Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem a kereszt?

Miért nem a kereszt?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést első sorban a Jehova tanúihoz intézném.

Ne érezzétek támadásnak,csupán csak egy kérdés mert nem tudom megérteni,hogy mi okból nem tudjátok elfogadni a keresztet. Jómagam is hívő vagyok,de nem volt soha alkalmam beszélgetni erről a témáról,csak annyit tudok erről amit itt ott hallottam. A Bibliában több helyt is említve van a kereszt,ezen kívül a történelem is bizonyítja,hogy nem oszlopokat hanem kereszteket használtak a rómaiak.Mi annak a magyarázata,hogy a Jehova tanúi tagadják ezt?

Ismétlem,nem piszkálódni akarok,csak meg szeretném érteni.

Köszi a válaszokat!



2013. febr. 7. 01:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! :)


Úgy látom még mindig ott tartunk,hogy "velem,veled". Miért nem lehet azt leválasztani,hogy ne "rólam,rólad" szóljon ez a történet? Nem nekem kell adnod igazat,miért gondolod azt,hogy ha engem meggyőzöl akkor minden rendben lesz? Ez semmin nem fog változtatni.

Igen és lehet igazad van mikor azt mondod,hogy engem nem a racionalitás vezérel. Nem,tényleg úgy van! Engem a hit vezérel mert én úgy vagyok ezzel,hogy vagy elfogadok mindent vagy semmit. Nem tudok kételkedni a Biblia egyes részein miközben másokat elfogadok,de vajon ez nem racionális hozzáállás? Döntsd el te.

Ha nem bízunk annyira a Bibliában,hogy engedjük megkérdőjelezni és korrigálni gondolkodásunkat általa,hogyan lehet személyes kapcsolatot kialakítani Istennel? Mint már mondtam máskor is,most újra elmondom. Ha mi akarjuk megszabni,hogy mit fogadunk el és mit nem a Bibliából,akkor tulajdonképen egy olyan istenre van szükségünk,aki soha nem mond ellent nekünk,soha nem dönt helyettünk hanem mi tesszük meg ezeket a dolgokat. És akkor hova jutunk? Egy robot istent teremtünk magunknak aki azt tesz amit mi mondunk mert csak így tudjuk imádni,és akkor elfogadjuk és innettől kezdve úgy alakítjuk és formáljuk robot-istenünket ahogy az megfelel az elvárásainknak. De vajon helyes ez?

Szerintem csak akkor remélhetjük,hogy a valódi Istennel találkozunk,ha olyanokat is mond nekünk ami néha igen is felháborít és aminek az elfogadása küzdelmet jelent.

Kérlek nehogy azt hidd,hogy én itt térítgetni akarlak téged vagy bárki mást. Szó sincs erről,csak utána jártam egy kérdésnek (itt lehet megint hibát követek el,mivel önzőnek tűnik) de csak a saját magamnak akartam az igazságot,hogy mi is történt valójában Jézus halálakor. Ennyi volt a kérdés,és erre hova jutottunk? Hát ide kedves válaszoló.

Van két érdekes igevers a Bibliámban ami által mindenre megkapom a választ,mert ezen a két igeversen múlik az,hogy vagy elfogadom Istent és a Bibliát úgy ahogy volt és van ,vagy pedig leteszem és többet eszembe se jut egyiksem és élem a bűnös kis életemet tovább mindenféle +gondok nélkül. Tehát vagy vagy,középút nincs.

Ha nem veszed oktató tettnek stílusomat akkor megosztanám veled ezt a két igét;


"Kezdetben vala az Ige,és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige....És az Ige testé lett és lakozék mi közöttünk(és láttuk az ő dicsőségét mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal."(János evangéliuma 1,1-14)


Eltudod ezt fogadni és hinni mindenféle magyarázat nélkül?


A félreértés kedvéért elnézést kérek előre is ha netán valamit rosszul írtam és megsértettelek.

Szép napot!

2013. febr. 9. 11:18
 52/62 A kérdező kommentje:

Kedves 50/51!


Azt írod,hogy nem vagyok nyitott. Én viszont visszakérdeznék mielőtt válaszolok,te nyitott vagy?

Ha igen akkor miért hozod fel ezeket a képeket amelyekkel kizárólag arra akarsz utalni,hogy Jézus Krisztust oszlopra feszítették. Úgy tűnik,hogy nagyon azt akarod bizonygatni,hogy mindaz amiben 2000 éven keresztül hittek az emberek hamis volt.

Hidd el,hogy elég nyitott voltam ahhoz,hogy eltudjam dönteni,hogy mit gondoljak erről.

Te felhoztál, egy metszetet, egy festményt egy emberi elképzelést ami által azt akarod mondani,hogy igen úgy történt. Én azt mondom,hogy persze nincs kizárva,hogy esetleg úgy is történhetett. De ha te is utána nézel és megvizsgálod azokat a kutatási eredményeket amelyeket kutatók végeztek ezzel kapcsolatban akkor neked is rá kell jönnöd,hogy te is tévedhetsz. Én mind sokan mások is utána néztem és azt hiszem,hogy nincs kétség,hogy hogyan is történt.

Persze megértelek ha küzdesz mert ha el kell fogadnod akkor az egész hited meginog és talán még el is csúszik egy kereszten. És én ezt megtudom érteni,de ne engem próbálj meggyőzni metszetekkel,és képekkel hanem saját magadat győzd meg az igazsággal. Fogadd el azt,hogy nem én nem vagyok a nyitott hanem te vagy a bezárkózott.

Én utána néztem történelmileg,orvosilag amit meg is osztottam itt tehát úgy gondolom,hogy elég nyitottan viselkedtem ebben a témában. Ne haragudj de képtelen vagyok leszűkíteni magam azokra a képekre amelyeket te hozol fel,azok csak emberi elképzelések és több mint valószínű egy JT készítette őket. Szerintem indulj el más irányban is.

Nézd ne haragudj én nem akarlak megbántani,de vizsgáld meg egy kicsit más hozzáállással a problémát.

Köszönöm,hogy írtál.

Szép napot!

2013. febr. 9. 11:55
 53/62 anonim ***** válasza:

Kérdező

És te el tudod fogadni, hogy ott nem Jézus van, hanem ige? Ige = Isten szava


Mózes V. könyve 18. rész

18. Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai

közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom

annak szájába, és megmond nékik mindent, a

mit parancsolok néki.

19. És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a

melyeket az én nevemben szól, én megkeresem

azon!


Zsoltárok könyve 33. rész

6. Az Úr szavára lettek az egek, és szájának

leheletére minden seregök.

(kezdetben az ige)


Ézs 9:2 A nép, amely sötétségben jár vala, lát nagy világosságot; akik lakoznak a halál árnyékának földében, fény ragyog fel fölöttük!


Ján 8:28 Monda azért nekik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem amint az Atya tanított engem, úgy szólok.

(Isten szava testté lesz)


Jel 19:13 És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten igéjének neveztetik.


Tehát ha ott az van, hogy ige, ne helyettesítsd be, hogy Jézus. János az evangéliumban nem metaforákban írt. Ha nem embereknek akarsz hinni, hanem a Bibliában, akkor miért toldasz bele olyat, ami ott sincs?

2013. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha már személyesen is megszólítottál akkor engedj meg egy választ.


"Te felhoztál, egy metszetet, egy festményt egy emberi elképzelést ami által azt akarod mondani,hogy igen úgy történt."


Szerintem vegyél egy mély levegőt és olvasd újra a válaszaimat.

Ha bárhol megtalálod benne azt, hogy állítottam: oszlopra szegezték, AKKOR elnézésedet kérem.


Miközben az egyik oldalon az oszlophoz - addig a másik oldalon a kereszthez ragaszkodtok foggal körömmel!

Végig azt írtam, hogy NEM tudni.

Te sem / bármennyire is bölcsen utána jártál/ nem fogod tudni bizonyítani.

Ahogyan azok sem tudják akik tényként állítják az oszlopot.

Talán figyelni kellene azokra az alázatos tudósokra akik elismerik, hogy ezt ma már nem lehet tudni.

És ne haragudj, de inkább hallgatok rájuk, mint a te vehemens hozászolásaidra, melyekkel megpróbálsz földbe döngölni másokat, miközben egyikőtök sem tudja bizonyítani az igazát.


De részedről a csúcs ez volt:"több mint valószínű egy JT készítette őket"


Hát, ha egy kicsi vallástörténettel rendelkeznél, tudnád, hogy ők nem készítenek freskókat, a készülésekor még nem is léteztek, a glória ....


[link]


Szerintem higgadj le és kevesebb összeesküvés elméletet olvas.


Szép napot neked és a többieknek.

2013. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:

Elnézést,hogy kicsit későre reagálok,de most kerültem gép elé.

Mindkét utolsó válaszolónak ebben itt szeretnék választ adni.

Rendben van elfogadom,hogy tévedtem,én vagyok az aki tévedek minden szempontból. Túl elfogult voltam és biztos ez befolyásolt a döntéseimben.Nem vagyok elég nyitott a dolgokra, több mint valószínű,hogy túl szűk a látásköröm.

Úgyhogy ebben az esetben azt kell mondanom,hogy menthetetlen vagyok és nincs számomra mentség mert ebből én nem akarok kivetkőzni.

Úgyhogy nem marad más választásom mint meghúzódni és élni azzal a hitemmel ami van. Ennél többet nem tehetek.

Annyit viszont megtehetek,hogy minden egyes áldott nap Istenhez fohászkodva azt kérjem tőle, hogy

Atyám! Legyen meg a Te akaratod!..


És én most lezárom ezt a témát.

Részemről ennyi volt de már ez is túl sok volt,nem kellett volna idáig eljutni és ez az én hibám.

Sok sikert a továbbiakban és jó éjszakát!

2013. febr. 9. 21:31
 56/62 anonim ***** válasza:

53as vagyok többek között...


Nem haragudj, csak azért reagáltam, mert azt véltem, hogy szeretsz beszélgetni ezekről a témákról. Nem minősítettelek, csak írtam, hogy ha azt mondtad, hogy fontos mi van a Bibliában akkor ne tegyél hozzá azt, ami nincs benne. Jó lett volna beszélgetni János első fejezetéről még, de hagyjuk.

Mindenesetre az ige = Isten szava és Isten szava lett testté nem véletlenül van ott ige és nem Isten.

2013. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy beavatkozom de utolsó ebből a szempontból nincs ígazad. Ige=Isten és Ige=test aki lakozék mi közöttünk. Ehhez még csak nem is szükséges nagy bibliai szaktudás,hogy meg lehessen érteni,hogy ki is volt az a test ak mi közöttünk lakozék. Persze mindent kilehet magyarázni egy kis adotsággal de szerintem csak az eshet csapdába akit elvakít a hiszékenység a nyájas beszédekben. Mégegyszer bocs de nem hagyhattam szó nélkül.
2013. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én az 53-as válaszomban bibliailag támasztottam alá ezt. Te felhoznál ezek az idézetek ellen valamit, vagy csak azért szóltál közbe hogy közöld velem a teológiai barbárságomat? Amivel nincsen baj, csak az nem érv , hogy nincs igazam, és kész. Szia
2013. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a kérdésedre a rövid válasz az, hogy a Tanúk nem azért nem használnak szó szerinti keresztet az imádatukban (szóban sem, gyakorlatban sem), mert "nem lehet tudni", hanem azért, mert a bibliai szóhasználat és azok eredeti értelmezése nem támasztja alá ezt a hiedelmet. "Nem akarunk semmit hozzátenni Isten írott Szavához, ezért a keresztről alkotott pogány elképzelést nem visszük bele az ihletett Szentírásba; ehelyett inkább az eredeti jelentésüknek megfelelően adjuk vissza a sztau·rosz′ és a xü′lon szavakat." A kereszt, mint vallásos "jelkép" (sajnos sokaknak sokkal több ennél, de csupán ebben a minőségében is visszatetsző és Írásellenes!), csak jóval később jelent meg a vallásos használatban.


Mivel a kérdező Jézus és Isten közötti kapcsolatáról alkotott véleményének is helyt adott, a 41-es válaszomban ezt a verset kértem tőle értelmezni:


(1Korinthus 2:16) "Mert 'ki ismerte meg Jehova gondolkodását, hogy oktathatná őt'? Bennünk azonban megvan Krisztus gondolkodása."


Ez eddig elmaradt.


Szerintem a kiirt kérdés jelentőségét csak az adja, hogy sokan sokkal többet gondolnak Jézus kínzó és kivégzőeszközéről, mint amit a Szentírás szellemében szabadna. Ezért zártam a 33-as válaszomat ezzel:


"Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a kereszténység ismertetőjegye, vagy azonosító jele a kereszt, pedig valójában a szeretetnek kellene annak lennie!!! Mit is mondott Jézus?


„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34, 35)."

2013. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a fáradságot de már lényegtelen.

Amit szerettem volna tudni azt már megtudtam; a Jézus Krisztusban vetett hitemet sem fogod tudni megingatni,semmilyen mesterkedési formával sem.

Ezután is azt az imádatot fogja megkapni tőlem,mint ami valójában jár neki.

Úgyhogy köszönöm de nincs több kérdésem,és maradjunk inkább ha megkérhetlek a szeretetnél és akkor nyugodt lélekkel hajtjuk fejünket a párnára ma este.

Köszönöm!


"Mert Ő benne teremtetett minden,

ami van a mennyekben és a földön,

láthatók és láthatatlanok,akár

királyi székek,akár urasságok,

akár fejedelemségek,akár hatalmasságok;

mindenek Ő általa és Ő rá nézve teremttettek;

És Ő előbb volt mindennél,és minden Ő benne áll fenn."(Kol.1,16-17)

2013. febr. 10. 15:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!