Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi. Az...

Tisztelt Jehova Tanúi. Az önök hozzászólásaiban nagyon gyakori a pusztítás szó. Jézus a szeretet törvényét hirdette. Akkor mi közössége a pusztító szóval?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 09:07
1 2 3 4
 21/32 lsandor ***** válasza:
0%
Igen de épp ezért írtam, hogy légy szíves sorod fel azokat az eseteket amelyekre utalsz vagy kérdéses, vagy megbotránkoztatónak tartasz. Tehát ezekre lennék kíváncsi
2012. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van. Ha olvasod a "bibliát" akkor bizonyára tudod az Ószövetségben leírtakat is. Olyan sok öldöklés van benne, amit "isten által" vagy isten bosszúból bújt fel embereket, hogy öljenek, mert az istennek tetsző...szerintem te nagyon jól tudod mik ezek a story-k, én nem vagyok hajlandó leírni ezeket, mint ahogy a kérdező sem szerintem, mert olyan hosszú lenne, hogy nem férne el erre az oldalra. Meg egyébként te már említést is tettél egy-két esetről.
2012. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

A kérdésemre még nem kaptam választ, de hát biztos nehéz rá válaszolni.

" Jézus a szeretet törvényét hirdette. Akkor mi közössége a pusztító szóval?"

Ha nem akar, vagy nem tud, akkor inkább ne írjon.

2012. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Majd válaszolok rá, inkább privátban beszélgetünk.
2012. aug. 26. 13:03
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.Hogyan illik össze a Jézus által hirdetett szeretet tőrvénye a pusztító szóval?


A Károli Gáspár fordítású Bibliában a 19-ik fejezet 11-től a 15.-ik versig arról ír, hogy Jézus, vagy Krisztus hogyan jelenik meg.


A 13-as vers így szól:,,És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik.,,


Ki az Isten ígéje?

János 1:1, valamint a 14-ik versek szerint Jézus Krisztus.


Tehát a Jelenések 19:13 valamint a János 1:1,14,egyazon személlyel azonos.


Ugyan ezt bizonyítja az 1János 1:1,2.


De nézzük tovább a Jelenések 19:15.megemlíti, hogy a szájából éles kard jő vala ki.....

Vajon miért említ kardot?Miért nem inkább vesszőt, vagy pásztorbotot?


A 19:21-es verse megadja a választ:

,,A többiek pedig megöletének a lovon ülőnek kardjával, a mely az ő szájából jő vala ki, és a madarak mind megelégedének azoknak húsával,,.

-Megöletének, vagyis elpusztítatának....


Ki által?


Jézus által.Így párosul egymással a Jézus által hirdetett szeretet törvénye a pusztító, avagy a pusztítás szóval.


László

2012. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést a 25-ös kommentemben a bevezetőben elfelejtettem megadni, hogy a 19.-ik fejezet melyik részben.A Jelenések könyvéről van szó.Jelenések 19.-ik fejezete.


László

2012. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 lsandor ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Tényleg vannak olyan esetek lejegyezve a Bibliában, mikor Isten ítéletet hajtott végre embereken vagy népeken, de kérlek írd le azokat az eseteket, melyek az elmédben ehhez kapcsolódnak és vegyük sorra őket, hogy mi miért is történt
2012. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező óriási tévedésben van, ugyanis Jézus az angyalaival fogja elpusztítani a gonoszokat (Máté13:37-41), s ő az aki Jehova megbízásából hajtja végre az ítéletet (Zsolt2:6,9; 2Tessz1:7; Jel19:14-16)


Sajnos a kérdező a hamis egyházak egy a Mária karján ülő, mindent megbocsátó,abszolút mindenkit szerető hamiskrisztus-képének foglya.

2013. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Amit irt kedves válaszoló nem fedi a valóságot, mert IZ- TEN az emberek Hatalmaskodásaiba nem szól bele. Azt,hogy mikor jön rá az ember, hogy nem tőle van a pusztítás(már mint IZTEN-től) addig sok keserűség éri, mert nem keresi az igazságot.
2013. jún. 8. 09:56
 30/32 anonim ***** válasza:
A kérdező sajnos nem akarja figyelembe venni a Biblia azon kijelentéseit, miszerint Jézus a gonosz elpusztítója (Máté13:37-41, 25:41; Jel2:27), csak a téves, ferde elképzeléseit erőlteti.
2013. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!