Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dönteni kell, de mi a helyes...

Dönteni kell, de mi a helyes választás?

Figyelt kérdés

Üdv. Most fogok érettségizni. Nem erősségem egy tantárgy sem , olyan közepes tanuló vagyok. Szeretnék tovább tanulni.

Eredetileg Tűzoltó akartam , és még most is az akarok lenni, de oda érettségi után nem biztos h felvesznek:(

Sport területén szeretnék továbbtanulni. Kiszámoltam és ha minden jól megy akkor maximum 260 pontom lesz.

Egyetemeken néztem esetleg sportszervezői szakokat , de arról fogalmam sincs hogy mit csinál.

Ami érdekelne és amit szívesen csinálnék , oda 350-400 körüli pontok kellenek.


Szerintetek hová mennyek tovább???


Továbbá nem tudom h milyen OKJ-s képzésnek lenne v mi értelme. Amivel pl majd havi 150-et tudnék legalább keresni. Mert havi 100 at így érettségivel is tudok keresni, de mindenképp tovább szeretnék tanulni.

Ha megcsinálok egy OKJ-t és utánna azzal is csak 100 at kapok akk annak semmi értelme.

Sport területű dolgok érdekelnek leginkább.


Üdv Egy kétségbe esett diák

18/F


2011. jan. 5. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme az OKJ képzésnek, csak ott is nagyon körültekintőnek kell lenni, hogy hová mész, milyen színvonalú a képzés, mennyire lehet elhelyezkedni stb. De szerintem az sem gáz, ha elmész 1 évre dolgozni, valami olyan területre, ami érdekel.
2011. jan. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a 260-at hogy számoltad ki? Mert ha valamilyen sport területen akarsz továbbtanulni, akkor feltételezem hogy tesiből fogsz érettségizni, ha pedig érdekel is akkor már abból emeltet kéne. És csak van még olyan tantárgy amiből ne tudnál összehozni egy 60-70%-ot. Szóval így pontduplázással meglenne azért 300 fölött.
2011. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát emelten tuti nem lenne 5 ös , viszont azt kell megnéznem h az emelt 3 as jobb e mint a közép 5 - ös mert ha igen akk megyek emeltre.

Történelem még az erősségem amit max 70-80% ra sz tem sikerülni fog , Angol max 30% , Matek 40% , magyar meg vagy 60%

2011. jan. 7. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Akkor itt egy lehetőség:

megnéztem testnevelő-edzőhöz elég tesi+történelem

vagyis: töri sikerüljön 80-ra, a tesi EMELT meg 70%-ra

Tehát (80+70)*2+40 az egyenlő 340 pont.

De ha már egyszer tesis szakra akarnál menni akkor igazán ráfeküdhetnél a tesi emeltre, meg a törire, hogy minél jobban sikerüljön.


Ja és serényen nézegesd a tavalyi ponthatárokat, meg a sportos szakokat hogy milyenek vannak még.

2011. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!