Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, melyik választá...

Mit gondoltok, melyik választás a helyes?

Figyelt kérdés

Egy gyilkos pedofil találkozik barátaival egy kocsmában, ahol beszédet tart nekik egy korsó sör mellett.


Szerintetek melyik változat a legnormálisabb, legtisztességesebb? Melyik változatot követve járna el helyesen ez a bűnös ember?


Kedves barátaim elmondom az igazat...:


a.) én egy gyilkos pedofil vagyok.

b.) soha nem öltem embert és pedofil sem vagyok.


Természetesen A, B esetben is gyilkos pedofilról van szó.


A


1 -- gyilkos pedofil vagyok:

1.1.) továbbra is az leszek, s ti is e szerint cselekedjetek, mert nagyon jó dolog!

1.2.) továbbra is az leszek, ti viszont véletlen se legyetek ilyenek, mert nem helyes ez!

1.3.) továbbra is az leszek, de én elfogadlak titeket, bármit tesztek a jövőben!

1.4.) továbbra is az leszek, és bármit tesztek, nem fogadlak el titeket!


1.5.) viszont mostantól megváltozom, s ti is e szerint cselekedjetek, mert így helyes!

1.6.) viszont mostantól megváltozom, ti viszont véletlen se cselekedjetek így, mert én hülye vagyok!

1.7.) viszont mostantól megváltozom, bár én elfogadlak titeket úgy ahogy vagytok, bármit tesztek!

1.8.) viszont mostantól megváltozom, és bármit tesztek, nem fogadlak el titeket!


B


2 -- Nem vagyok gyilkos pedofil:

2.1.) továbbra sem leszek az és ti se legyetek bűnösök, mert undorító!

2.2.) továbbra sem leszek az, ti viszont véletlen se legyetek ilyen hülyék, mert gyerekeket megrontani jó!

2.3.) továbbra sem leszek az, viszont én elfogadlak titeket, bármit tesztek a jövőben!

2.4.) továbbra sem leszek az, és bármit tesztek, nem fogadlak el titeket!


2.5.) de mostantól az leszek, s ti is e szerint cselekedjetek, mert gyerekekkel szeretkezni király!

2.6.) de mostantól az leszek, ti viszont véletlen se cselekdjetek így, mert én hülye vagyok!

2.7.) de mostantól az leszek, és én elfogadlak titeket, bármit tesztek a jövőben!

2.8.) de mostantól az leszek, és bármit tesztek, nem fogadlak el titeket!



Nekem az a véleményem, hogy ha valaki bűnös, akkor ne legyen rá büszke, ne vágjon fel vele, de ne is csináljon úgy, hogy ő tökéletes, a másik meg egy korcs!

Ha bűnösek vagyunk, akkor próbáljunk meg megváltozni és a másik embernek is a szeretetet hirdetni! Ez nem bort iszom és vizet prédikálok!

Ne hirdessük egymásnak a bűnt semmiképpen sem, akkor sem, ha mi bűnösök vagyunk!


Az én válaszom ez esetben ez lenne:

1.5.

A 1.2, 2.1, 2.6 esetleg még elfogadható (de az már bort iszom és vizet prédikálok, ha továbbra is pedofil gyilkos maradok).

De legalább ezeknél sem csábítalak a bűnre!


Ti mit gondoltok, melyik lenne a helyes? Szerintem tökéletes ember nincs....


További szép napot:)


u.i.

Gyengébbek kedvéért: nem vagyok sem pedofil, sem gyilkos :P Bármi más bűnt behelyettesíthettek.



2012. júl. 11. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
1.3. vagy 1.7.
2012. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod első:)

Lehetett volna jobb is a lista, közben rájöttem.

Hisz azért, mert valaki bűnös, bűnben él, természetesen nem lehet kiközösíteni őt. Inkább bővítenem kellett volna a listát így:

- elfogadlak, de nem helyes, amit tesztek és nem támogatlak benne.

elfogadlak és nem érdekelsz, mit csinálsz

-elfogadlak és a bűnben is támogatlak.

2012. júl. 11. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A bűnös embert szeretjük, Isten is, mi egymást is, hiszen minden ember bűnös. Magát a bűnt gyűlöljük, és mindent megteszünk azért, hogy távol tartsuk magunkat tőle. Tehát 1.5 vagy 1.7, de ebben esetben hozzáteszem, hogy elfogadlak bennetek, bármit tesztek, de amíg élek imádkozom értetek, hogy találjátok meg a helyes utat.
2012. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az 1.5-öt szúrtam ki. Bevallja, meg akar változni és még a többieknek is azt tanácsolja.
2012. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.5. 2.1.
2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!