Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi. Az...

Tisztelt Jehova Tanúi. Az önök hozzászólásaiban nagyon gyakori a pusztítás szó. Jézus a szeretet törvényét hirdette. Akkor mi közössége a pusztító szóval?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 09:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
10%
Teljes mértékben Jézus a szeretet kifejezésének a fontosságát tanította. Jehováról a Biblia azt mondja, hogy Isten szeretet. A szeretetét azzal is kifejezte irántunk, hogy feláldozta értünk az elsőszülött fiát, hogy megszabadulhassunk a bün rabszolgaságából, és örök életünk lehesen. De az, hogy Isten megtisztítsa a földet, elengedhetetlen az eredeti szándéka megvalósításáhóz. Ma mindenkinek meg van adva a lehetőség, hogy Isten Királysága mellett foglaljon állást. A www.jw.org oldalon az online könyvtárban a kereső segítségével bőven találhat választ az Önben felmerült kérdésekre. Sikeres kutatást kívánok!
2012. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem szóló testvér szólásához szeretnék pár mondatot.


Jézus maga is használta a pusztít kifejezést, ezért akkor őt is lehetne vádolni, mert tőle idézünk.


(Máté 24:1, 2) 24 Jézus pedig távozva, kifelé ment a templomból, de a tanítványai odamentek hozzá, hogy megmutassák neki a templom épületeit. 2 Erre ő ezt mondta nekik: „Nem látjátok mindezeket? Bizony mondom nektek, hogy semmiképpen nem marad itt kő kövön, melyet le ne rombolnának.”

Bár itt a rombolás kifejezést használja de ugyan az a nyelvtani jelentése:

Elpusztítják majd a Jeruzsálemi templomot.


(Lukács 17:26, 27) . . .: 27 ettek, ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és elérkezett az özönvíz, és mindnyájukat elpusztította.

Jézus itt az özönvízről beszél.

Persze mondhatnánk még ilyet, de ez ugyan az amit az előttem író testvér is kifejtette, hogy a gonoszokat el kell pusztítani, hogy helyre álljon a rend, a béke és a szeretet.


(Jelenések 11:18) . . .és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”

Ezenkívül megfigyelhető, hogy minden próféta, vagy apostol is megemlít a jó hír mellett ítélet üzenetet, mely elmarasztaló, vagy is kedvezőtlen lesz egyes személyek esetében.

2012. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Jézus nem fenyegetett pusztítással senkit. Szelíd lelkű volt, és a szelíd lelkekhez jött.

Hívja a megfáradtakat.

Máté 11:28,29, 30


Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik meg fáradtatok és megterheltettetek, és én meg nyugosztlak titeket.


Vegyétek fel az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.

2012. aug. 21. 17:59
 4/32 A kérdező kommentje:
A helytelenül írt szavakért elnézést.
2012. aug. 21. 18:03
 5/32 lsandor ***** válasza:
0%

Bár Jézus ténylegesen nagy hangsúlyt helyezett a szeretetre, de ennek ellenére az igazságérzete is működik.

Jelenések 11: 18-at olvasd el

2012. aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Isandor!


Mivel Jézus nagy tanító volt, az első keresztények biztos tátott szájjal hallgatták beszédét. Bizony az akkori képmutató farizeusok és írástudók hatalmaskodásán és hazudozásán kívül, nem volt másban részük. Mert abban a világban is el voltak tévelyedve az emberek, úgy mint a mai időkben is. Az, hogy korán vége lett az igaz kereszténységnek, az igaz tanításnak, a hatalom vágy volt az oka. Ebből kifolyólag, ki kellett találni egy új utat, ami hazugságon alapszik. Ami a mai napig nem szűnt meg.

Az Igaz Isten sosem fenyegetőzik pusztitással, mivel egyedül Ő ismeri az embert a legjobban. Szabad akaratot adott neki, és lelki ismeretet. Akinek nagy bűn elkövetésekor sem szólal meg a lelki ismerete, az tényleg nem ismerte meg az Istent. De ezt a nagy bűnt is meg bocsátja, ha nem halálos bűn. Mivel az Igaz Istennek végtelen a szeretete, ami lehet felfoghatatlan, mert Ő nem anyag, hanem a lét, a van. Ő az élet.

Hidd el Isandor a pusztítás nem tőle ered.

2012. aug. 22. 17:29
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.Egy dolog valószinű, hogy elkerüli a figyelmedet.Ha a Teremtő Isten nem pusztít,nem pusztítja el a gonoszokat, akkor a gonoszság mindíg is jelen lenne a világban.Ez pedig ellentétben van Isten azon igérétével, hogy a jövőben Isten Királysága, mint győztes Királyság átveszi az irányítást az egész teremtett világ felett.


Egyesek úgy képzelik, hogy egy globális bűntetés a gonoszokra mérve elégséges, mert attól megváltozik a világ.Ezért beszélnek a Pokol tüzéről, vagy büntetésről.A pokol azonban nem a büntetés helye.Ezt számos bibliai idézet is igazolja.


Vissza térve a pusztításhoz.

Figyeljük meg a Zsoltárok 37:9,10 valamint a 28,29.verseket.(Károli Gáspár féle fordítás.)


9.,,Mert az elvetemültek kivágattatnak, de akik az Urat várják, öröklik a földet,,.

10.,,Egy kevés idő még és nincs gonosz,nézed a helyét és nincsen ott,,.

28.,,Mert az Úr szereti az ítéletet, és el nem hagyja az ő kegyeseit,megőrzi őket mindörökké, a gonoszok magvát pedig kiírtja,,.

29.,,Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak,,.


Ha elképzelünk egy kertet, ahol haszonnövényeket termesztünk, zöldség, gyümölcs stb.Felüti a fejét a gaz.Mit szoktunk vele csinálni?Letakarjuk fóliával, hogy ne kapjon levegőt, hogy kínozva, gyötörve legyen a nagy melegtől a napsugár hatására?Nem.Kapával, gazírtóval igyekszünk kiírtani a kertünkből.


Ugyan ez érvényes a kártevőkkel szemben is.Nem szedegetjük össze a hernyókat,lótücsköket,hangyákat, meg hasonlót, hogy aztán egy uborkás üvegben kínozzuk őket, az unalmasnak tűnő estjeink alatt, TV nézés közben, hanem, írtani szoktuk őket.Miért?Mert ha nem tennénk,túlzottan elszaporodnának, mint a csótányok a panelban.

Rovarok csak azért léteznek tovább, mert nem írtásuk van, hanem gyérítésük.


További idézetek, amik Istentől származnak:


Jézus ezt mondta:Máté:7:13.verse.


,,Menjetek be a szoros kapun.Mert tágas az a kapu,és széles az az út amely a veszedelembe visz,és sokan vannak akik azon járnak,,.(veszedelem, vagyis pusztulás)


1Thesszalonika 5:3.


A 2Péter 2:1.verse azt is igazolja, hogy a veszedelem szó egyet jelent a pusztulással.


Zsidók 10:39.Jól szembe állítja, hogy az elveszés az élet ellentéte.


2Péter 3:16. így végződik.......a maguk vesztére.

vagyis pusztulásukra.


Jelenések 11:18.,,És megharagudtak a pogányok, és eljött a te haragod, és a halottak ideje, hogy megítéltessenek, és jutalmat adj a te szolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek, és a kik a te nevedet félik kicsinyeknek és nagyoknak, és elpusztítsd azokat, a kik a földet pusztítják,,.


Erről az ítéletről beszélt Jézus is a Máté 25:31-45.


Még mielőtt ellenvetésed lenne a Máté-tól idézett versekkel szemben, hogy a 41-ik és a 46-ik versekben nem pusztulás, hanem ....,,örök tűz,,...,,örök gyötrelem,,...szerepelnek,tedd fel magadnak a kérdést:


Ha valaki egy lakóépületben bennég, mi történik vele?Örökké gyötrődik, vagy gyötrelmek közepete elpusztul?


Egy Jehova Tanuja.László.

2012. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.Jézus a szeretet törvényét hirdette.Akkor mi közössége a pusztító szóval?


Hétköznapra lefordítva.Az orvosokat a Hipokratészi eskü kötelezi arra, hogy minden életet megmentsenek.Ha egy embert kutyaharapás ér, a kutyát nem szokás egyből elpusztítani.Azért szokták karanténban tartani, hogy megfigyeljék a viselkedését, vajon menthető-e, kaphat-e esélyt az életben maradásra.Ez idő alatt a tőle vett vérminták alapján is kivizsgálják, vajon nem fertőzött-e, nem szenved-e veszettségben,stb.Ez a szeretet megnyilvánulása.


De mi van akkor ha valakit pl:trópusi testférgek, baktériumok,kullancs, bolhák, tetvek, vírusok támadnak meg?Nem szokták őket össze gyűjteni, aztán valahol szabadon engedni, hogy valaki újra áldozatául essen, mert ez nem vallana embertárs iránti szeretetre.


Ugyanúgy, ha valakik ártatlanul szenvednek, mondjuk terroristák fogságában.A hatóságokat vajon mi indítja arra, hogy ha nincs más ezköz, akkor lemészárolják a terroristákat?Vajon a gyűlölet?Nem.Az ártatlan emberek szenvedései íránt érzett együttérzés,és igazságérzet.


Ugyan úgy van ez Istennél és Jézusnál is.Ma a világ úgymond egy terrorista csapat fogságában van.A fő szervező, Sátán az Ördög, csatlósai a démonok, s azok az emberek, akiket motíválnak, befolyásolnak.Ezek miatt milliók, sőt milliárdok szenvednek,visszaéléseket,igazságtalanságokat,háborúságokat,etnikai zavargásokat szító egyénektől.


Vajon nem a szeretet törvénye az, Istentől és Jézustól, ha azokat a személyeket, akik így bánnak az ártatlan és szegény kizsákmányolt emberekkel, a számon kérés idején elpusztítsa azokat?


Igaz vannak kivételek,akik megbánják a tettüket, és új, a bűnözéstől mentes életet igyekeznek élni.Ez tapasztalható a mindennapjainkban is.


De mi a helyzet a megátalkodott, javíthatatlan bűnözők esetében?Akik ahogy kiszabadulnak, újra bűnöző életet élnek, sőt sok esetben akkor szoknak még nagyobb bűntetteket elkövetni, akár gyilkolni is?Vannak országok, ahol az ilyeneket halállal bűntetik.Vajon ez a hatóságoktól kimutatott szeretet hiánya?Vagy inkább a szeretet kimutatása olyan személyekkel szemben, akik veszélyeztetve lehetnek az ilyen vérengző bűnözőktől?


Talán ezen is érdekes elgondolkodni.


üdv.László

2012. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Kedves László!


A szeretet nem pusztít. Ezt utoljára írom le. Az ember van olyan tudatos lény, hogy tudja mi a jó, és mi a rossz. Ezért van olyan akinek erős, van olyan akinek gyengébb az akarata. A lelkiismeret azért van bele építve minden lélekbe, hogy megtudja ítélni a cselekedeteit. Megpróbáljon jobbá válni. Tehát ha tudna jót cselekedni , és nem teszi, bűne az neki. Minden ember magát ítéli el.

Én nem a pusztítást várom, hanem azt, hogy minden ember az Isten végtelen szeretetére alapozzon.

Ezt hirdesd szeretettel:

Monda Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is él:

És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-e ezt?

2012. aug. 24. 18:07
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.Azt kell írnom, hogy nagy tévedésben élsz.


A szeretet nem pusztít. Akkor figyelj!!!


1János 4:8.

,,Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent,mert az Isten szeretet,,.


Ez az Isten,(szeretet) nézd mit tett többször is!?


2Mózes 12:29.

,,Lőn pedig éjfélkor, hogy megöle az Úr minden elsőszülöttet Egyiptomnak földén, a Fáraónak elsőszülöttétől fogva, aki az ő királyi székiben ül vala, a tömlöcbeli fogolynak elsőszülöttéig, és a baromnak is minden első fajzasát,,.


1Mózes 7:23.van Bibliád olvasd el.Itt vajon ki pusztított el kit,..kiket?


1Mózes19:24,25.Ez sem tekinthető kegyelemnek.Javíts ki ha tévedek.


3Mózes 10:1,2.Tényleg nem pusztít az Isten?!..Hm.?!


2Királyok 19:35.Isten ítéletét egy angyal hajtja végre.


Ez csak néhány idézet a sok közül.


De figyelj csak!

2Péter3:6,7.Vajon itt nem az áll, hogy a szerető Isten ítéletet fog végrehajtani?Vagy talán ebben is tévedek?Ja lehet, hogy rossz Bibliát nyitottam ki, pedig előre bocsátom, hogy a Károli Biblia van a kezemben,amit már 22 év óta rongyosra lapoztam.Valószinű, hogy kell vennem egy újat.


-Az ember van olyan tudatos lény,hogy tudja mi a jó és mi a rossz.........


Ebben igazad van, csak azt nem látod, hogy ez hova vezetett.Pl.Voltál már a fejvadászok földjén?Valószinű, hogy nem, mert még élsz, és minduntalan provokálsz bennünket.Ott az emberi lelkiismeret arra indítja a benszülötteket, hogy akik átmennek a földterületükön,( megsértik a területüket), azt megöljék az isteneik nevében.


De ne menjünk ilyen messzire.Az első és második világháború is valahogy összehozható a haza becsülete és az igazságos lelkiismeret birtoklásával.


Vannak családok, családfők, akik azért követnek el rablógyilkosságot, hogy a lelkiismeretüket megnyugtassák azzal, hogy nem hagyták éhen halni a családjukat.


-Minden ember magát ítéli el?Ezt honnan szeded?

Én úgy tudom, hogy Isten fog mindenkit megítélni.


Jelenések 20:11,12.


Én nem a pusztítást várom,hanem azt,hogy minden ember az Isten végtelen szeretetére alapozzon.


Hát ami a mostani állapotokat illeti,azt kell mondanom,hogy hiú ábrándokat kergetsz.


Jézus nem azt mondta az utolsó napokkal kapcsolatban, hogy minden jó lessz, minden ember öntudatosan jóra változik hanem azt, hogy el fog terjedni a törvénytelenség és az erőszak az egész földön.


Lukács 17:26-30.


A továbi mondataidra pedig azért nem reagálok, mert valahogy úgy érzem nincs összhangban az előtte írottakkal.


Jól jegyezd meg: 1Korinthus 10:12.


Szofóniás 2:1-3.


László

2012. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!