Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg bálványimádás, ha...

Tényleg bálványimádás, ha kereszt 'lòg' a nyakamban?

Figyelt kérdés

A hittan tanàrom 'beszòlt', hogy ez bàlvànyimàdat (reformàtus tanàr, èn evangélikus vagyok, lényegtelen, miért vagyok ref. hittanon)


18l



2013. jan. 28. 06:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Elnézést a tévedésért!

A 90 évek végén, akartam írni. Mégegyszer bocs,

2013. febr. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"A kereszttel való cselekedetek mindig a mögöttes tartalmat jelképezik"

Ha a bibliában a mögöttes tartalom a lényeg, Sidrák ,Misák és Abednégo miért nem térdelt le a bálvány előtt?Hiszen az úgyse imádat, csak letérdelnek elé, de közben mondogathatták volna: "fúj undorító bálvány én csak az igaz Istent imádom..." -és kész, nem?

2013. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy el-istentelenedett világban pont hogy jeleznie kéne minden kereszténynek az identitását ezzel IS! És még sok minden mással, kinek-kinek a vérmérséklete és esztétikai ízlése szerint...A kereszténység nem mondhat le arról a jogáról, hogy a világot átformálja, hisz Jézus is ezzel a paranccsal küldte szét a tanítványokat! Márpedig hogy akarjuk átformálni a világot, ha a legősibb jelképeinket sem merjük használni?

Helyes egy istentelen, ateista és egyre inkább hedonista világban a keresztényeknek mindinkább a fejüket a homokba dugniuk és elemi szinten sem vállalni fel a hitüket? Krisztus nem azt mondta, hogy fuss el, bújj el, legyél gyáva, hanem hogy VEDD FEL A KERESZTED és kövesd!

Mellesleg a keresztények nem azért hordanak keresztet, mert kivégzőeszköz volt, ez a legbutábbak hozzáállása többnyire...A kereszt hasonlít a Tau bizonyos alakjához, amiről már az Ószövetségben is írtak, hogy Isten ezzel jelöli meg az Ő népét, valamint szimbolikusan amikor keresztet hordunk, közösséget vállalunk Krisztus szenvedésében! Elemi logika emberek, nem egyből "kivégzőeszköz kivégzőeszköz" -t kéne buta proli módjára kiabálni, hanem elgondolkodni a kereszt mélyebb jelentésein is!


Az egyik előttem válaszoló, Törökországban dolgozott embernek pedig minden elismerésem, ő már tudja mi is a keresztény kiállás és bátorság! Pár sora alapján mondom bizonyosan, hogy több hite és több hűsége van az ilyennek, aki egy ellenséges környezetben sem veszi le a keresztet, Krisztus felé; mint azoknak a gyáva, meghunyászkodó lakájoknak, akik még a saját létezésükért is bocsánatot kérnek a pogányoktól és a sötétség egyéb fiaitól...el lehetne gondolkodni....

2013. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg az is érdekes, hogy a történelemben is kik akarták eltávolítani a kereszteket mindenhonnan? A kommunisták és a nácik még az iskolákból is leszedették a falakról, a nyakadban sem hordhattad? Egy követ fújtok velük??? Nekem nagyon úgy tűnik, legalábbis a céljaitok azonosak....
2013. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!