Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg bálványimádás, ha...

Tényleg bálványimádás, ha kereszt 'lòg' a nyakamban?

Figyelt kérdés

A hittan tanàrom 'beszòlt', hogy ez bàlvànyimàdat (reformàtus tanàr, èn evangélikus vagyok, lényegtelen, miért vagyok ref. hittanon)


18l



2013. jan. 28. 06:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nem a keresztet imádod, hanem azt, akit ábrázol. Ne törődj a tanár véleményével.
2013. jan. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 poet1 ***** válasza:
34%
Tedd fel magadnak a kérdést,hogy mi inspirált a kereszt hordására. Ha nem amulett,nem imaeszköz stb akkor hord nyugodtan
2013. jan. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
ez vallásszabadsághoz tartozik. semmi köze hozzá.
2013. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
A reformátusoknál ami nem passzol az ő tanaikkal, az mind rossz.
2013. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ hogy miként tekintesz a keresztre a nyakadban. Ha csak mint ékszert, esztétikumot szolgáló eszközt, aminek semmi más jelentést nem tulajdonítasz akkor nincs vele semmi baj.


Onnantól bálványimádás, ha a keresztet isteníted, ahhoz imádkozol, vagy bármilyen szellemi vagy egyéb erőt tulajdonítasz neki.

2013. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem, nekem is van kereszt a nyakamban. Mondjuk én katolikus vagyok, és már megszoktam, hogy bálványimádónak gondolnak... :))
2013. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem meg nem az! Az ószövetségi hithű zsidóknak is sokszor lógott Tau jel a nyakában!


A reformátusok meg jobb ha befogják, minden egyház üldözve volt a kommunizmus alatt, kivéve őket, köztudott h ők voltak a komcsik üdvöskéi (mivel ők feküdtek le nekik leghamarabb)....szóval ha legközelebb lebálványimádóz téged, nyugodtan vágj vissza ezzel, mert ez az igazság

2013. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Nekem Pio atya medal log a nyakamba.O a kedvenc szentem.Tolem aztan barki barmit mondthat,nem magyarazkodom senkinek.
2013. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

"A reformátusoknál ami nem passzol az ő tanaikkal, az mind rossz."


na, én még csak keresztény sem vagyok, de mondjuk ez eléggé undorító beszólás, nem nagyon értem, hogy vagy te még mindig 81%-os :D

mert talán van olyan felekezet, akinél nem így van

2013. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

Szia


Főként a katolikus vallás szerint nem az.

Magyarázat: nem a keresztet, szobrot imádod, hanem amit jelképez / szerintem ez a magyarázat minden vallásnál megállja a helyét még annál is akik egyértelműen bálványimádók, senki nem a szobrot imádja, hanem a mögöttes Istenséget - más vallásoknál mégis bálványimádásnak tekintik.;/


Reformátusok - ha jól tudom - használják a keresztet, de azon nincsen ábrázolva Jézus.

Ezt is inkább a templomokban használják és nem akasztják a nyakukba, mert ezzel - véleményük szerint - eltévesztenék a célját.

Belsőleg próbálják megélni a keresztet.


Szerintem ha udvariasan rákérdezel ki fogja fejteni, hogy mit értett ezen.

2013. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!