Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi száműzték a...

A Jehova Tanúi száműzték a Bibliából a "kegyelem" szót?

Figyelt kérdés

Megnéztem több Bibliafordítást is, és egyedül Jehova Tanúi fordításában nem használják ezt a szót. Miért ódzkodnak ennyire használni ezt a kifejezést? Megértem én, hogy a "ki nem érdemelt kedvesség" hasonlót (de csak hasonlót!) jelent, de miért kell így elbonyolítani, amikor van rá egy egyszerű magyar szó, a "kegyelem"? Talán nem illik bele a teológiájukba, hogy ki kellett "gyomlálniuk" ezt Isten Igéjéből?


Még sosem találkoztam Jehova Tanúival, akik "Isten kegyelmének evangéliumát" hirdették volna, ahogyan Pál is tette (Csel 20:24), még egyikük se beszélt velem Isten kegyelméről.


Más. Ha a kegyelem "ki nem érdemelt kedvesség", akkor miért akarják mégis kiérdemelni Isten tetszését?



2012. aug. 20. 12:31
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

"Nem is vártam más választ, mert tudtam előre, hogy nem tudsz még egy olyan szervezetet, hitfelekezetet, vallást felhozni, aminek tagjai több mint 236 országban, egységesen imádják Istent a szeretet kötelékében."


Nem olvastad még, hogy Isten királysága nem szemmel látható? Ő nem emberi szervezetekben vagy egyházakban vagy templomokban lakik. Nagyon sok testvérem van szerte a világban (még Kínában is, ahol tudtommal nincsenek Jehova Tanúi), akivel egységben és szeretetben tudom imádni Istent.


"Csupán egy évszázad alatt 8 - 10 emberből lett egy több mint 7 és fél millió embert számláló közösség,akiket a Krisztusi szeretet köt össze, úgy, hogy békében élnek egymással.Annyira inspiráló ez az egység és szeretet, hogy további 9 millió ember tanulmányozza velünk a Bibliát, hogy közénk tartozhassanak."


Jézus szerint azon az egyházon, amit Ő alapított, a pokol kapui se vesznek diadalmat. Tudjuk, hogy pünkösdkor alapította meg Jézus ezt az egyházát, és Charles Russell tanítása szerint az ő idejében nem voltak igaz keresztények. Korábban kértem tőletek, hogy mutassatok akárcsak egyetlen személyt mondjuk a 3. század és a 19. század eleje között, aki szerintetek Jehova Tanúja volt. És nem tudtok ilyet mutatni, mivel 1930 előtt nem voltak Jehova Tanúi! Ezt a nevet a vezetőitek akkor találták ki. Se az Ószövetség idején, se az első keresztények nem használták ezt a kifejezést.


"Igen, mi nyíltan vallást teszünk arról a személyről, akit mi hirdetünk, és szolgálunk. Ezért nem szégyeljük, hogy Jehova Tanui vagyunk, amint azt az elsőszázadi tanítványok sem szégyelték."


Az első századi hívőket keresztényeknek (Krisztus követőinek) hívták, nem pedig Jehova Tanúinak. Jézus azt mondta, hogy az Ő tanúi lesznek az Őt követők. És nem Jézus Krisztust hirdetitek, mint ahogyan az apostolok tették. Jézus azt mondta, hogy Ő az út, az igazság és az élet, és senki se mehet az Atyához, csakis Őáltala. Ti pedig mit hirdettek? Hogy az Őrtorony szervezetnél van az egyedüli megváltás. Lehet, hogy nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg ez. Számotokra Őrtorony az út, nála van az igazság és az élet...


"De te kedves barátom,az anonimitás leple alól vagdalódzol azokkal szemben, akiknek a véleménye nem egyezik a te nézeteddel."


Te, kedves László, miért nem írod ki a teljes nevedet és még néhány plusz információt, hogy pontosan be lehessen téged azonosítani?


Egyébként Tamásnak hívnak :)


"Annyira szégyelni való az, hogy milyen vallási, hitbeli csoport tagja vagy?"


Szerinted szégyellem, hogy Krisztushoz tartozok, és nem vállalom fel?


"Ha biztos volnál teljesen az igazadban, nyilván az lenne a korekt hozzáállás, hogy meg tedd ezt a lépést, má csak azért is, hogy mások is csatlakozhassanak hozzátok, akiknek szimpatikussá váltatok és,felkeltettétek az érdeklődésüket."


Én nem egyházat vagy felekezetet képviselek és hirdetek. Ugyan járok gyülekezetbe, de nem azt akarom, hogy bárki hozzánk csatlakozzon. Azt szeretném, hogy az élet forrását találja meg elsősorban és Őhozzá csatlakozzon.


"Várom meggyőző válaszodat."


Én felajánlottam neked, hogy találkozzunk személyesen, de nem reagáltál még rá...

2012. szept. 30. 19:07
 42/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tamás.


Örülök, hogy most már a keresztneveden szólíthatlak.Nem is vártam arra, hogy az egész nevedet, címedet meg egyébb apróságokat írjál meg magadról,ahogy én sem szándékozom közzé teni azt ezen a nyilvános oldalon.De ha valakivel privát levelezésbe kerültem, és kezdtünk egymás irányában közelíteni és bizalmat érezni, akkor fokozatosan több információt is megszoktunk egymással osztani.


De most térjünnk a lényegre.


Nem olvastad még, hogy Isten királysága nem szemmel látható? Ő nem emberi szervezetekben vagy egyházakban vagy templomokban lakik. Nagyon sok testvérem van szerte a világban (még Kínában is, ahol tudtommal nincsenek Jehova Tanúi), akivel egységben és szeretetben tudom imádni Istent.


Isten Királysága a Biblia szerint valóban nem szemmel látható, mert az nem a földön van, hanem az égben.Mert ha itt lenne, akkor láthatóvá kellene lennie, hogy hol az a hely, ahol a trónja áll, a rajta ülővel együtt.A Királyság trónját azonban a Jelenések könyve a mennyben azonosítja.


Igaz, Jézus beszélt arról, hogy a Királyság az őt követők között lakozik, ezt olyan formában értette, mint a szeretetet.


János 13:35.

,, Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”


Máté 4:23.

,,23 Aztán körös-körül bejárta egész Galileát, tanított a zsinagógáikban, prédikálta a... királyság jó hírét..., és gyógyított mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot a nép között.,,


Máté 9:35.

,,És Jézus körútra indult minden városba és faluba, tanított a zsinagógáikban, prédikálta a királyság jó hírét, és gyógyított mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot.,,


Lukács 10:20-21.

,,20 Mikor pedig a farizeusok megkérdezték tőle, hogy mikor jön el az Isten királysága, válaszolt nekik, és ezt mondta: „Az Isten királysága nem szembetűnő módon jön el, 21 és azt sem mondják majd: »Íme, itt!«, vagy: »Amott!« Mert íme, az..... Isten királysága.... közöttetek van.”


Márk 1:14,15.

,,


14 Miután pedig Jánost letartóztatták, Jézus Galileába ment, prédikálta az Isten jó hírét,

15 és ezt mondta: „Betelt a meghatározott idő, és elközeledett az Isten királysága. Tanúsítsatok megbánást, és higgyetek a jó hírben!”


Márk 9:1.

,,

9 Azután így szólt hozzájuk: „Bizony mondom nektek, hogy vannak az itt állók között némelyek, akik semmiképpen sem ízlelik meg a halált, míg meg nem látják előbb, hogy az Isten királysága már eljött hatalomban.”


Ezekből a Bibliai versekből az tűnik ki, hogy Jézus, mint az eljövendő Királyság Királya, valóban ott volt közöttük.,,


Mi után Jézus fel ment a mennybe, a tanítványai között úgy maradt meg az Isten Királysága, hogy Jézus követőiként, továbbra is ragazkodtak ahhoz a tanításhoz, és igehirdetéshez, amit parancsolt nekik Jézus.


Máté 28:19,20.

,,

19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,

20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme,... én veletek vagyok... minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ő nem emberi szervezetekben vagy egyházakban vagy templomokban lakik.


Az, hogy az Isten kézzel épített templomban nem lakik,azt én is tudom.Maga Pál apostol emelte ki:


Cselekedetetk 17:24.


,,24 Az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, mivel ő égnek és földnek Ura, kézzel készített templomokban nem lakik,,


Ez azonban nem zárta ki soha annak lehetőségét, hogy Isten népe látható formában nem jött volna össze soha szervezett népként.Az alábbi Biblia versek tanúskodnak emellett.


János 21:9-14.a 14-es vers kiemeli, hogy együtt voltaka a tanítványai.

,, Ez már a harmadik alkalom volt, hogy Jézus megjelent a tanítványoknak, miután feltámadt a halottak közül.,,

Cselekedetek 1:12-15. Százhúsz tanítvány együtt.

Cselekedetek 2:1-4.

Zsidók 10:24,25......,,nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek.....,,

Pál apostol meglátogatta az össes akkor tevékenykedő gyülekezeteket, vagy írt nekik leveleket.

Korintuszi,Galáciai,Efézusi, Filippii,Kolosszéi,Tesszalonikai,Római.

János a Jelenésekben....János 1:4.

,, 4 János az Ázsia tartományban levő hét gyülekezetnek:

Jelenések 1:11.

,,11 mely így szólt: „Amit látsz, írd meg egy tekercsben, és küldd el a hét gyülekezetnek: Efézusba, Szmirnába, Pergamonba, Tiatirába, Szárdiszba, Filadelfiába és Laodiceába.”


Tehát nem igaz, hogy Istennek nem volt látható zervezete.


Máris folytatom a következő levelemben, mivel attól tartok, hogy nem fog átmenni a terjedelme miatt.



Jelenleg is több személlyel tartom a kapcsolatot, akik érdeklődnek Jehova Tanui tanításai iránt,és szinte naponta cserélünk gondolatokat privát levélen.

2012. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tamás.Itt folytatom.


Elnézést, az utolsó mondatért, az valahogy az elejéről, ahol a személyes adatokkal kapcsolatos dolgokat írtam, átcsúszott a végére.


Nagyon sok testvérem van szerte a világban (még Kínában is, ahol tudtommal nincsenek Jehova Tanúi), akivel egységben és szeretetben tudom imádni Istent.


Jehova Tanui Kínában is vannak, csak most azért nem lehet felőlük a nagy nyilvánosság előtt hallani, mert a kommunista rezsim miatt betiltás alatt vannak.Csak olyan országok vannak számon tartva a világon, ahol Jehova Tanui fiókhivatalt üzemeltetnek, hasonlóan, mint egyes országok konzulátusokon képviseltetik magukat egy adott országban.Ez most sajnos Kínában nem lehetséges.

De, hogy volt ott szervezett munka a betiltás előtt, arról a következő sorok tanúskodnak:


Idézet egy régebbi kiadványunkból:


,,Sokan azok közül, akik készek voltak Jehova Tanúival tanulmányozni, korábban már a kereszténység egyházain keresztül hallottak valamit a Bibliáról. Így volt ez Nancy Yuen, templomi munkás és háziasszony esetében is, aki hálás volt azért, amit a Tanúk mutattak neki a Bibliából. Nemsokára buzgón részt vett a házankénti munkában, és maga is bibliatanulmányozásokat vezetett. Másoknak, akiknek prédikáltak, jellegzetesen kínai és buddhista hátterük volt, és semmi előzetes ismeretük nem volt a Bibliából. 1956-ban a hírnökök elérték az 57-es csúcsszámot. Még ugyanabban az évben viszont, miután hatszor letartóztatták a prédikálásért, Nancy Yuent börtönbe zárták. Másokat is letartóztattak, vagy az ország elhagyására kényszerítettek. Stanley Jonest és Harold Kinget 1958. október 14-én letartóztatták. Mielőtt tárgyalásra vitték őket, két évig voltak fogva tartva. Ezen idő alatt állandóan vallatták őket. Amikor végül 1960-ban bíróság elé állították őket, hosszú börtönbüntetést kaptak. Így Kínában Jehova Tanúinak nyilvános tevékenységét 1958 októberében erőszakos módon beszüntették. Prédikálótevékenységük azonban sohasem állt le teljesen. Még a börtönben és munkatáborokban is volt mód a tanúskodásra. A jövőben többet tesznek majd ebben a hatalmas országban? Ezt majd a kellő időben megtudjuk.,,


A helyzet napjainkban:


,,Az elmúlt hónapokban sejtetni engedték, hogy Kína kezd nagyobb türelmet tanúsítani a vallásszabadság terén. A Pekingben megjelenő „Néplap” egyik cikke viszont kijelentette, hogy a természetfeletti erők bármilyen imádata babona.

A „Szabadság” című folyóirat közölte, hogy a nemrég megjelent irányelvek bármely imádati hely megnyitására vonatkozóan Kínában a következőket írják elő:

(1) Egyetlen 18 éven aluli egyén előtt sem szabad vallási propagandát kifejteni;

(2) nem szabad vallási propagandát kifejteni egyetlen állami káder előtt sem;

(3) vallási tevékenységet csak az erre a célra kijelölt helyen szabad végezni;

(4) nem szabad semmiféle vallást propagálni a székesegyházakon vagy templomokon kívül;

(5) semmilyen kapcsolatot nem szabad fenntartani Kínán kívüli vallásszervezetekkel;

(6) nem szabad elfogadni semmilyen pénzügyi támogatást külföldi szervezetektől;

(7) minden előadást és vallástanítási anyagot előbb jóvá kell hagynia az Egyházügyi Hivatalnak;

(8) semmilyen vallásos összejövetelt nem szabad tartani magánlakásokban.,,



"Csupán egy évszázad alatt 8 - 10 emberből lett egy több mint 7 és fél millió embert számláló közösség,akiket a Krisztusi szeretet köt össze, úgy, hogy békében élnek egymással.Annyira inspiráló ez az egység és szeretet, hogy további 9 millió ember tanulmányozza velünk a Bibliát, hogy közénk tartozhassanak."


Jézus szerint azon az egyházon, amit Ő alapított, a pokol kapui se vesznek diadalmat. Tudjuk, hogy pünkösdkor alapította meg Jézus ezt az egyházát, és Charles Russell tanítása szerint az ő idejében nem voltak igaz keresztények. Korábban kértem tőletek, hogy mutassatok akárcsak egyetlen személyt mondjuk a 3. század és a 19. század eleje között, aki szerintetek Jehova Tanúja volt. És nem tudtok ilyet mutatni, mivel 1930 előtt nem voltak Jehova Tanúi! Ezt a nevet a vezetőitek akkor találták ki. Se az Ószövetség idején, se az első keresztények nem használták ezt a kifejezést.


Máté 13:24-30. leírt Jézus példázatában pont erre kapunk magyarázatot.Hogy a búza osztály, amit ő vetett és a konkoly osztály, amit az álkeresztények képviselnek, együtt növekednek addig az ideig, míg el nem jön Jézus megítélni az egész lakott földet.

Ha az álkereszténység létezett egésszen mostanáig,akkor az igaz keresztényeknek is kellett, hogy létezzenek.


Máté 13:24-30.


24 Egy másik szemléltetést is eléjük tárt, ezt mondva: „Az egek királysága ahhoz az emberhez hasonlítható, aki jó magot vetett a szántóföldjébe. 25 Míg az emberek aludtak, jött az ellensége, gyomot vetett a búza közé, és elment. 26 Amikor a vetés kisarjadt és termést hozott, akkor a gyom is megjelent. 27 Előálltak hát a házigazda rabszolgái, és így szóltak hozzá: »Uram, hát nem jó magot vetettél a szántóföldedbe? Honnan van akkor benne gyom?« 28 Ő ezt mondta nekik: »Ellenséges ember művelte ezt.« Azok így szóltak hozzá: »Akarod-e hát, hogy kimenjünk, és összeszedjük?« 29 Ezt mondta: »Nem, nehogy véletlenül a gyom összeszedése közben kiszaggassátok a búzát is. 30 Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig; és az aratási időszakban megmondom az aratóknak, hogy előbb szedjék össze a gyomot, és kössék nyalábokba elégetésre, aztán menjenek, gyűjtsék be a búzát a tárházamba.«”


Azt én is tudom, hogy Jehova Tanui 1931-ig nem úgy voltak ismertek, mint Jehova Tanui.Ezt a nevet azért vették fel, hogy jobban elkülönítsék magukat a jól burjánzó konkoly álkereszténységtől, valamint jobban kiemelkedjen az, hogy a Biblia Igaz Istenét szolgálják,és az ő szavát hirdetik.Hogy honnan a Jehova név, az már számtalanszor ki lett vesézve, más oldalakon is.PL:


,,Jehova tanúi miért mondják állandóan (miért "veszik a szájukra") Isten nevét?

Kategória: Kultúra és közösség - Vallás.(Gyakori kérdések.hu)


Dániel 12:4. a következőket jövendölte:


,,4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


Ez elsőként az első században teljesedett, miután az ószövetségi bibliai rész utolsó könyve is megírattatott,Malakiás álta.

Ettől a ponttól kezdve több, mint 4OO év telt el, ami alatt szintén nem volt látható olyan hűséges zsidók csoportja, akik várták igazán a Bibliai jövendölések lapján,a Messiást.Dániel jövendölése rajtuk teljesedett, mivel csak kevesen ismerték fel, hogy Jézus a próféciák szerint a megigért Messiás.

Az akkor jól burjánzó látható zsidó felekezet, elvetette Jézust, csak egy kicsiny csoport ismerte fel.


Ezen kicsiny csoporton teljesedtek egyben Ézsaiás 60:22.


,,22 A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”


Ezért is vette kezdetét az az ádáz üldözés a keresztényekkel szemben, amikről a történelmi beszámolókból értesülhetünk.

Csupán néhány hónap alatt több ezerrel nőt Jézus követőinek a száma, akik gyakran a saját életterük,tartományuk, országuk elhagyására kényszerültek, csak, hogy megőrizzék a életüket, és át tudják adni másoknak, azt, amit a korai keresztényektől tanultak és hallottak.


Eközben a bevett vallások egyre növekedtek,míg államilag el nem ismert vallássá, azaz egyetemes (Katolokus)nem váltak.Innentől ismerhetjük megint csak a történelem lapjain a kegyetlen keresztes hadjáratokat, inkvizíciós hullámokat, s azt hiszem ez magyarázatot ad, hogy ez idő alatt, hol lehettek az igaz kresztények kicsiny üldözött csoportja.


Rövidesen folytatom.

2012. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
0%

A 43-as folytatása.


Az első századi hívőket keresztényeknek (Krisztus követőinek) hívták, nem pedig Jehova Tanúinak. Jézus azt mondta, hogy az Ő tanúi lesznek az Őt követők.


Az első századi hívőket valójában szektának hívták,Judaizmustól leszakadt szektának.


Cselekedetek 24:14.


14,, Azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők »szektának« neveznek, így végzek én szent szolgálatot ősatyáim Istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és meg van írva a Prófétákban;,,


Cselekedetek 28:22.


22,, De helyénvalónak gondoljuk, hogy tőled halljuk, mik a gondolataid, mert bizony ami ezt a szektát illeti, ismeretes előttünk, hogy mindenütt ellene beszélnek.”


Kristus követőit valójában i.sz. 36 után kezdték keresztényeknek nevezni, amikor Pál és Barnabás átutaztak Antiókián.


Cselekedetek 11:22-26.


22,, A róluk szóló beszámoló a Jeruzsálemben levő gyülekezet fülébe jutott, és kiküldték Barnabást egészen Antiókiáig. 23 Amikor megérkezett, és látta az Isten ki nem érdemelt kedvességét, örvendezett, és bátorítani kezdte mindnyájukat, hogy maradjanak meg az Úrban elszánt szívvel; 24 mert jó ember volt, telve szent szellemmel és hittel. És igen nagy sokaság csatlakozott az Úrhoz. 25 Így hát elment Tárzuszba, hogy felkutassa Sault, 26 és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.,,


Jézus azt mondta, hogy az Ő tanúi lesznek az Őt követők.


Jézus azonban ezzel a kijelentsével, hogy lesztek nékem tanuim, nem azt mondta, hogy csak őróla beszéljenek, az Istent pedig felejtsék el, mint azt a ma élő legtöbb magát kereszténynek valló személy értelmezi.


Máté 9:6-8.


6,, De hogy megtudjátok, hogy az Emberfiának van hatalma a földön bűnöket megbocsátani . . .” Akkor így szólt a bénához: „Kelj fel, vedd fel az ágyadat, és menj haza!” 7 Az pedig felkelt és hazament. 8 Amikor a sokaság látta ezt, félelem szállta meg, és.... dicsőítették az Istent...., aki ilyen hatalmat adott embereknek.,,


Máté 15:29-31

.

29,, Jézus ezután elmenve onnan, a Galileai-tenger közelébe ért, és miután felment a hegyre, ott leült. 30 Ekkor nagy sokaság közeledett hozzá, és sántákat, rokkantakat, vakokat, némákat és sok más beteget vittek magukkal, és ezeket valósággal a lábához vetették, ő pedig meggyógyította őket, 31 úgyhogy a sokaság csak ámult, amint látta, hogy a némák beszélnek, a sánták járnak, és a vakok látnak, és..... dicsőítették Izrael Istenét.,,


Cselekedetek 4:18-22.


18,, Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak sehol Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy igazságos-e az Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint az Istenre, ítéljétek meg magatok. 20 Ám ami minket illet, nem hagyhatunk fel azzal, hogy beszéljünk azokról,.... amiket láttunk és hallottunk.....” 21 Így azok, miután még megfenyegették, szabadon bocsátották őket, mivel nem találtak semmilyen okot, ami alapján megbüntethették volna őket, és a nép miatt, mert mindannyian.... dicsőítették az Istent.... a történtekért; 22 az az ember ugyanis, akin a gyógyításnak e jele történt, több mint negyvenéves volt.,,


Cselekedetek 11:18.


18,, Mikor pedig ezeket hallották, belenyugodtak, és ....dicsőítették az Istent...., ezt mondva: „Akkor hát a nemzetekből valóknak is megadta az Isten a megbánást az életre.”


Pál apostol például itt sem Jezusról tanúskodik:

Róma 1:18-23.


18,, Mert Isten haragja kinyilatkozik az égből azoknak az embereknek minden istentelensége és igazságtalansága ellen, akik igazságtalan módon elnyomják az igazságot, 19 mivel ami tudható az Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert az Isten nyilvánvalóvá tette nekik. 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra; 21 mert bár ismerték az Istent,..... nem dicsőítették őt mint Istent...., és hálát sem adtak neki, hanem üresfejűvé lettek okoskodásaikban, és értelmetlen szívük elsötétült. 22 Azt bizonygatták ugyan, hogy bölcsek, de bolonddá lettek, 23 és a romolhatatlan Isten dicsőségét olyasmire változtatták, mint a romlandó ember képmása, és a madaraké, a négylábú teremtményeké és a csúszó-mászó állatoké.,,


Cselekedetek 1:8-9.


8,, de erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és..... tanúim lesztek.... mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig.” 9 És miután ezeket mondta, a szemük láttára felemeltetett, és egy felhő takarta el őt a szemük elől.,,


Ez azt jelenti, hogy a keresztényeknek Jézus tanuinak kell lenniük?


Távolról sem.


Ez egyértelmű a Lukács 24:44-53.terjedő beszámolóból:


44,, És ezt mondta nekik: „Ezek azok a szavaim, amelyeket szóltam nektek, mikor még veletek voltam, hogy be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam a Mózes törvényében, a Prófétákban és a Zsoltárokban.” 45 Akkor ....teljesen megnyitotta elméjüket...., hogy ....felfogják.... az Írások jelentését...., 46 és ezt mondta nekik:..... „Így van megírva, hogy a Krisztus szenvedni fog, és a harmadik napon feltámad a halottak közül, ....47 és az ő nevében megbánást fognak prédikálni a bűnök megbocsátására az összes nemzetben, Jeruzsálemtől kezdve;


48.... tanúi kell hogy legyetek ezeknek.....

49 És íme, elküldöm rátok, amit megígért az én Atyám. Ti azonban tartózkodjatok a városban, míg fel nem ruháznak benneteket erővel a magasból.”

50 És kivezette őket egészen Betániáig, és felemelve a kezét, megáldotta őket. 51 Miközben áldotta őket, elvált tőlük, és felvitetett az égbe. 52 Ők pedig hódoltak neki, és nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe. 53 És folyton a templomban voltak, áldva az Istent.,,


Vagyis annak kellett, hogy tanui legyenek, hogy mit vitt véghez a Teremtő Isten az emberek megmentéséért.


Feláldozta Jézust,az emberiség bűneiért, feltámasztotta őt a halottak közül, felvitte őt az égbe, hogy mellette azaz Atyja mellett legyen az ő dicsőségében.


Tehát nem Jézusról kell tanúskodni, hanem az Istenről, hogy mit vitt véghez az emberiségért Jézus feláldozása által.


Hogy a Teremtő Isten mellett kell tanúskodni Jézus halála és feltámadása után is, azt maga Jézus példája is mutatja.


Jelenések 1:4,5.


4,, János az Ázsia tartományban levő hét gyülekezetnek:

Ki nem érdemelt kedvesség és béke legyen veletek.... „Attól, aki van, aki volt, és aki eljön”...., és a trónja előtt levő hét szellemtől, 5 és..... Jézus Krisztustól,..... aki „a Hű Tanú”,.... „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”!


Jelenések 3:14.


14,, A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen,.... a hű és igaz tanú,.... az Isten teremtésének kezdete:,,


László

2012. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért használják Jehova tanui inkább a ki nem érdemelt kedvességet, a kegyelem szó helyett?


Azért mivel a kegyelem nagyon szűkszavú jelentést hordoz magában.Kegyelmet adhat pl. egy zsarnokoskodó király, csak azért, hogy valakire,valakikre nagy benyomást keltsen.Vagy hogy mások szemében nagynak látszódjon,hogy ő arra is képes, hogy bárkinek, bármikor megkegyelmezzen.


A ki nem érdemelt kedvesség,azonban többet hordoz magában.


Kifejezi azt a mérhetetlen szeretetet, amit a Teremtő Isten ajándékoz a bűnös embereknek.Igazából meg sem érdemeljük azt, hogy Jehova megemlékezzen rólunk, olyan személyekről,akik folyamatosan bűnöket követünk el.Mert egyetlen ember sem monmdhatja el magáról, hogy teljesen bűntelen.


Jakab azt mondta, hogy az a tökéletes ember, aki a nyelvét teljesen meg tudja zabolázni,azaz megfékezni.


Ki az aki nem mondott még trágár vicceket,másokról gúnyos dolgkat,nem hazudott,elferdített gondolatot közölt (füllentett),átkozódott,zúgolódott,vagy másokat megsértett a szavaival,stb.


Tehát egyik ember sem tudja azt mondani, hogy még nem mondott olyat, ami Isten nézőpontjából helytelen, azaz bűn.

Vagy cselekedetében nem csalt,nem tagadott el valamit , nem lopott,vagy másnak nem okozott volna bosszúságot,szomorúságot valamivel, akár apróságról legyen is szó.


Családi veszekedések, egymás becsmérlése, semmibevétele, lehet hogy természetesnek tűnik, de a Teremtő előtt nem.


Mivel tökéletlenek vagyunk, sokszor és sokféle képpen vétkezhetünk,megbánthatunk másokat, még ha azt olykor nem is vesszük észre.


Ezért egyetlen ember sem mondhatja, hogy ő bűntelen.


Csak Jézusra vonatkozott ez a kifejezés , senki másra.


Ézért helyesebb inkább a ki nem érdemelt kedvesség.


Mindezek mellett az is fontos, hogy az eredeti szó a Bibliában, amit egyesek ...,,kegyelemnek,..., mások...,, ki nem érdemelt kedvességnek,,..... fordítottak, mit foglal magába.


 A Szentírásban egy olyan héber szót adnak vissza a „szerető-kedvesség”,vagy ,,ki nem érdemelt kedvesség,, kifejezéssel, melynek gazdag jelentéstartalmát a legtöbb nyelv képtelen egyetlen szóval tökéletesen kifejezni. Így például az „irgalmasság”, „kegyelem”, „kegyesség”, „jóvolt”, „jótétemény” és „szeretet” szavak összevonva is csak megközelítőleg adják vissza azt az értelmet, amit igazából magába foglal a héber szó.


Ugyanígy pl. a ,,hűség,, szó a Héber Iratok magyar fordításaiban sem adja vissza a héber szó jelentésének minden árnyalatát.

Ezért a „szerető-kedvesség” - ,,ki nem érdemelt - kedvesség,, kifejezés sokkalta átfogóbb, és nagyjából visszaadja a szó jelentését.


László.

2012. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!