

Zsoltárok 22:15-16: "Szétfolytam, mint a víz, kificamodtak csontjaim. Szívem, mint a viasz, megolvadt bensőmben. Torkom kiszáradt, mint a cserép, nyelvem ínyemhez tapadt, a halál porába fektettél."

Orvosi szemszögből tehát valahogy így magyarázhato,az igék segitségével.

Miután Jézus elszenvedte az ütéseket és a korbácsolást, komoly hypovolemia-t is szenvedett a vérveszteség miatt. A fenti versek leírják kiszáradását, és erejének elvesztését.

Mikor a keresztfát felemelték, iszonyatos terhelés nehezedett a csuklókra, a karokra és a vállakra, ami a váll és könyökizületek kificamodását eredményezte.(Metherall) A karok, mivel fölfelé és kifelé fordítva kellett őket tartani, a bordákat lefixálták, ami meghatározta a lélegzetvétel maximumát. Ez elképesztően nehézzé tette a kilégzést is, és lehetetlenné tett egy nagyobb levegővételt. Az áldozat tehát csak nagyon léhán tudott lélegezni. (Ez lehet a magyarázat arra, hogy mért csak olyan rövid mondatokat mondott Jézus a kereszten). Ahogy telt az idő, az izmok a vérveszteség miatt oxigénhiányosak lettek, merevvé tették a testet, és komoly görcsöket és görcsös rángásokat kellett elszenvednie Jézusnak.

Nem is folytatom tovább mert eléggé borzasztoan hangzik még így is.

Érdemes viszont oda figyelni a ficamokra mert csak olyan esetben beszélhetünk ficamokró,főleg váll ficamokról amikor széttárt karokon van a hangsúly. Képzeljétek el azt a terhet és azt a fájdalmat, amikor a patibulumot(keresztfát) felemelik és rögzítik az oszlophoz. Jézus saját maga mondja el a fájdalmait és mindazt amit akkor érzett.

Ha nem is tudjuk elfogadni mástol más emberek szájából ezt az történetet, legalább neki higgyük el.

Fontos vagy nem fontos tudni a biztosat? Szerintem igen,nagyon fontos mert Ő azon a kínzó eszközön mosta tisztára bűneinket,és szerintem megérdemel egy anyit,hogy ha már azt valjuk,hogy hiszünk benne akkor legalább az igazságban higgyünk.


"Megszámlálhatnám minden csontomat,ők pedig csak néznek s bámulnak rám"(Zsoltárok 22,18)

2013. febr. 9. 01:53
 48/62 A kérdező kommentje:

Valamit elfelejtettem.

Nem vagyok katolikus, hanem református vagyok.

De szerintem ez nem vallás kérdése hanem itt egészen másról van szó,itt arról van szó,hogy ha már hiszünk valamibe akkor legalább rendesen csináljuk.

Azt hiszem most már mindent leírtam.

Mindenkinek a legjobbakat!

2013. febr. 9. 02:22
 49/62 anonim ***** válasza:
0%

"és annyira buzgón teszitek ezt,hogy egy kétezer éves történetet akartok megváltoztatni gyökerestől,csupán azért mert nektek minden ami a Bibliában volt úgy ahogy van téves."


Kedves kérdező! Csak kibújik a szög a zsákból. Két téves gondolat egy mondatban. A bibliai bizonyítékok éppen sehogy sem támasztják alá azt, hogy a ma ismert keresztről beszéljünk és ezzel sokan mások is egyetértenek, nem a mi találmányunk! Csúnya általánosítás, hogy nekünk "minden" téves a bibliából, de hát nem is csodálkozom, nem a racionalitás vezérel sajnos.


"Íme mindent újjá teszek." Ezt mondja Isten. Tehát akkor van mit ujjá tenni? Az igazságai semmibevétele vajon mennyi bajt és szenvedés okozott a hozzá hűséges embereknek? Van mit ujjá tenni? Van bizony. A nevét is meg fogja szentelni, mert ezt ígéri. Ki mondja, hogy ez a Név, csupán a valódi nevét nélkülöző "tulajdonságait" jelenti? Szerintem azok, akik szeretnék elfelejteni végleg.


"Bocsánatért esedezem,hogy megsértettelek,hogy csorbát ejtettem a büszkeségeden,sajnos nem ezt akartam."


Engem aztán nem sértettél meg személyemben, ellenben a Tanúkról általánosságban negatívan fogalmaztál. Én nem "piszkállak", csak válaszolok a minket érintő felmerült kérdésekre. Nekem semmi bajom személy szerint veled kedves kérdező, tehát ne vedd személyed elleni támadásnak, hogy nem értek veled mindenben egyet.

Ha neked vagy másnak sok a kérdés velünk kapcsolatban, nézzetek utána autentikus forrásból, megfogjátok kapni a helyes válaszokat.

2013. febr. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Szia


Ez a táblás problémát én nem igazán érte.

pl: az ég a fejem felett van.

Ez akkor is igaz ha a fejem felé teszem a kezemet.

Ha a fejem felet van a kezem, még akkor is a fejem felet van az ég.


Na mindegy.

A 13 válaszban mellékeltem ezt a képet is, ahol oszlop van és a feje felett közvetlenül egy tábla.


[link]


Persze ebben is lehet hibát találni és figyelmen kívül hagyni.

Ám ebben az esetben felvetem a kérdést, hogy te kevésbé vagy nyitottabb ebben a kérdésben mint a legtöbben akik nem ragaszkodnak az egyik vagy a másik variációhoz.

2013. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!