Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg bálványimádás, ha...

Tényleg bálványimádás, ha kereszt 'lòg' a nyakamban?

Figyelt kérdés

A hittan tanàrom 'beszòlt', hogy ez bàlvànyimàdat (reformàtus tanàr, èn evangélikus vagyok, lényegtelen, miért vagyok ref. hittanon)


18l



2013. jan. 28. 06:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Szervusztok.

Nos itt megint az emberek egyéni értelmezése van.

A teremtő és Jézus tanítása elleni gondolkodás, és tulajdonképpen mintha arra köteleznénk őket, hogy fogadjon el úgy ahogy Én akarom, és ne hozzon nekem előírásokat.


De a Bibliát azért íratta l, mert az ad irányt az elfogadható imádathoz.

Nem akarja, hogy lógjon kereszt a nyakadba, egyébként sem kereszten halt meg, stb.


Valamelyik előbbi kérdésben találkoztam egy olyan megállapítással, kérdéssel, hogy ha Jézus tengerbe halt volna akkor egy tengert tennél a nyakadba, vagy ha pisztollyal ölték volna meg akkor arról csinálnál egy makettet és azt tenned a nyakadba?


Inkább el kellene felejteni hogyan gyilkolták meg és arra koncentrálni, hogy hálásak legyünk a haláláért, és tetteinkkel bizonyítani.

az nem hála, hogy a gyilkos eszközt ami amúgy sem kereszt hordozom a nyakamba kezembe stb.


Milyen jó hogy az apostolokat Jézus ezen butaságok nélkül is a barátainak tekintette, mert azt tették amit mondott nekik, nem azt amit akartak.

(János 15:14) 14 Ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek.

2013. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Általában inkább a katolikusok szoktak keresztet hordani. De ugyan miért ne hordhatnál te is?

Nincs ennek semmi köze a bálványimádáshoz. Csak mutatja a hitedet. Az meg nem bűn.

2013. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez nem bálvány imádás, A kereszt tisztelete. Anno az átkosban suliba így nem jártam. Az ev. templomokban van kereszt és oltár is Jézus képével. Mondd meg a tanárnak, hogy te evangélikus vagy és vallásod ezt nem zárja ki.
2013. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

2Mózes 20:4 "Ne csinálj magadnak faragott képet"

Habakuk 2: 18 "Mit használ a faragott kép, hogy a faragója kifaragta azt? vagy az öntött kép és a mely hazugságot tanít, hogy a képnek faragója bízik abban, csinálván néma bálványokat?"

Ésaiás 44:10 "Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? a mely semmit sem használ!"

Zsoltárok 78:58 " Haragra ingerelték őt magaslataikkal, és bosszantották faragott bálványaikkal."

Nézzünk egy szemléltetést is:

Ha Jézust a XX-XI. században ölték volna meg egy pisztollyal, hordanád-e a gyilkos fegyver mását a nyakadban?

2013. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igenis bálvány, ugyan úgy mint amivel a templomok vannak tele. Térdeplünk meg habókolunk a festmények eltőtt. Szerintetek ez tényleg normálális? Isten valóban ezt kérte tőlünk? Egyébként a keresztről még annyit, hogy miért jó azt a dolgot magadon hordani amin megfeszítették Jézust? Azokat áldod akik megfeszítették? Nem gondolod, hogy ez kicsit morbid? Ha mondjuk téged is keresztre feszítve végeznek ki, a családod emlékként egy keresztet fog magán viselni? Szerintem többé keresztre sem tudnak majd nézni. Gondolkozz ezen el...
2013. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező!

Bálvány számodra az a kereszt? Tulajdonítasz neki bármilyen erőt, mely életeden változtat? Ha nem, és szerintem nem, akkor nem bálványimádás.

2013. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mulder614 ***** válasza:
21%
Jézust még ha kereszten is ölték volna meg miért hordanád? Olyan mintha leszúrnák a gyerekedet, és te azzal a késsel a nyakadban mászkálnál.
2013. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%

töftöftöf-nek:


Mért térdepelsz a teplomban a kereszt előtt akkor? Vagy miért csókolja meg a keresztet a pap mise alatt? Talán ez nem imásdat? Én még csak el sem készítenék egy keresztet, nemhogy hordjam. A halál jele. A temető tele van vele, mennj el nézz szét.

2013. jan. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
40%

18-as!

A kereszttel való cselekedetek mindig a mögöttes tartalmat jelképezik. A templomban nem a kereszt, hanem az ostya előtt térdelünk le, az előtt is akkor, mikor átváltozik Krisztus testévé. A katolikusok szerint ugyanis az átváltozás tényleges, és nem jelképes, tehát ilyenkor konkrétan Krisztus előtt térdelünk le. Imádat pedig csak Istennek jár.

2013. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem se bálványimádat ha valaki keresztet hord a nyakában. Nekem is van egy szimpla kis kereszt. De soha meg sem fordult a fejembe, hogy ennek a kis keresztnek hódoljak be. Elmondanák egy érdekességet ha már válaszoltam erre a kérdésre.

Az 1900 as évek végén kint melóztam Törökországban, nagyjából elég sok településen megfordultam a munkám által közel keleten. A lényeg az,hogy egy nap nagyon meleg volt levetettük ruháinkat és úgy dolgoztunk,persze voltak török munkatársak is,röviden, meglátták a keresztet és attól a pillanattól kezdve vége volt a barátságnak. Nem,nem volt semmi erőszakoskodás vagy ehhez hasonló de megtartották a távolságot. Én úgy gondolom,legalább is úgy éreztem,hogy lehetett volna ennél rosszabb vége is a dolognak,mert láttam pár szörnyűséget még ennél apróbb dolgokért is. De csoda módjára a 2 év alatt amit ott töltöttem soha nem voltak problémáim. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha akkor leveszem ijedtemben a keresztet a nyakamból, akkor tagadtam volna meg hitemet igazából. Tehát a kereszt nem egy egy bálvány amit imádsz, hanem annál több, be vállalod azt aki vagy valójában. Még azok is akik nem is hisznek Istenbe, de keresztet hordanak tulajdonképpen pont az ellenkezőjét mutatják,főleg egy olyan nemzet előtt ami nem keresztény. Ha elkerülnek egy muszlim országba keresztel a nyakukba, ott bizonyíthatják hitüket,mert a muzulmánok nem azt értik meg amit mondasz és nem azt hiszik el,hanem azt amit látnak.

Én rájöttem,hogy a keresztel a nyakamban vállalom azt aki vagyok, és anélkül, hogy bálványozzam. Remélem,hogy azok akik bálványnak tartják, azok megértik,hogy mi a lényeg, és mi a kereszt mondanivalója.

2013. febr. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!